Prematur !!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

aici cand au icter ii pune sub lampa si le pune niste "ochelari" dintr-un fel de burete, adica au forma de ochelari, ca tocmai asta e ideea, sa le acopere ochii, sunt de jur imprejurul circumferintei capului ( ca sa nu cada, se prind parca cu arici )...nu stiu daca ai inteles ce-am vrut sa spun

miti, mamica de 20 iunie 2006
http://photos.yahoo.com/magdalena_voinescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Sara a luat 10g in greutate . Speram la mai mult. Pentru cine vrea sa o caute pe sora mea numele ei este Geru Aurelia spitalul i-l stiti deja nu vi-l mai scriu.
Liliana si Dani
Sara

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Sa-i dea Dumnezeu sanatate micutei si mamicii ei putere sa o sustina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Liliana,
da, are importantza ca baietelul respectiv e nascut la 8 luni.

Si Nichita e nascut la 8 luni, de aceea am abordat acest subiect cu dr. de la Reanimare de la Giulesti.

Ni-a spus ca bebelusii nascuti la 8 luni au reactii atipice la medicamente, manifesta comportamente iesite din comun, si de aceea sunt dificil de urmarit si tratat.
Dar asta nu inseamna ca este condamnat baietelul. Nichita a fost primul caz de copil cu septicemie cu pioceanic care nu a avut probleme respiratorii si care a putut fi alaptat la san. Dr i-au refacut analizele de zeci de ori pentru ca nu exista nici o legatura intre manifestarile copilului, care erau normale, boala, care era cumplita si analize, care erau dezastruoase (atat de dezastruoase ca oriunde megeam sa le facem , la faceau de 2 ori in sperantza ca e undeva o eroare).
Tot asa , Nichita nu a facut absolut deloc febra cand s-a infectat. Temperatura lui a fost constanta la 36,8 grade. Deci mai multe manifestari atipice, unele in favoarea lui, altele nu...

Mama lui Sara sa faca bine sa fie puternica!Are o printesa mica de crescut, care se bazeaza pe mamica ei 100%.
Toata dragostea noastra,

Mama lui Nic cel Mic
"Omnia mea mecum porto"

Nic cel Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

liliana, nu cred ca e bine sa lasi numarul si numele surorii tale pe net!! trimite-l pe PM celor care-l cer..e plin internetul de tot felul de surprize!

ma bucur tare mult ca vestile continua sa fie bune! pupici sarei si aurei!




vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Primele mese au fost de cite 1 mililitru de lapte, ieri am papat cite 2 mililitri de lapte si d-na doctor spune ca de miine trecem pe 3. In rest totul merge bine si nu par sa fie nici un fel de probleme medicale.
Ieri a vazut-o si cumnatul meu pt. prima data cind l-am intrebat cum e mi-a spus " mica si neagra" dar fara suparare sau dezamagire asa e el genul glumet. Cred ca inca incearca sa se obisnuiasca cu ideea ca e fata dupa ce toata sarcina la toate ecografiile era baiat.
Cred ca miine o sa reusesc sa va pun poze mai noi .

Liliana si Dani
Sara

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Bravo!Vezi ca se va face fata mare si puternica.Multa sanatate Sarei si mamicii putere.Daca tu crezi ca o ajuta,poti sa-i dai sa citeasca si despre noi aici:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=86534
Trebuie sa fie puternica si creada in D-zeu.Noi asta facem ca asta ne-a mai ramas.
pt micuta Sara.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Am pus poze noi de la Iasi. Intr-o poza apare si palma surorii mele pusa deasupra pentru comparatie.
Am pus poze si cu sectia unde sint tinuti copii ca sa va dati seama de conditii.
deocamdata simntem inca mititei si cam parosi da speram sa ne facem mari si frumosi .

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Sa cresti mare Sara! Esti o printesa mica dar puternica. Cineva acolo sus te iubeste cu siguranta si va fi alaturi de tine si de mami tau.


PS: Ma bucur sa vad ca si la Iasi sectia de bebelusi se apropie destul de mult de ceea ce am vazut pe aici. Bravoooo! Asta ne lipseste noua ca doctori inimosi si care sa-si faca meseria se gasesc si la noi.

Alina, mamica de 2 fetite, Andreea cea nazdravana si Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OrbuGabi spune:

Ma bucur mult sa vad ca este bine micuta,am vazut pozele si e frumusica tare,lasa ca se face ea mare,si parosi sunt aproape toti puii cand sunt mici,si ai mei au fost tare parosi amandoi .
Multa sanatate Sara,si multa forta mamicii tale Aura.

Gabriela mamica de printesaAlice-Cristiana(20.12.2002)
si nazdravanMartin-Tudor(22.09.2005)
www.dropshots.com/OrbuGabi" target="_blank">pozesi filmulete

Mergi la inceput