Prematur !!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Daca doriti sa aflati mai multe despre persoana care a salvat-o practic pe Sara puteti intra la subiectul "SARA-MARIA" la "Discutii generale"


Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Sa dea Bunul Dumnezeu ca Sara sa pape tot mai mult, iar Aura sa fie o mamica puternica si curajoasa ca si printesa ei, sa poata sa mearga impreuna acasa, cat mai curand posibil !



Tine aripioara asta, voinice !

Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

ce mai stiti de Sara?

ca la subiectul celalalt nu se mai vorbeste de mult despre ea; sau ati hotarat sa nu mai dati informatii?

sper ca e bine micuta!



Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad





un minut din timpul vostru inseamna o VIATA pentru ei !!! nu UITATI forumul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Ba da, sint hotarita sa va tin la curent pina ce Sara va iesi din spital. Pur si simplu am avut foarte ocupate ultimele 2 zile. Din respect pt. gestul(mi-a salvat nepoata) nasei am preferat sa postez pe subiectul ei.

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Deoarece subiectul SARA-MARIA a fost inchis de moderator am sa continui aici.
Am vorbit dimineata cu Aura si mi-a spus ca are scandal cu Sara cind se apropie ora mesei. Concertul se opreste doar in momentul in care incep sa-i dea sa pape prin acel tubusor introdus in stomacel, moment in care ea i-si infunda tot pumnisorul in gurita si incepe sa plescaie . Deci aparent sintem bine.

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Ne rugam in continuare pt sara si mamica ei.D-zeu sa le ajute sa treaca peste necazuri.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=137704ec8fb38b578d82f6&skin_id=o&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet si poze
POVESTEA NOASTRA


"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

Draga Liliana,

Te inteleg perfect prin ce treci...am trecut si eu personal prin ce trece surioara ta acum ...asa eram si eu...DISPERATA...

Ma bucur ca Sara a avut noroc si a ajuns la Iasi...
Eu am stat internata in Clinica Cuza Voda foarte mult timp...si cate o luna non-stop la primele sarcini...chiar doua luni am stat la ultima sarcina.
Pot sa spun ca stiu destul de bine acel spital...si pot sa te asigur ca la sectia de prematuri multi copii au reusit sa traiasca desi au fost nascuti chiar si cu 600 gr la 6 luni si 2 saptamani
Am vazut mamici care au stat si 3 luni alaturi de copilul nascut prematur...am cunoscut si o mamica de gemeni nascuti prematur care plangea mereu...dar pana la urma a plecat acasa fericita cu copilasii in caruciorul facut cadou de prietenele cunoscute in spital

Trebuie sa ganditi pozitiv , sa va regasiti linisteaa si sa va incurajati reciproc...sa va rugati impreuna pentru Sara ...si sa intelegeti ca Dumnezeu hotaraste ce este mai bine pentru noi toti.



Va doresc toate cele bune si multa dragoste ...

TEO
POZE CU NOI




Simina cu Teo (7.06.2006) ,Diana (30.05.2003) si Andrei (10.04.2001)


Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte.
Asa ca voi aceea ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Suntem alaturi de voi si ne rugam pentru sanatatea micutei Sara si pentru linistea Aurei. Le asteptam acasa fericite si sanatoase. Dumnezeu este cu noi!

Cris si bb Razvan (23.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davia spune:

Sara este o norocoasa si cred ca totul o sa fie bine iar starea ei va evolua ca la carte deoarece eu am mare incredere in medicii de la maternitatea Cuza-Voda. Mie mi-au salvat copilul care a fost resuscitat imediat dupa nastere deci daca eram in alt spital copilul meu nu avea sanse. Cei de acolo isi dau silinta pentru fiecare copil in parte.........asa se explica faptul ca au plecat acasa cu copilul in brate mamici care au nascut si la 26-27 de saptamani.Personalul de la etajul 6 a maternitatii este foarte bine pregatit . De aceea va zic sa nu va faceti griji ca totul va fi bine . Cat despre controlul psihiatric ....daca Aura ar fi avut nevoie de ingrijiri speciale sigur s-ar fi facut ceva pentru ca atunci cand am stat eu in spital o mama de gemeni prematuri a facut o depresie post partum severa si a facut mai multe crize urate (nu mai putea vorbi dupa ce a tipat ca o nebuna in miez de noapte )si bineinteles a fost trimisa de urgenta cateva zile la un spital de specialitate. Dar nu cred ca Aura este in stare asa de grava incat sa fie tratata .Sunt sigura ca daca fetita merge bine atunci si Aura este fericita si optimista. Multa sanatate mamei,matusii si nasei si multi pupici Sarei.
O sa fie bine sa vedeti........sunteti in cea mai dotata sectie de neonatologie din tara ......nu e putin lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns women13 spune:

Draga Liliana eu sunt alaturi de tine si nici sa iti treaca prin minte, ca ma las asa de usor influientata de mesaje nu tocmai placute. Insa si acestea sunt bine venite. Invatam din tot si toate. Sunt prea multi oameni ,dar mai ales mame langa noi, pe care le respectam, atunci cand ne aduc informatii , nu neaparat pe placul nostru, dar din fericire realiste si profesionale. Cat despre cei plecati din tara, si care au pierdut contactul cu realitatea romaneasca, numai de bine. Nu avem cum sa-i contrazigem, atat timp cat, ei habar nu au ce se intampla pe aici. LE MULTUMESC TUTUROR CELOR CE AU FOST ALATURI DE NOI ! Fiti in continuare alaturi de Liliana, Aura si mai ales in primul rand de SARA-MARIA. Din fericire aceasta micutza de 15 zile astazi implinite, ne da o LECTIE DE VIATA TUTUROR : ZAMBESTE SI TRAIESTE ! LA MULTI ANI , SARA-MARIA !

otto13dog

Mergi la inceput