Rugaciune la Sf. Marta

Rugaciune la Sf. Marta | Autor: emicris

Link direct la acest mesaj

Bun gasit forumistelor.Vreau sa va dau aceasta rugaciune pentru ca este foarte puternica,si multa lume a obtinut ajutor in necazuri apeland la ea.Se spune noua zile de marti,si pe timpul cat se recita se aprinde o lumanare.


SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum......
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.
1 Tatal nostru
3 Bucura-te Marie
Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.


Multi spun ca li s-a indeplinit cererea inainte de a termina cele 9 marti.Eu deocamdata astept miracolul(trec printr-o drama familiala)dar nu ma indoiesc ca voi fi ascultata.Sa fiti sanatosi si sa aveti credinta.

mamica de zmeu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Multumim mult!

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Multumim,emicris!





MIRELA







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

multumim pentru rugaciune, si sa ne fie de folos.

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Multumim, Emicris!
..daca esti buna, dupa rugaciunea catre Sf. Marta se spune Tatal nostru si apoi inca o rugaciune "Bucura-te Marie"..poti sa scrii toata rugaciunea?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by emicris

Cred ca rugaciunea Bucura-te Marie aseamana cu cea care la ortodocsi se cheama Nascatoare.Gresesc?Eu asa am inteles.
Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.

mamica de zmeu








Da, nu gresesti, e aceeasi cu Nascatoare de Dumnezeu.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emicris spune:

Cred ca rugaciunea Bucura-te Marie aseamana cu cea care la ortodocsi se cheama Nascatoare.Gresesc?Eu asa am inteles.
Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.

mamica de zmeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Multumim pentru acesta frumoasa rugaciune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Se spune dimineata si seara sau doar seara?
Multumesc si numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emicris spune:

Se spune o data pe zi,timp de 9 marti.

mamica de zmeu

Mergi la inceput