Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Copii cu nevoi speciale

DC... altfel ( grup de suport pentru parinti) 2

(11 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 33

mari_paun

2479 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui mari_paun  Trimite mesaj yahoo luimari_paun Adauga semn de carte la raspuns Trimite mari_paun un Mesaj Privat  Reply with Quote
se poate comanda si online?
exista un site special?
daca da poate posteaza cineva linkul...

Mari, mami de Ema
www.help-ema.puls-il.ro Ema
Mergi la inceput

andrruzza

3105 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiandrruzza Adauga semn de carte la raspuns Trimite andrruzza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Fetelor, cred ca aici gasiti ceva in genul jucariilor care va intereseaza http://www.casaretro.com/ Au magazin undeva langa spitalul G. Alexandrescu

Pentru voi si puiutii vostri

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

akella

2070 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui akella  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui akella  Trimite mesaj yahoo luiakella Adauga semn de carte la raspuns Trimite akella un Mesaj Privat  Reply with Quote
Uraaa! Capitolul 2!
Sanziana, multumim de lamuriri, o sa caut si eu magazinul cu pricina, poate-i gasesc Dariei si alte joculete utile.

Editez: Witchie, sticuieste si subiectul asta, te rog.

Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici.

http://community.webshots.com/user/miana_dragnea

Editat de - akella on 24/10/2006 15:53:25
Mergi la inceput

paula2003

4406 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipaula2003 Adauga semn de carte la raspuns Trimite paula2003 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Nu mai dati bani pe el. Taiati in 2 o foaie si dupa un timp in 4....si asa e mai simpul si nu costa nici bani prea multi...o hartie desenata de noi.

Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)
Mergi la inceput
Milena Surdu
Milena Surdu

110 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Milena Surdu un Mesaj Privat  Reply with Quote
Nu prea am timp sa scriu acum, abia am sosit de la serviciu, in 10 minute ma duc dupa Mihai la gradinita si apoi cu Mara la ora de pian, dar ma intorc.... Am vrut doar sa va felicit ca ati facut posibila deschiderea capitolului 2.
Cristina_t, despre integrarea in scolile de masa ar trebui sa vorbim foarte serios si chiar sa elaboram un text pe care sa-l inaintam Parlamentului sau cui trebuie, inca nu sunt foarte informata... acuma ma chinui sa dau o forma initiala, apoi o sa-l postez aici si o sa incepem sa strangem semnaturi... nu e normal ce se intampla. Sau ce nu se intampla...
Axia, mult succes cu Tiberiu si distractie placuta la botez.

Despre incastre, si eu recomand tot casaretro, au si site... la cluj inca nu au magazin. Puzzle-urile personalizate sunt foarte bune pentru copiii cu dizabilitati, in sensul recomandat de paula, cu o mentiune, totusi: desenul pe care urmeaza sa-l decupati trebuie sa reprezinte la inceput o singura imagine, cu contur clar, pe un fond uniform. de asemenea, trebuie lipit pe o suprafata mai tare (carton), eventual piesele rezultate (2,4,6, 9, 12, in functie de abilitatile copilului) sa poata fi ulterior asezate intr-un capac tot de carton, de la o cutie de pantofi, de exemplu. astfel, va exista o oarecare stabilitate a piselor (prin grosime) si a produsului finit prin marginile capacului cutiei.

FUUUUUG, intarziu, va pup
Mergi la inceput
cristina_t
cristina_t

247 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Milena Surdu
despre integrarea in scolile de masa ar trebui sa vorbim foarte serios si chiar sa elaboram un text pe care sa-l inaintam Parlamentului ... nu e normal ce se intampla. Sau ce nu se intampla...

DA ! Poate asta merita si un topic special pe DC. Mi-e teama ca trebuie elaborate zeci de texte, si fara sprijin si know-how din partea unor organizatii cu experienta din afara nu putem produce mari efecte.

De exemplu ma intreb si eu cam cati ani ne vor trebui ca sa impunem prin lege neobligativitatea scrisului de mana pentru copiii cu anume deficiente vizuale, asa cum e in U.K. I mean, pana cand sistemul de educatie va fi capabil sa acomodeze in mod specific fiecare dizabilitate.
Mergi la inceput
Witchie
Witchie

3111 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Witchie  Trimite mesaj yahoo luiWitchie Adauga semn de carte la raspuns Trimite Witchie un Mesaj Privat  Reply with Quote
Nu stiu daca se cheama incastre dar la bamboo in carrefour orhideea veti gasi puzzle de lemn care sunt cam asa: o tablita de lemn din care sunt decupate 5-6 figurine de animale/fructe/obiecte pe care copilul le tine de un soi de tumburus.
Costa 100.000.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Atinge stelele cu mana
Mergi la inceput
axia
axia

964 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiaxia Adauga semn de carte la raspuns Trimite axia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumesc pentru indicatii fetelor, de-aia ma sfatuiesc eu cu voi . Sit-ul e grozav, am si ochit ce ma intereseaza.

Paula ai dreptate, dar eu am fost un dezastru la desen si lucru manual inca din scoala. Puzzle-urile alea de gata sunt asa frumoase si frumos colorate.....Mai incolo, o sa ne distram facand impreuna, dar pentru moment eu sunt tare fericita ca Tiberiu le potriveste. Alege dintr-o cutie plina cele doua piese corect. Inca nu am trecut la patru.

Mari, ma duc maine sa-ti iau puzzle, sa-mi zici daca mai vrei si alte chestii. Carticele-acordeon cu diverse teme gasesti ? Stii, fructe, animale, flori, legume......

Cristina si Milena legislatia s-ar putea sa se "asorteze" la UE in 2007, dar eu ma intreb ce ne facem cu mentalitatile......

Andreea, mama lu' Tiberiu
Micul Print

www.onetruemedia.com/shared?p=14900841022954c1c06c93&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">El e Tiberiu

Uita-ti intotdeauna dusmanii - Nimic nu-i enerveaza mai mult.

Mergi la inceput
magnolia
magnolia

397 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite magnolia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Stiu ca nu este politicos sa cer o asemenea favoare , dar poate sa-mi ia si mie cineva jocurile despre care vorbea witchie?(cele cu animale , fructe , obiecte, cu butonel?Eu am 3 , dar nu folosesc decat unul din ele cu Mihai , celelalte 2 sunt prea complicate deocamdata pt. el .Daca exista cineva care ma poate ajuta , adresa mea de mail este: koralpop@yahoo.com - sa discutam despre detalii.Daca nu se poate , va rog sa-mi iertati impolitetea. Cu drag , magnolia.
Mergi la inceput
axia
axia

964 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiaxia Adauga semn de carte la raspuns Trimite axia un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by magnolia

Stiu ca nu este politicos sa cer o asemenea favoare , dar poate sa-mi ia si mie cineva jocurile despre care vorbea witchie?(cele cu animale , fructe , obiecte, cu butonel?Eu am 3 , dar nu folosesc decat unul din ele cu Mihai , celelalte 2 sunt prea complicate deocamdata pt. el .Daca exista cineva care ma poate ajuta , adresa mea de mail este: koralpop@yahoo.com - sa discutam despre detalii.Daca nu se poate , va rog sa-mi iertati impolitetea. Cu drag , magnolia.

Magnolia, eu o sa ma duc la Carrefour pentru puzzle pentru Mari, daca gasesc incastre iau, nu-i problema. Numa' ca pe mine ma calca pe nervii capului balamucul de la Orhideea, in general ma duc la Baneasa, parca e si acolo Bamboo.....vad eu. Intru mai incolo pe mess cu tine.

EDIT : M-am lamurit unde e casaretro, de pe site, asa ca o sa ma straduiesc sa ajung acolo pana in 17 .... complication, dar vedem.

Andreea, mama lu' Tiberiu
Micul Print

www.onetruemedia.com/shared?p=14900841022954c1c06c93&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">El e Tiberiu

Uita-ti intotdeauna dusmanii - Nimic nu-i enerveaza mai mult.

Editat de - axia on 24/10/2006 18:10:14
Mergi la inceput
Pag. din 33 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com