Muzica din reclame

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Stie cineva un link pentru melodia din reclama de la Petrom ??

Liliana si Dani

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by Idaira

Imi place melodia de la "kandia"...Aveti idee cine o canta????...ma refer la varianta in engleza



am gasit-o ... Rodrigo Leao - Pasion. Aici www.youtube.com/watch?v=Lmx-mNGPvbw" target="_blank">rodrigo leao sau www.youtube.com/watch?v=uG1JchJ0tec&mode=related&search=" target="_blank">aici dar nu melodia pe care o cauti tu. Am gasit-o cu eMule ... ia-o de acolo.

Iar despre Petrom ... nu am gasit nimic!

Petronela


Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

quote:
Originally posted by Idaira

Imi place melodia de la "kandia"...Aveti idee cine o canta????...ma refer la varianta in engleza



am gasit-o ... Rodrigo Leao - Pasion. Aici www.youtube.com/watch?v=Lmx-mNGPvbw" target="_blank">rodrigo leao sau www.youtube.com/watch?v=uG1JchJ0tec&mode=related&search=" target="_blank">aici dar nu melodia pe care o cauti tu. Am gasit-o cu eMule ... ia-o de acolo.

Iar despre Petrom ... nu am gasit nimic!

Petronela


Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.





Multumesc, dar nu e aceeasi melodie.. N-am cum sa o caut pt ca nici macar nu stiu numele melodiei si nici cine o canta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Melodia din reclama kandia e Pasion de Rodrigue Leao. Iar ceea ce ti-am dat eu sunt alte melodii cantate tot de el. Sau cel putin asa mi-a dat mie in urma cautarii ....


Petronela


Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Nu stiu ce sa zic...eu aud o voce de femeie,si nu un barbat.Iar melodia e in engleza iar Rodrigue Leao e ori brazilian ori portughez,m-ar mira sa fie el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gagauta spune:

Dar melodia din reclama de la Peroni?
Stie cineva cine o canta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Idaira,Petronela ti-a dat o solutie,insa muzica din reclame nu o vei gasi nicaieri cantata la fel ca in reclama respectiva.De obicei o melodie este adaptata pe reclama si nu se respecta originalul in totalitate.Aminteste-ti de reclama de la vodafone,cea cu musculita...ce melodie faina era in reclama - mie una mi-a placut tare mult,cu inflexiunile si acordurile alea de muzica asiatica - si am cautat-o pana am gasit-o,chiar pe site-ul Vodafon-ului.Melodia originala era total la 180 de grade fata de cea din reclama...nu-mi amintesc cine o canta,dar se numea ceva de genul"Let me be your friend",o formatie cunoscuta o canta.
Daca ai citit mai sus si eu am primit solutie de la Petronela,careia ii multumesc inca o data de ajutor,si am gasit ceea ce cautam.Evident ca nu suna ca in reclama,e melodia originala.
Mult succes la cautat.Apropos...pe mine tare ma furnica pe sira spinarii cand aud melodia de la Kandia...mmmmmm....ciocolata cu dragoste!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

melodia din reclama kandia: shivaree - "goodnight moon"

alexa si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Pt. Peroni am gasit astea ... dar, nefiind in Romania, eu nu stiu reclama. Am dat doar cautare cu eMule si mi-au iesit melodiile astea. Daca ma intrebati de reclamele din Italia ... poate ma pricep mai bine !

www.youtube.com/watch?v=rMhsqwRLBW8" target="_blank">Harry Nilsson - Everybody's Talkin'
www.youtube.com/watch?v=_D2nxNC5n9I" target="_blank">Mike Oldfield - Women Of Ireland si www.youtube.com/watch?v=h4uTlxEgGNk&mode=related&search=" target="_blank">aceeasi melodie remix
www.youtube.com/watch?v=Whw08RmUFNg" target="_blank">Eric Clapton - Change The World


Liliana, este posibil sa nu fie aceeasi melodie, ti-am spus e ceea ce am gasit, dar eu nu stiu reclama. Si uite ca Alexa a gasit cred ceea ce cauti.

Petronela


Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

intradevar melodia de la www.iqads.ro/clipul_publicitar_999/kandia_topirea.html" target="_blank"> Kandia-Topirea este Shivaree - Goodnight moon care se gaseste si pe coloana filmului Kill Bill 2.

Acum as vrea sa stiu si eu ceva: cine canta sau cum se numeste melodia din reclama Nivea.. Ceva cu "besa me/ con tus labios de fuego.."

Mergi la inceput