DC... altfel ( grup de suport pentru parinti) 2

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Mari, sper sa-ti placa ce am ales si sa va fie de folos.
Ei, de unde vacanta. Am dat o fuga ieri pana la Cheia - ne-am dus si ne-am intors intr-o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Si eu imi doresc o iesire in afara orasului...,dar parca au intrat zilele in sac!!!
Pt ce varsta sunt jocurile pe care vi le procurati voi(incastru,etc).Sunt bune si pt noi(SD)?Lamuriti-ma si pe mine.
pt voi.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=137704ec8fb38b578d82f6&skin_id=o&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet si poze
POVESTEA NOASTRA


"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Draga Crisa , psiholoaga cu care colaborez eu spune ca jocurile tip incastru sunt intelese si preferate de copiii peste 2 ani , dar , desigur , exista si copii care se joaca mai devreme cu ele( cum a fost , de exemplu , fiul meu cel mare , care le-a "savurat"incepand de la 1 an si 10 luni.Ele stau la baza jocurilor de imbinare tip "puzzle",si stimuleaza indemanarea , gandirea logica si perceptia in spatiu . Sunt bune pt. toti copiii , si pt. cei fara probleme , si pt. cei cu diferite probleme. Doar ca , la acestia din urma , e nevoie de mai mult ajutor pt. a le manevra , insa constituie o parte din terapie , asa ca ti le recomand cu caldura., indiferent de diagnostic, dar corespunzator varstei. Cu drag , magnolia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Pe langa cele spuse de Magnolia, care sunt adevarate, as mai adauga ca sunt un bun exercitiu pentru motricitatea fina. Le poti folosi si pentru a invata copilul diverse animale (cele cu animale) ca o alternativa interactiva la clasicele carticele/acordeon.
la toti piticii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

In atentia mamicilor cu copii care au deficiente la utilizarea manutzelor: am citit despre un dispozitiv care actioneaza ca o interfata intre utilizator si computer; practic calculatorul este activat si indeplineste comenzile date mental de catre persoana respectiva. Stiu ca suna a SF, dar intrati si voi pe linkul urmator:

www.brainfingers.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Unde pot gasi si eu astfel de jocuri?
Cum arata?Le gasesc la orice librarie?


Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=137704ec8fb38b578d82f6&skin_id=o&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet si poze
POVESTEA NOASTRA


"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Si noi ne dorim sa plecam in concediu....dar vezi sa nu.
Cristina , ce jocuri vrei? Iti spun eu de unde sa le cumperi dar sa-mi spui ce ai vrea.



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

si noi avem nevoie de vacanta...
dar eu am scoala in we, si Ema are orele de terapie...
speram sa ne luam cat de curand o mica pauza...

pupici la fete
Mari, mami de Ema


povestea Emei
poze cu Ema

ajutati la terapia pt Ema pe DC


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Va multumesc pentru primirea calduroasa.
Pana acum nu avem un diagnostic confirmat de neurologi. Doar observatie. de ceva timp au aparut niste ticuri la Carina-mandarina, nopti agitate cam dintotdeauna, cev agresivitate. Vom vedea.
Am tot cautat pe net si se pare ca nu exista in Romania organizatii pentru asistenta persoanelor cu acest sindrom.
Deja mi se rupe sufletul de mila ei, dar asta e.
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Paula,as vrea jocuri tip incastru.Dar nici nu stiu cum arata,si poate patesc cum am mai patit(intreb de ceva si se uita vanzatoarea,parca as fi injurat-o)
Andrei are niste chestii: daca ii mut canalul de televizor de pe muzica tipa de nu ma mai inteleg cu el(asta in conditiile in care se uita la tv - nu-l las prea mult),si a facut o pasiune pt masina de spalat(sta si se uita cum spala mult timp,iar daca e goala,se baga in ea).Sunt chestii tp autism?
pt voi si la

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=137704ec8fb38b578d82f6&skin_id=o&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet si poze
POVESTEA NOASTRA


"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

Mergi la inceput