Rugaciune la Sf. Marta

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Hop si eu cu o intrebare ..am gasit acelasi subiect aici ...am inceput de 2 saptamani ...dar nu scria de Bucura-te-Marie ...ci de Nascatoarea ...eu nu prea le am cu rugaciunile si am luat rugaciunea Nascatoarea de pe Sfaturi ortodoxe .....de post nu scria nimic ...si mai scria de lumanare sfintita ...eu nu am biserici ortodoxe in zona sunt ffffffffff departe de mine mai ales ca nici nu am masina si carnet ...am intrebat la biserica catolica si ei nu sfintesc lumanarile puse la vanzare ( nu se face slujba ptr ceea ce vand ) ...asa ca am luat o lumare oarecare si o iconitza sfintita din Romania ...merge????

Cu drag,

Va dulce si va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, Benny (02.03.05) si Sebastian (16.01.98)
Specialii 2005 ,Poze de pitici voinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

eu cred ca merge, ca doar crdinta ta conteaza si sa crezi in aceasta rugaciune,nu conteaza daca ai sau nu sfintite lumanarile.Bine ar fii sa le ai, dar daca nu se poate asta e.
sa vi se indeplineasca toate dorintele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

olim sarut mana ..asa ziceam si eu ...dar am zis ca sa o fac ca la carte ...am nevoie ffffffffff mare macar de a-mi (re)gasi drumul ...daca nu de un miracol si implinirea dorintei

Cu drag,

Va dulce si va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, Benny (02.03.05) si Sebastian (16.01.98)
Specialii 2005 ,Poze de pitici voinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

sigur vei reusi sa iti (re)gasesti acesl drum dorit de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

emicris: de ce ai scris sf marta si nu maria? ca am crezut ca ai facut o greseala... insa vad ca asaeste scris peste tot

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Ce subiect interesant!Multumim mult pt. rugaciune!Totusi, am o intrebare:dupa Rugaciune se spune odata Tatal Nostru si de trei ori Bucara-te Marie?
Va pup fetelor si Bunul Dumnezeu sa ne binecuvanteze pe toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

nadyana ..eu le spun pe fiecare de 3 ori ...adica tatal nostru apoi Bucura-te Marie ...si iar Tatal Nostru apoi Bucura-te Marie ...etc ...cum bine spunea Olim doar crdinta ta conteaza si sa crezi in aceasta rugaciune...Doamne Ajuta

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu'(02.03.05) si Spiderman (16.01.98)

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Multumesc, Alessia si Bunul Dumnezeu sa ne binecuvanteze.Miine incep si eu rugaciunea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilena spune:

Fetelor,dar ce se intampla daca uiti sa o spui intr-o marti?Pe mine m-a ajutat f mult si mi s-a indeplinit dorinta dupa ce am spus-o timp de trei marti,am vrut s-o continui,dar martea asta,am avut atatea pe cap incat am uitat s-o spun.Acum ma stresez ca am pacatuit ca nu am continuat sa o spun si ca am intrerupt sirul celor 9 marti.Sa o iau de la inceput sau cum credeti?Ce parere aveti?Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Ma bucur ca am descoperit subiectul asta si ma bucur ca Sfanta Marta v-a ajutat si v-a indeplinit dorinta.

Eu in fiecare marti merg la o biserica catolica si ma rog la sfantul Anton. Se merge 9 sau 13 marti. E superb.
Dupa ce voi termina, voi spune si eu rugaciunea adresata Sfintei Marta.

Dar, pana atunci, am gasit cate ceva despre Sfanta Marta si m-am gandit sa va arat si voua pentru intarirea credintei.

http://www.profamilia.ro/sfinti.asp?vieti=216

Numai bine si Dumnezeu sa ne ajute!


Mergi la inceput