La noi la Galati sa veniti (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Gata cafelutza?
Sanatate multa copiilor bolnaviori.Cand au temperatura asa mare nu le dati fenobarbital?Mie asa mi-a spus dr sa-i dau pe langa antifebrile ca sa nu faca(,) convulsii.Cica de temperatura de 39 grade in sus e afectat creierul.
pt voi si pe burtici.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paky spune:

'neata si de la mine.

alina cine merge pana la urma la intalnire? ma inscriu si eu, sper sa nu intervina ceva.

laura vreau si eu pe listutza ,...diana de mai 2007.

ma duc la treaba, vorbim mai tarziu.


diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Sanantate multa la copilasi!

Din experienta propie, dupa cum stiti Seb a avut mari probleme cu temperatura vara tecuta, cum incepe sa faca temperatura mare,39°C, ii dau o doza de dolipran( paracetamol) si apoi din 3 in trei ore alternez cu nurofen pana ajung sa o tin in frau( pe temperatura). asta nu inseamna ca nu ajung la doctor. Ba inca cum! Insa al meu copil reactioneaza bine la temperatura mare, are frisoane dar nu convulsii. Convulsiile afecteaza creierul, nu temperatura mare!
Deci depinde de copil si de ce boala sufera. Uneori la 39,5 Seb se joaca, alteori vrea in brate si nu-i trebuie nimic!

In rest, va doresc o zi buna!


pozici noi cu parul lung

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Am completat listuta...astept si alte date.
Listuta pentru astazi :Alina, LauraFlo, Super Lia, Paky
Locatie: Horse Shoes(Complex Potcoava), ora: 17.00


bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Buna dimineata fetelor!!!
Am revenit si eu in tara..si ca sa nu vin cu mana goala am adus si un virusel cu mine.Mi-i rau de mor.Pur si simplu pik din picioare.Ma doare capul,nasul infundat,numai daca misc un pik capul ma ia cu ameteala.
Plimabrea mea prin tari straine a fost super misto in schimb.Am vizitat toate monumentele posibile in Hamburg si bineinteles in Viena.Am facut cam 500 poze.O sa le pun pe net cand o sa am mai mult timp.Dar..oricum....ideea cu care am ramas e ca acolo e supercivilizatie.Noi nu o sa reusim in veci sa fim ca nemtii.
Copii sunt bine,Doar Stefan tuseste un pik,nu are febra..decat cam tuseste.Ii mai dau paxeladine.

In rest voi ce faceti?V-ati pregatit camara de toamna?Am o super reteta de gogosari:
5 kg gogosari(spalati si taiati feliute)
1 cana de otet(250 ml)
1 cana sare(aceeasi cana)
1 cana zahar(aceeasi cana)
1/2 cana ulei
Se taie gogosarii,se pun toate ingredientele peste ei,se amesteca si se lasa pana a doua zi.Apoi fara conservant,fara nimik se pun in borcanele de 800 grame.Se toarna zeama deasupra.Se repartizeaza in mod egal in borcanele si se pune toata zeama care ramane.
La gust..zici ca-s ardei copti...buni de mori.eu zic sa incercati!

In rest...sanatate la copilasi! si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabeldimanescu spune:

buna ziua!imi pare rau ca nu pot veni la intalnire(lucrez dupa masa).va doresc distractie placuta!!!!!mamicilor si puiutilor bolnaviori va doresc insanatosire grabnica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paky spune:

dragele mele(cele care merg astazi la intalnire), nu vreti sa schimbam locatia?
eu cred ca e mai bine la mexican, ce ziceti?
e numai parerea mea, mie una nu-mi place la horse shoes, dar daca voi vreti acolo, no problem ramane acolo.

pupici si daca totisi sunteti de acord cu mine astept vesti.

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Delphin, da' ce fata frumoasa ai ! E un scump !
Iar tu esti atat de fericita ! ...si ai si obrajori rozalii de adolescenta rusinoasa ! Sunteti o pereche minunata!
Corina, bine ai revenit! Suna bine reteta ta.


bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Paky, te rog (si pe celelalte fete evident) sa nu schimbi locatia. Astazi sunt tare pe fuga si ca sa pot sta si eu macar o ora cu voi prefer Horse shoes pt ca e aproape de serviciul meu. Multumesc.

Sa nu uitati aparatele de fotografiat !


bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Paky data viitoare e mexican, promitem, a si inca o vestep roasta pt tine ...la intalnirile astea e mult fum.


Mihaela :( ce rau imi pare, eu v-am ametit cu ziolele, da spuneti si voi dinainte cand nu puteti .......

Cookie data viitoare o punem dupa orele tale (intalnirea) :)

Deci asa ramane, cine vrea sa vina ne vedem la 5 la HS.


Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput