Copii din 1996 (8)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Unde or fi disparut restul fetelor? Helaaau, fetele, ati luat vacanta???

Sanca, are prietene, chiar chinezutele din clasa, se joaca in pauze cu copii, dar nu se intalnesc in afara scolii. E complicat...

Fiul meu a primit un ipod de ziua lui la 14, dar am avut asa probleme cu el si cu Apple, ca am jurat ca nu voi mai cumpara in viata mea nici un produs de-al lor. Tocmai ma uitam si eu la Zune, cred ca asta va primi el de Craciun sa-i inlocuiasca ipodul. Sper sa fiti norocosi ca sunt de toata jena cand vine vorba de service, garantie si customer service, dar sunt sigura ca Elliot va fi super incantat de cadou.


www.myspace.com/mqqm" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

MqqM - eu am un 30Gb - de un an de zile, si sant multumita de el. Nu am reusit sa pun poze sau sa download filme, deocamdata il folosesc numa pentru muzica.
Noi am incercat un Sony walkman - de 1GB si era enervant rau cu trecutul muzicii de pe PC pe walkman...Eu sper sa aibe noroc, ca el deja are itunes pe calculatorul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut dragelor,
Imi cer scuze ca nu va raspund pe rand,dar am reusit sa va citesc pe sarite...Bafta in continuare adolescentilor vostrii,succese multe si sanatate!
Nu stiu cat de des voi mai intra...Luana are varicela,e plina de bubite pe tot corpul.Pana si in ochisorul drept i-a iesit o bubulutza d-aia...Nu avem voie 14 zile afara,baita si cu scarpinatul sa nu mai vorbim...Arest in toata regula de o sa capiem nu alta...
Va pup si sa auzim numai de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Ana, nasol de tot. Sanatate lui Luana, si sa treaca cat mai repede...

Fetelor, pe Ana o inteleg, ce-i cu voi??? A-ti intrat deja in vacanta??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Ana, vai saracuta Luana, e nasol de tot! Sper sa fiti bine cat de curand.

Eu tocmai am venit de la dentist, m-a golit de $700 in 15 minute, nici anestezie n-a fost necesar, iar acum sunt de-a dreptul depresata ca nu m-am asteptat sa fie atat de scump, hotie la drumul mare...

Acum incerc sa nu ma mai gandesc la asta, in 2 ore vine mama, asa ca sunt cu un picior pe usa afara. Am verificat pe web si zborul ajunge mai repede cu 30 de minute. Copila e in al noualea cer, i-a facut un carton mare cu "bine ai venit" si "te iubim", sper sa-l vada si mama, ca e pe drum de 26 de ore.

Pup,


www.myspace.com/mqqm" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Hai nu fiti asa suparate ca am tras chiulul insa am avut motive intemeiate:mi-am luat carnetul,de ieri sunt soferita ,sa fii vazut mutre pe aia cand m-au vazut cu burta la gura in sala de examen,asta dupa ce data trecuta n-am putut intra ptr ca mi-au pierdut chitanta de la dosar,asa ca ieri am dat si sala si traseul si al meu sot a stat dupa fundul meu non stop de dimineata pana la 3 dupa amiaza cand in sfarsit am terminat.Au fost 214 candidati ghiciti a cata am fost eu evident a 214 a ca doar la ce noroc am eu patesc toate minunile.Sala nu au luat-o decat un fert insa si asa am fost multi asa ca ne-am petrecut cateva ore bune afara pana mi-a venit si mie randul la traseu,noroc ca eram langa parc si aveau toalete ecologice ca atatea ore cred ca explodam .
M-am apucat de curatenia de Craciun si apoi in Ajun voi face cozonaci chiar daca baietii nu voiau sa ma lase pana la urma am cazut la pace ca eu sa fac amestecul si de batut sa-i bata ei.
Multa sanatate Luanei si multi sa-i treaca varicela!
ptr toti si toate!

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 24+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Mamicilor, va tineti de sofat.

MqqM asteptam vesti noi, cum a calatorit mama ta, cum a fost intalnirea, etc.
Dentistul aici te usuca. Chiar daca ai asigurare, care e o gluma, platesti ani de zile pentru o lucrare. Stai sa vezi la ortho. Baiatul meu cel mic are nevoie de aparat dental, si ne-a secat de aproape 5 mii, pe 2 ani si la fiecare programare nu cred ca a fost in scaun mai mult de 10 min...

Andra, felicitari pentru carnet. Iarna dai si tu pentru carnet, daca era polei si patina masina? Eu nu prea am experientza sa conduc iarna, pe zapada, polei.

Eu saptamana viitoare o sa intru in priza, curatenie de Craciun, terminat cu shopping, si gatit - sarmalele si prajiturele.

Ieri am primit rezultatele de la testele din Octombrie. Elliot a facut bine. La matematica au iesit scorurile de la 95 in sus, la analiza matematica a facut corect 100 la 100. In schimb a dat-o in bara la citit si spelling (scris), unde a luat 75 - 80. A iesit cu un rezultat general de 88, care e bun, dar parca mai incantata as fi daca l-as vedea de la 95 in sus.

Fratele lui - clasa a 2 nu mi-a facut asa de bine. A iesit cam la 70 -75 la scorul general. Prietena lui cea mai buna nu cred ca a avut un scor peste 50, la fel si Taylor - bunul lui prieten. De ce nu o putea sa se inhaiteze cu copii sarguinciosi??

Ana, pupici copilei, si sa iesiti din carantina cat mai repede. Sanatate. Vezi, totusi esti norocoasa ca nu esti gravida...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Buna seara,buna seara!

Daca mai lipseam putin chiar ca veneam cu sanioara,vorba "cintecului"!

Mie nu-mi ajunge timpul in ultimele zile,chiar nu mi s-a intimplat niciodata asa ceva si am o senzatie tare aiurea si sunt si tare agitata!Sora mea spunea ca astea sunt semne de batrinete!

Pe deasupra ma incearca asa o raceala,pe care o duc ziua pe picioare dar seara ma doboara.iar ochii ma ustura de simbata incontinuu,chiar si acum ma ustura si imi lacrimeaza!

Noi suntem tare ocupati in ultimul timp,ca asa cum este prevazut sistemul de invatamint german,cam tot semestrul tragem chiulul,iar cind se apropie vacanta ii "bombardeaza" pe saracii copii cu tot felul de teste si alte chestii.Ca atare,saptamina trecuta am scris un dictat(unde deja m-a anuntat ca a facut o greseala),ieri am dat testare la cunostinte despre natura,vineri dam la muzica,iar saptamina urmatoare dam la matematica pe 19 dec. si mai scriu pe 20 dec. o compunere,asta in conditiile in care vineri 22 dec. iau vacanta!

Asa ca sper sa ma intelegeti ca am nervii prastie!

Am inceput pregatirea la germana iar miine am intilnire cu invatatoarea!

SANCA,nu mai vreau sa aud de bani dati pentru proteze dentare,Andrei este deja posesorul unor breketi(parca asa se scrie )din ianuarie,pina acum a avut doar pe 4 dinti,in ianuarie ii aplica pe toti dintii,toata chestia bineinteles ca dureaza si costa,si asa cum ai spus asigurarea e asa o pacaleala ca noua ne pleaca lunar o suma ce nu o vom mai recupera!

mQQm,tare ma bucur pentru tine ca vine mami tau!Sper sa petreceti momente minunate impreuna!

ANDRA,felicitari pentru carnet!Da chiar ca esti o curajoasa,cu burtica si sa faci scoala si sa dai examenul!

ANA,ce sa-ti spun,multa multa sanatate!
MIKI,pe unde este ca nu am vazut-o?

Fetelor,multa sanatate la bolnaviori,acum va las ca ma ustura ochii de mor!


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna dimineata la fete!
Si noi cu scoala pe ultima suta de metri, a terminat cu tezele si a dat o preselectie pentru olimpiada la romana, merge bine cu scoala, desi ea poate mai mult, i-am zis eu ca s-o stimulez ca e copil de 10 pe linie, insa lenea e mare. Mai e si incapatanata, cand n-are chef, se face ca nu ma aude, de trebuie sa-i repet de 5 ori acelasi lucru, pana imi ies din pepeni. Problema mare la e noi e dezordinea, n-ar pune mana sa-si stranga lucrurile (ca altceva nici n-o pun sa faca), Doamne fereste! Trebuie sa intru un pic in ea, ca se apropie de 11 ani si ar cam fi cazul sa se ocupe singura de camera ei (desi dormim impreuna si are motiv ca nu-i chiar numai a ei).

Cu calculatorul am mai rarit-o, ea nu se joaca jocuri, acum are o noua pasiune, face "layout-uri", transforma pozele in opere de arta , adauga diverse efecte, scrie pe ele, le mai adauga briz-brizuri si apoi participa la nu stiu ce concursuri pe un site cu adolescenti, in marea majoritate din UK. E abia la inceput, am vazut si eu cateva fotografii modificate de altii copii, arata foarte bine!

Continua antrenamentele la volei, o data pe saptamana, sambata, la inot n-a mai fost de vreo 2 luni, dar nici nu mai are timp, cu programul asta incarcat. Azi ar fi trebuit sa mearga si la handbal, ca-i place, insa era prea dimineata, la 8:30 si ora ei de trezire e 9 , plus ca n-ar fi avut timp sa-si termine lectiile.

MQQM, am vazut videoclipurile, fata ta e chiar talentata, canta frumos la pian, insa in dansurile de la scoala n-am reusit s-o identific.
Cred ca mama ta a ajuns deja, sa aveti zile placute pe perioada sejurului ei!
Nu dispera cu scoala, poate ii va fi bine, chiar daca sunt mai multi asiatici acolo. Stiu ca sunt mai rigizi, dar copiii sunt adaptabili si pana la urma conteaza mai mult educatia pe care o primeste intr-o scoala buna. Nu e de neglijat nici viata sociala, cel putin fata mea nu concepe sa n-aiba prieteni, insa daca are 1-2 fete cu care se intelege, e perfect!

Ana, of, pacatoasa varicela asta, iti doresc sa scapati cat mai repede de ea si cu bine, sa nu ramane semne!

Dana, e o nebunie cu testele astea pe final! Nu ii inteleg, acum copiii sunt obositi, abia asteapta vacanta si ei ii bombardeaza cu teme si teste peste teste! O sa treceti voi si peste asta, poate macar in vacanta ii lasa in pace.

Andra, felicitari pentru permis! Ai fost inspirata sa dai acum examenul, ca dupa nastere, mai greu sa faci scoala si cu atat mai mult sa te deplasezi cu mijloacele de transport in comun.

Sanca, frumos ritual de impodobire a bradului! Sunteti o familie reusita, cu tot cu pisica si caine.

Diana si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Foarte, foarte pe scurt . De doua zile stau in cap de durere, sunt ca drogata de la atatea calmante si eu chiar nu iau medicamente decat atunci cand "arde".

Mama a ajuns cu bine, a intrat in noul fus orar cu usurinta.

Felicitari Sanca si Alma pt rezultatele copiilor.
Dana, inca un picut si vine vacanta, lasa ca trece.
Andra, bine c-ai scapat de examen si esti soferita.
Ana, sper ca sunteti mai bine.

Si sper ca si eu sa fiu mai bine cat de curand ca ma duc cu pluta daca nu...



www.myspace.com/mqqm" target="_blank">

Mergi la inceput