Prematur !!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

ne rugam pt tine Sara sa cresti mare alaturi de parintii tai !

ma bucur asa de mult ca s-au pus lucrurile in miscare, nu va lasati nici o clipa, luptati pt Sara pt ea deja e o mare luptatoare ! va tinem pumnii !

miti, mamica de 20 iunie 2006
http://photos.yahoo.com/magdalena_voinescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Un gand bun pentru Sara! Pui mic, acum e mai greu, dar o sa te faci tu mare!
Asteptam vesti de la Iasi. In nici un caz sa nu va pierdeti speranta. Doamne ajuta!

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Fetelor din Galati, va pot raspunde eu la cateva intrebari: Aura, sora Lilianei, a nascut cu dr. Statescu, care, din cate am inteles, nu a facut mare lucru, a stat si s-a uitat; asta dupa ore de chin, in care Aura nu a fost luata in seama de nimeni din sectie... Neonatoloaga care a preluat-o pe Sara se numeste Negrea. Poate ca numele astea va spun ceva.
Liliana, asteptam vesti de la sora si nepotica ta. Ne rugam in continuare pentru ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Au ajuns asta-noapte la Iasi unde au internat fetita si pe sora mea. Din ce-mi spunea cumnatul meu parca esti pe alta planeta, o diferenta majora intre spitalul de aici si cel din Iasi ,si ca dotare si ca atitudine a personalului.
O astepta pe d-na doctor dimineata sa-i spuna care e situatia dupa ce-i terminau de facut toate analizele bebelusului.
Oricum situatia parea sa se prezinte pozitiv. Incepem putin sa zimbim si continuam sa speram si sa ne rugam.


Liliana si Dani

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Asta-i o veste tare buna! Micuta Sara ne rugam si ne gandim la tine!

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Acum am vorbit la Iasi si o veste buna este faptul ca dupa masuratorilor de acolo copilul are de fapt 1,150 kg si 30 de saptamini. In fisa de la Galati el figura ca avind 27 saptamini si 800 g.
Sora mea mi-a spus de ieri ca dupa masuratorile ei ar trebui sa aiba 30 saptamini , la ecografie i-au spus 29 saptamini dar in spital dupa nastere a figurat la 27 saptamini. Nu stiu de ce si nici nu vreau sa ma mai enervez in legatura cu asta.

Liliana si Dani

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ma bucur mult sa citesc vestile acestea bune. Sa va ajute Domnul sa fie bine in continuare.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

E posibil ca "greseala" cu masuratorile sa fie intentionata... Nu inteleg de ce se mai incapataneaza unii medici sa treaca in fisa copilului date gresite, precum si eticheta de avorton... Considera ca daca mamica respectiva a avortat, ei nu au nici o responsabilitate... Well, I've got news for you! Romania a aderat la Organizatia Mondiala a Sanatatii de multisor! Si OMS-ul asta zice ca orice fat nascut in varsta de cel putin 24 de saptamani si in greutate de minim 500 de grame este considerat NOU-NASCUT, iar personalul medical este obligat sa-i acorde toata asistenta necesara... E o lovitura cumplita pentru o mamica sa i se spuna ca nu are copil, ci are avorton... Eu am patit asa, ca Aura...
Bine ca au ajuns cu bine la Iasi, si acolo au intrat cu adevarat pe mainile unor profesionisti. Ma rog in continuare ca totul sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

probabil ca l-au declarat mai mic tocmai ca sa aiba o scuza daca bebelusul nu supravietuia..totusi eu stiu ca in RO bebe trebuie sa aiba 28 de saptamani ca sa fie nascut viu si nu avorton..akela, informatia ta e 100% sigura, cu 24 de saptamani?

liliana, la peste 1 kg si varsta de 30 de sapt cu ingrijire corespunzatoare si, desigur, o sansa de la Doamne-Doamne, sperantele sunt mari!

va pupam pe toti si asteptam numai vesti bune!!



vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Si eu cred ca au vrut sa se acopere declarand o greutate si o varsta mai mica. Te ingrozesti cand te gandesti la asfel de oameni. Ce ar fi avut de pierdut daca ei insisi ar fi recomandat transferul catre cel mai apropiat oras cu un spital mai bine dotat?
Bine ca au ajuns la Iasi, sa dea Dumnezeu sa fie bine si micuta Sara sa iasa din maternitate grasunica si mancacioasa.

Andreea mamica lui Filip Stefan
bb2

Mergi la inceput