O mana intinsa

O mana intinsa | Autor: lulu75

Link direct la acest mesaj

Nu stiu daca acest subiect isi are locul aici. Rog moderatorii sa ma anunte daca poate fi pus in alta parte sau daca trebuie sters.
Am ales sa scriu aici pt ca stiu ca de fiecare data impreuna am gasit o solutie pt oamenii mai putin fericiti.
Sa va spun despre ce e vorba:
Aseara am vorbit cu soacra mea care era extrem de marcata de tragedia unei prietene din Elvetia. Prietena soacrei mele se numeste Iuliana.
Iuliana a plecat in urma cu 9 ani din Romania in Elvetia. Soarta nu a fost prea blanda cu ea dar si-a purtat crucea cu demnitate. Acum insa a aparut o problema care a daramat-o: MAMA EI.
Mama ei locuieste la Ploiesti. Este bolnava si nu are bani sa mearga la medic. Nu are nici macar haine sa iasa din casa ca sa ajunga la medic. Iuliana traieste in conditii foarte grele. Sotul are un handicap grav. Toti banii se duc pe medicamentele lui. Ea munceste ca femeie de serviciu si dupa ce isi achita darile catre stat deabia ii mai raman bani de mancare. O mai ajuta prietenele cu ce pot. Bani sa vina in Romania nu are ( nu a vazut-o pe mama ei de 9 ani), iar faptul ca mama ei e suferinda si nu are cine sa o duca macar la medic, a adus-o in pragul disperarii.
Rugamintea mea este urmatoarea: daca se poate cineva din Ploiesti sa ajunga la acesta doamna si sa o ajute sa mearga la un medic si poate niste haine care nu ne mai trebuiesc sa ajunga la dansa.
Daca e nevoie trimit unde imi spuneti actele mele de identitate sau ce e nevoie pt a fi siguri de autenticitatea acestui caz.

Luminita, Gabi si Andrei Tudor - ingerasul nostru cu ochiii ca cerul(16 august 2005)


Album Andrei

Povestea nasterii ingerasului nostru: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75774

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

am sa trec acest subiect la umanitare si asteptam sa te conformezi cu procedura forumului umanitar.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro

Mergi la inceput