Prematur !!

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Am vorbit cu Aura aseara, totul merge bine asa ca incepind de azi o sa se incerce trecerea pe tetina fara gavaj si tot azi Sara Maria va fi mutata intr-un patut incalzit. Speram ca si Sara sa fie de acord cu aceste masuri si sa decurga totul normal.
Aura mi-a spus ca sa specializat deja in schimbatul pampersilor acum poate o sa aiba ocazia sa-si tina mai mult copilul in brate.
Va multumesc foarte mult ca santeti alaturi de noi , va tin la curent cu noutatile care apar.

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi

Dan Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraspeedy spune:

Salutare!
Urmaresc aproape zilnic subiectul tau, Liliana, inca de cand a nascut Aura. Sunt alaturi de voi cu sufletul, am plans la inceput, apoi am inceput sa zambesc, de fiecare data cand scriai ca Sara e pe drumul cel bun, ca e o luptatoare.
Intr-adevar, Sara e un inger coborat pe pamant si care a strans in jurul ei numai suflete deosebite:Aura, Liliana si nashica ei. Sa dea Domnul ca pe parcursul vietii sa intalneasca numai oameni buni si cu suflete mari.
OOOfff, chiar sa nu stiti ce fel de medic este dr Statescu? Eu, cel putin, am auzit numai lucruri nasoale despre ea.
In ceea ce o priveste pe nasha pungasha, eu imi scot palaria si ma inclin adanc in fata ei, pt ca OAMENI ca ea sunt foarte rari(da, cu litera mare in semn de respect).
Fetele de pe DC care au criticat-o, ar trebui sa invete de la ea, ca a face un bine unui om este extrem de greu, a face rau este fff. usor, chiar si prin cuvintele 'adanc cugetate' de ele.
Liliana astept in continuare vesti despre Sara si mamica ei.
Multi pt Sara, Liliana, Aura si nasha pungasha.
lauraspeedy si Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Multi ani Sara sa traiasca La multi ani !!! Azi implinim o luna.
Sarbatorim implinirea unei luni intr-un patut incalzit inbracata cu o camasuta cu elefantei roz in care ar incapea lejer 3 de Sara.
Aura spune ca pare sa fie mai linistita in patut decit in incubator din cauza hainelor ca pina acum nu a purtat decit pampers. Faptul ca e invelita cu o paturica o linisteste.
Cind vine d-na doctor sa o consulte mereu spune " Hai sa vedem ce face muschi si fibra", cred ca va dati seama de ce .
Va pup si va multumesc pentru faptul ca sinteti alaturi de noi.

O matusica mindra taaare de nepoata.

Lauraspeedy - ai perfecta dreptate, si pur si simplu nu cred ca o sa pot face sau spune ceva vreodata ca sa-mi arat pe deplin recunostinta pt. gestul facut de nasha cu atit mai mult cu cit stiu ca e genul de persoana total dezinteresata si cu o inima de aur. Si cind spun asta nu ma refer strict la ceea ce a facut pentru Sara. E genul de persoana care sare mereu si intinde o mina de ajutor atunci cind e nevoie.


Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi

Dan Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

La multi ani sanatosi si fericiti sa aiba viteaza Sara de aici inainte!
Fie ca suferintele prin care a trecut sa fie ultimele din viata ei si a parintilor ei!
De acum, drumul e drept cu foarte putine pante, si oricum, mult mai usoare decat muntii pe care i-au trecut pana acum Aura si Sara.
Dumnezeu a mai facut un miracol!

Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns women13 spune:

