Caracterizare angajat

Caracterizare angajat | Autor: Maire

Link direct la acest mesaj

Am nevoie urgenta de putin ajutor : trebuie sa ii fac o caracterizare unui angajat, acasta fiindu-i necesara in cadrul unui proces de custodie.
Mi-ati putea oferi un model, va rog!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ECMI spune:

Ai mai jos un model pe care eu l-am folosit pentru un coleg al nostru la plecarea din firma. Tu il poti adapta - scoti fraza despre promovare daca nu a fost cazul..., si mai ales introduci cateva cuvinte puternice despre moralitatea persoanei, fiind vorba despre un proces de custodie.


Domnul ..... a fost angajat in data de... pe postul de .... Incă de la inceput s-a dovedit a fi unul dintre membrii importanti ai echipei noastre prin adaptarea si integrarea sa rapida atat din punct de vedere social cat si profesional.
A participat in mod direct la proiectele importante ale Companiei, fiind implicat tot mai mult in activitati complexe care depaseau sfera responsabilitatilor prevăzute in Fisa Postului.
Remarcandu-se ca o persoana cu o gandire matura, cu dorinta constanta de autodepasire, creativ, cu o abilitate deosebita de a gasi solutii la probleme tehnice dar si cu o foarte buna capacitate de relationare interumana, a fost promovat pe pozitia de ... fiind implicat în procesul de recrutare, formare si evaluare a celor din echipa sa, de coordonare si control a activitatii acestora, responsabilitatea respectarii termenelor de predare a lucrarilor si calitatea lor revenindu-i direct.
Dl... a fost în tot acest timp si un foarte bun coleg si prieten.
Părăseste Compania, din proprie vointa, plecarea sa fiind o pierdere reala pentru noi.

Cu stima,


Maria si Ilinca
La plimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

la caracterizare trebuie sa scrii asa cum este individul...ce prostie este asta ca "bagi cuvinte puternice despre moralitatea persoanei..." ...mai ales ca este vorba de custodie?

o caracterizare model sa-l scoata pe rimaru din puscarie nu vrea nimeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ECMI spune:

Ai citit cu atentie mesajul initial?

Bravo.
Acum vrei sa-ti traduc ce-am vrut sa spun?
Sa insiste pe aspectele morale, omu vrea copilu' nu un serviciu nou. Acolo nu-l intreaba de standarde profesionale.

Ce-as rade sa citesc o caracterizare a ta. Da una, asa, pe bune.

Maria si Ilinca
La plimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

quote:
Originally posted by ECMI

Ai citit cu atentie mesajul initial?

Bravo.
Acum vrei sa-ti traduc ce-am vrut sa spun?
Sa insiste pe aspectele morale, omu vrea copilu' nu un serviciu nou. Acolo nu-l intreaba de standarde profesionale.

Ce-as rade sa citesc o caracterizare a ta. Da una, asa, pe bune.

Maria si Ilinca
La plimbare



Caracterizarea facuta de cine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

quote:
Originally posted by ECMI

Ai citit cu atentie mesajul initial?

Bravo.
Acum vrei sa-ti traduc ce-am vrut sa spun?
Sa insiste pe aspectele morale, omu vrea copilu' nu un serviciu nou. Acolo nu-l intreaba de standarde profesionale.

Ce-as rade sa citesc o caracterizare a ta. Da una, asa, pe bune.

Maria si Ilinca
La plimbare




cu putin efort te duci si martor la proces

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ECMI spune:

quote:
Originally posted by Guestus

cu putin efort te duci si martor la proces



Sa fie umor, sa fie...? Ce sa fie?

Maria si Ilinca
La plimbare

Mergi la inceput