Op. de varice....in sfarsit, am facut-o!!!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

am foat in vacanta............sper ca raspunsul nu vine prea tarziu..
de dr Fodor nu stiu decat ca opereaza prin alta metoda....ceva cu radio-nu stiu cum. Zamfir foloseste "metoda Angelescu". operatia nu este foarte dureroasa. la incizie se foloseste xilina. primele doua zile sunt mai dificile, pt ca te strang clemele alea. daca mama ta are probleme de sanatate si complicatii , e fff posibil sa nu o opereze la Washington, pt ca ei trateaza ambulatoriu, fara internare. e f posibil sa o trimita la un spital, unde poate beneficia de asistenta de specialitate. am auzit ca la militar sunt dr buni. bafta!

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns predamona spune:

Multumesc mult, Mychydutza. Si eu am fost in concediu si abia acum am citit raspunsul tau. Mama a fost la consult la dr Zamfir si a programat-o pentru operatie. Sa inteleg, din raspunsul tau, ca - din ceea ce stii tu - metoda folosita de dr. ZXamfir este mai putin dureroasa decat cea folosita de dr. Feodor? Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

eu nu stiu in ce consta de fapt metoda Dr.Fodor! am inteles ca n-ar implica operatie .nu stiu daca e pt "indepartarea" varicelor sau pt tratarea lor. sanatate multa mamei tale......

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabriela9 spune:

Buna, fetelor!
Va multumesc pentru informatiile postate aici, mai ales ca si eu am piciorul drept "afectat" de varice.
Prin ianuarie am programat o consultatie la dr. Cozmanciuc, la Euroclinic. M-am invoit frumos la serviciu, pentru ca programarea era la ora 16.00. Am ajuns acolo, insa dupa o jumatate de ora nu ma baga nimeni in seama. M-am dus la receptie si-am intrebat cam cit mai dureaza, pentru ca trebuia sa ma intorc la serviciu. Mi s-a spus ca in doua minute vine d-na dr. si intru la consultatie. Am mai asteptat inca o jumatate de ora (deh, eram deja acolo), timp in care nu s-a intimplat nimic, n-am primit nici o explicatie. Ma duc iarasi la receptie si le explic fetelor de acolo ca mi se pare o lipsa de respect fata de pacienti sa lasi pe cineva sa astepte atita timp, cind frumos ar fi fost sa mi se spuna ca nu ma poate consulta in ziua respectiva si eventual sa reprogramam. Fetele de la receptie imi raspund ca nu stiu ce se intimpla, d-na dr. este la Euroclinic, nu are nici o operatie si nu este cu alt pacient (eu fiind prima programata in acea zi), insa sta cu cineva de vorba in cabinet.
Mi-am luat frumos talpasita de la mult laudatul Euroclinic si-am inceput sa caut alte variante.
Asa am gasit alte optiuni: Biomedica si Academica unde fac astfel de interventii ambulatoriu, insa as dori daca stiti ceva despre cele doua sa-mi impartasiti si mie pentru ca nu mai vreau sa ma duc la pomul laudat cu sacul.
Multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns predamona spune:

Mychydutza, multumesc mult pentru raspunsuri. Si tie toate cele bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Sa nu mai deschid alt subiect intreb si eu aici daca stiti cumva care este cel mai bun medic din spitalul militar bucuresti care face operatii de varice cu laser?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri

****************************************************************
Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)


excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina83 spune:

Buna,

Eu m-am dus cu mama mea(ea are varice eu aveam doar vase sparte) la Clinica Tulkarem la "Regele varicilor". Mie mi-a facut niste injectii unde aveam vasele sparte,iar acum dupa 2 sapt nu mai am nimic,nici un semn si nici un vas spart, iar mama mea avea varice si a operat-o cu laser iar la cateva minute a mers pe picioarele ei acasa. Nici eu nu stiam unde sa ma duc dar am auzit despre acest doctor ca este f bun si chiar asa si este! Noi suntem multumite si pentru cine doreste vi-l recomand este f bun,iar injectiile nu dor:):)

Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta spune:

Valentina cat ai platit pt injectia facuta impotriva vaselor sparte? aveai la un singur picior sau la ambele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

si eu mi-am facut vase sparte in timisoara. cu injectie a costat 240 lei ambele picioare m-au injectat in vreo 8 zone.
dar mai am cateva care erau aproape varice care nu au trecut complet si mai trebuie sa fac laser sapt viitoare :)oricum rezultate multumitoare cu injectiile
sfatul meu ( gratuit ) e sa nu lasati sa se faca varicele mari ci sa le tratati din fasa ca e chiar un tratament usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiaa spune:

Pe mine m-a operat dl dr Feodor Toni, la Centrul Medical de Diagnostic si Tratament Ambulatoriu, Medicina Preventiva, de pe Washington nr 8-10, prin noua metoda - ablatia prin radiofrecventa, nedureroasa si prin scleroterapie, sunt f multumita, dupa o ora am plecat pe picioarele mele. Are preturi mici, in comparatie cu clinicile private si dl dr Feodor Toni, este un medic deosebit, numai cuvinte de lauda pentru dansul si echipa care-l asista. Va puteti programa sau puteti merge direct acolo, in special dimineata. Daca esti asigurata este si mai bine. Eu am stat 3 ani cu varicele astea urate, ieri m-am operat si ma simt excelent. In curand imi voi arunca fustele lungi. Daca vreti amanunte va stau la dispozitie.

Mergi la inceput