quote:
Originally posted by lauraspeedy

Salutare!
Urmaresc aproape zilnic subiectul tau, Liliana, inca de cand a nascut Aura. Sunt alaturi de voi cu sufletul, am plans la inceput, apoi am inceput sa zambesc, de fiecare data cand scriai ca Sara e pe drumul cel bun, ca e o luptatoare.
Intr-adevar, Sara e un inger coborat pe pamant si care a strans in jurul ei numai suflete deosebite:Aura, Liliana si nashica ei. Sa dea Domnul ca pe parcursul vietii sa intalneasca numai oameni buni si cu suflete mari.
OOOfff, chiar sa nu stiti ce fel de medic este dr Statescu? Eu, cel putin, am auzit numai lucruri nasoale despre ea.
In ceea ce o priveste pe , eu imi scot palaria si ma inclin adanc in fata ei, pt ca OAMENI ca ea sunt foarte rari(da, cu litera mare in semn de respect).
Fetele de pe DC care au criticat-o, ar trebui sa invete de la ea, ca a face un bine unui om este extrem de greu, a face rau este fff. usor, chiar si prin cuvintele 'adanc cugetate' de ele.
Liliana astept in continuare vesti despre Sara si mamica ei.
Multi pt Sara, Liliana, Aura si .
lauraspeedy si Lavinia





Draga mea Laura, pe langa faptul , ca nu mint si recunosc, ca mi-ai gadilit orgoliul, tin sa iti spun, ca puteau sa ma "certe" toata lumea pe aici... in genere tin cont de critici, atata timp, cat vin din partea unor oameni, care ma conving, ca merita sa le iau in considerare criticile. Daca as fi tinut cont in viatza de oameni superficiali si teoreticieni, astazi nu mai aveam ficatul meu ( in cazul cand aveam bani de altul ptr. transplant ) ... Pentru mine cel mai important a fost multimea de oameni, mamici, tatici, poate si copii vostri - stiu mamici, care tasteaza pe DC cu odraslutzele in bratze - ca ne-au sustinut, ne-au echilibrat la nevoie si sa stii, chiar am tinut cont de anumite atentzionari. Aceste persoane, chiar stiau ce spun si mai ales cum o spun. Eu de asta m-am plans, la un anumit moment, de modul de abordabilitate... Dar, nu asta e important, sincer am si uitat si nu in ultimul rand poate am gresit si eu substantzial si mai mult mi-am cerut scuze. Dar, voi doamnelor , care ne scrieti, oricare dintre voi, ati contribuit in parte, la alinarea momentelor dificile prin care am trecut toti, iar doamnele, care au fost mai acide ne-au bagat in priza.
SARA-MARIA IMPLINESTE ASTAZI O LUNA DE VIATA ! LA MULTI ANI ! Noroc cu matusa Liliana , ca eu si Aura am uitat... noi vb. altele la tel. Tolomacele de noi . Te pupam Liliana ! Si, nu in ultimul rand te pup pe tine Laura si pe toti oamenii minunati de pe acest site.

otto13dog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraspeedy spune:

LA MULTI ANI SARA, INGERAS MIC SI SCUMP!
Sincer imi dau lacrimile cand vad cum o gagalice de o luna a reusit sa ne dea o lectie de viata, pe care altii nici la batranete nu si-au insusit-o: comoara cea mai de pret a omului este insasi VIATA pe care ne-o da Dumnezeu si pentru care trebuie sa ne luptam din rasputeri in fiecare secunda sa o mentinem si sa nu ne dam batuti niciodata.
Draga nashico, imi place sa spun lucrurilor pe nume, asa cum le vad eu. Ma bucur daca ti-au mers la inima cuvintele mele, dar sa stii ca asta este parerea mea in legatura cu tot ce s-a discutat la acest subiect.
lauraspeedy si Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildikodrujit spune:

La Multi Ani cu sanatate sa va dea Domnul tot ce doriti
Zile senine, fericire,
La Multi Ani sa traiti!
La Multi Ani papusica mica si multi multi pusici de la bebe Alex.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Sara ! Stiu ca esti bine si ca ai sa fii o domnisoara pe cinste (deh, "material bun")asa ca nu-mi ramine decit sa-ti trimit un pupic!

cristina d.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vbartan spune:

Sara. Esti intr-adevar o luptatoare. Tine-o tot asa ca sa-i poti face fericiti pe mami si pe tati.
Multa sanatate si numai bine micutei Sara.

Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006)
pozici cu noi
http://pg.photos.yahoo.com/ph/vbartan/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

SARA. SA-TI DEA DUMNEZEU MULTA SANATATE .
LILIANA ASTEPTAM CU SARA.
PT SARA SI AURA.

Mergi la inceput