Apometre/repartitoare caldura

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns midasnu spune:

Noi le deschidem si le inchidem cum avem nevoie! spre ex. in sufragerie toata luna noiembrie a stat inchis! la bucatarie si baie mai rarut, si doar la dormitor il tinem deschis toata ziua, cand plecam la serviciu il dam pe 1-2 si cand venim pe 4-5. Nu ne-a zis nimeni ca ar trebui sa stea intr-o anumita pozitie (cred ca-l luam la alergari), pana la repartitoare (noi oricum aveam frig-stau la ultimul etaj-4)plateam la fel ca toti, acum se vede clar diferenta!!! pe luna octombrie am avut la caldura de plata 80 de lei noi! si se pare ca pe noiembrie am consumat mult mai putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Noi am vrut sa punem repartitoare la caldura si nu am putut pt ca nu au fost de acord toti din bloc. Se poate pune si la mai putini, numai cateva apartamente?

CRACIUN FERICIT



"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns midasnu spune:

Eu stiam ca trebuie sa fie de acord jumatate + 1 din bloc, ca sa va puneti repartitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

se simte diferenta dpdv al banilor. noi pt.noiembrie am avut de plata 30 ron. pentru dec.cred ca vom plati cam 150 ron pt. ca am stat mai mult pe acasa si a fost si mai frig decat in nov. la noi in bloc cine nu are repartitoare, in luna nov. a platit 300 ron. eu zic ca se simte diferenta. :)

o zi minunata,
Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Va spun si eu care nu am repartitoare ca ne-a venit caldura pe oct+nov 3.500.000 lei vechi!!!!

Claudia

Mergi la inceput