Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Rugaciune la Sf. Marta

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 8
alessia105
alessia105

2184 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui alessia105 Adauga semn de carte la raspuns Trimite alessia105 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Hop si eu cu o intrebare ..am gasit acelasi subiect aici ...am inceput de 2 saptamani ...dar nu scria de Bucura-te-Marie ...ci de Nascatoarea ...eu nu prea le am cu rugaciunile si am luat rugaciunea Nascatoarea de pe Sfaturi ortodoxe .....de post nu scria nimic ...si mai scria de lumanare sfintita ...eu nu am biserici ortodoxe in zona sunt ffffffffff departe de mine mai ales ca nici nu am masina si carnet ...am intrebat la biserica catolica si ei nu sfintesc lumanarile puse la vanzare ( nu se face slujba ptr ceea ce vand ) ...asa ca am luat o lumare oarecare si o iconitza sfintita din Romania ...merge????

Cu drag,

Va dulce si va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, Benny (02.03.05) si Sebastian (16.01.98)
Specialii 2005 ,Poze de pitici voinici

Editat de - alessia105 on 01/03/2007 13:32:16
Mergi la inceput
olim
olim

9629 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiolim Adauga semn de carte la raspuns Trimite olim un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu cred ca merge, ca doar crdinta ta conteaza si sa crezi in aceasta rugaciune,nu conteaza daca ai sau nu sfintite lumanarile.Bine ar fii sa le ai, dar daca nu se poate asta e.
sa vi se indeplineasca toate dorintele
Mergi la inceput
alessia105
alessia105

2184 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui alessia105 Adauga semn de carte la raspuns Trimite alessia105 un Mesaj Privat  Reply with Quote
olim sarut mana ..asa ziceam si eu ...dar am zis ca sa o fac ca la carte ...am nevoie ffffffffff mare macar de a-mi (re)gasi drumul ...daca nu de un miracol si implinirea dorintei

Cu drag,

Va dulce si va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, Benny (02.03.05) si Sebastian (16.01.98)
Specialii 2005 ,Poze de pitici voinici

Mergi la inceput
olim
olim

9629 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiolim Adauga semn de carte la raspuns Trimite olim un Mesaj Privat  Reply with Quote
sigur vei reusi sa iti (re)gasesti acesl drum dorit de tine
Mergi la inceput
ardeiash
ardeiash

5014 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ardeiash Adauga semn de carte la raspuns Trimite ardeiash un Mesaj Privat  Reply with Quote
emicris: de ce ai scris sf marta si nu maria? ca am crezut ca ai facut o greseala... insa vad ca asaeste scris peste tot

s-auzim numai de bine! si
Mergi la inceput
nadyana
nadyana

941 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nadyana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ce subiect interesant!Multumim mult pt. rugaciune!Totusi, am o intrebare:dupa Rugaciune se spune odata Tatal Nostru si de trei ori Bucara-te Marie?
Va pup fetelor si Bunul Dumnezeu sa ne binecuvanteze pe toti!
Mergi la inceput
alessia105
alessia105

2184 Mesaje
nadyana ..eu le spun pe fiecare de 3 ori ...adica tatal nostru apoi Bucura-te Marie ...si iar Tatal Nostru apoi Bucura-te Marie ...etc ...cum bine spunea Olim doar crdinta ta conteaza si sa crezi in aceasta rugaciune...Doamne Ajuta

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu'(02.03.05) si Spiderman (16.01.98)

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu
Mergi la inceput
nadyana
nadyana

941 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nadyana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumesc, Alessia si Bunul Dumnezeu sa ne binecuvanteze.Miine incep si eu rugaciunea!
Mergi la inceput
Emilena
Emilena

7 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Fetelor,dar ce se intampla daca uiti sa o spui intr-o marti?Pe mine m-a ajutat f mult si mi s-a indeplinit dorinta dupa ce am spus-o timp de trei marti,am vrut s-o continui,dar martea asta,am avut atatea pe cap incat am uitat s-o spun.Acum ma stresez ca am pacatuit ca nu am continuat sa o spun si ca am intrerupt sirul celor 9 marti.Sa o iau de la inceput sau cum credeti?Ce parere aveti?Va multumesc!
Mergi la inceput

Anca Wish

3867 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiAnca Wish Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anca Wish un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ma bucur ca am descoperit subiectul asta si ma bucur ca Sfanta Marta v-a ajutat si v-a indeplinit dorinta.

Eu in fiecare marti merg la o biserica catolica si ma rog la sfantul Anton. Se merge 9 sau 13 marti. E superb.
Dupa ce voi termina, voi spune si eu rugaciunea adresata Sfintei Marta.

Dar, pana atunci, am gasit cate ceva despre Sfanta Marta si m-am gandit sa va arat si voua pentru intarirea credintei.

http://www.profamilia.ro/sfinti.asp?vieti=216

Numai bine si Dumnezeu sa ne ajute!

Editat de - Anca Wish on 26/04/2007 14:20:49
Mergi la inceput
Pag. din 8 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com