Clubul optimistelor zãbãuce rrrãããu! (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

Se uita Ion peste gard si il vede pe Vasile jucand tenis cu Agassi. Spre surprinderea lui, Vasile iese castigator fara efort. Il intreaba pe Vasile de cand joaca el tenis de este asa de bun.

Acesta ii raspunde ca la lacul din spatele casei lui este o broscuta care iti indeplineste orice dorinta dar sa aiba grija ca este cam surda, sa vorbeasca tare.

Se duce Ion la broscuta si ii spune ca vrea mult aur. Cand ajunge acasa constata ca in batatura avea un taur. Se duce si se plange la Vasile:

- Surda tare broscuta ta, am vrut mult aur si mi-a dat un taur.
- Da ..... Pai tu ce crezi ca eu am vrut sa fiu tare-n tenis?....

Patru prieteni in vacanta. La hotel, neavand prea multi bani, hotarasc sa doarma cate doi in camera. Unul din ei se stia ca sforaie atat de cumplit, asa ca au convenit sa doarma in camera cu el pe rand, fiecare cate o noapte.A doua zi dimineata, vine primul care a avut "onoarea", cu ochii rosii,
parul ravasit etc. "N-am putut dormi toata noaptea, am stat in fotoliu si m-am uitat la el"

In ziua urmatoare, urmatorul, rupt de somn si el: "Cum dracu' sa dormi, se clatina acoperisul de la sforaitul astuia, am stat toata noaptea in fotoliu si m-am uitat la el".

In ultima zi, vine al treilea fresh, odihnit, bine dispus. Ceilalti mirati:"Cum ai reusit sa te odihnesti?!?" "Simplu. Inainte de a ne baga in pat, l-am strans in brate, l-am sarutat dulce si i-am spus noapte buna. N-a inchis un ochi.”



Sa o ajutam pe BARBYE


Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
Gabriel José García Márquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

sper ca v-au placut bancurile...gata a trecut auditul si am iesit f bine
despre mine nu prea am vesti...acasa treaba scoala lui bogdan merge struna...stiti ce mi-a zis....??...i-a povestit un amic de joaca ca la iarna va unge scoala cu slanina s-o manace cainii....el e in clasa a patra si al meu nu pricepea de ce ar face una ca asta...si stai si explica de ce vrea claudiu sa o unga...a fost bestiala faza...dar nu am calitati de narator.
danezo



Sa o ajutam pe BARBYE


Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
Gabriel José García Márquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

am uitat sa intreb...s-a dat liber pe DC sau tre sa scoatem...intreb si eu ca tot omul...
georgi scoate bata ca fetele se simt inca in vacanta?
si apropo "duamna" kreliutz...pe unde umblati?

Sa o ajutam pe BARBYE


Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
Gabriel José García Márquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

gata shefa!!!

parca te auzi, parol!!! (ca je eram on, da' nu prestam nimik aci')

apropos de duamna...deja vine corespondenta pe noul nume...deci...gata...s-a dus fecioria ...a inceput lumea sa se conformeze...mai putin io ...ca tot nu-mi vine sa cred...

ah, si inca o kestie...aveti idee cam care e amenda la police daca nu te duci sa-ti schimbi bolentinu' in termenul prevazut de ei?

e o amendutza...sau o ....amendoaie??


MIMOZA PUDICA...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

FANNA PUP !Poti sa te strambi cat vrei ca nu ma oftici !Tare faza cu slanina ...cred ac era tare contrariat copilul....Felicitari pt. audit!


Si stai ca scot eu bata , ca GEORGI
e la scoala !Deci ADUNAREAAAAAAAAAA ....... ....


Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

quote:
Originally posted by krelia

gata shefa!!!

parca te auzi, parol!!! (ca je eram on, da' nu prestam nimik aci')

apropos de duamna...deja vine corespondenta pe noul nume...deci...gata...s-a dus fecioria ...a inceput lumea sa se conformeze...mai putin io ...ca tot nu-mi vine sa cred...

ah, si inca o kestie...aveti idee cam care e amenda la police daca nu te duci sa-ti schimbi bolentinu' in termenul prevazut de ei?

e o amendutza...sau o ....amendoaie??


MIMOZA PUDICA...




nici eu nu mi-am schimbat buletinul, vreau saptamana viitoare... sper sa si reusesc!

ce mai faceti zabaucelor? eu tot ciufuta fara de motiv sunt. de-aia nici nu prea scriu pe aici, sanu indispun :).

pupici pe botici

"Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine in momentele frumoase ale vietii, cand ii chemi si in cele rele...cand vin nechemati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora35 spune:

daca tot sunteti puse pe spus bancuri va mai zic si eu unul

Gaina face un ou de 500 g... Televiziune presa interviuri: "Cum ati reusit o asemenea performanta?"; "Nu pot sa spun, secret de
familie"...Ceva planuri de viitor? Da, zice gaina, sa fac un ou de 1
kg....
Toata lumea pe capul cocosului, televiziune presa interviuri: "Cum ati reusit o asemenea performanta???" , Nu va pot spune e secret de familie...... Ceva planuri de viitor aveti? Da, zice cocosul, sa-i sparg fata strutului......


familia mea de-ale croitoriei animalutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Bai, ce se intampla ? Unde ati disparut toate?

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

quote:
Originally posted by Liana30



Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu...sufla..."


"Nimic nu-i imposibil!"




Cu o floare nu se face primavara!

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput