Desprecopii... altfel (grup de suport pt parinti)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudiacrisp spune:

quote:
Originally posted by akella

Claudia, bine ai venit in grupul nostru! Cu multa dragoste si rabdare vei vedea ca Stefan se va recupera bine. Si fetita mea a avut suferinta neonatala, lipsa de oxigen provocandu-i o hemoragie cerebrala in urma careia a fost diagnosticata cu tetraplegie spastica. Facem kineto de mult, ergo si logopedie si suntem incredintati ca totul va fi bine.
Daria se straduie de ceva timp sa spuna mai multe cuvinte, cate o propozitie timida (tata, uita-te la Dada; Dada papa cu mama etc.) E tare tenace si ambitioasa, se straduie mult sa vorbeasca virgula cat mai corect. Cat despre recuperarea fizica - ce sa spun - acelasi ritm innebunitor de lent... Ba chiar am impresia ca e cam intepenita sau anchilozata (nu stiu cum sa va descriu) la picioruse, de la atata stat in scaunul rulant. De aceea sotul meu a hotarat s-o mai puna sa mearga (doctorita ne-a interzis acest lucru, spunandu-ne sa asteptam sa stea nesprijinita in fund, sa mearga in patru labe...). Culmea e ca pitica, atunci cand o pui in picioare, isi tine capul foarte bine, se straduie sa-si mentina echilibrul si, daca o tii de manute, merge frumos...
Cam astea-s noutatile de pe frontul de acasa...

"Pentru Barbye, una dintre noi - trebuie sa ajuti!"
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472


Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici.

http://community.webshots.com/user/miana_dragnea



am sa incerc sa raspund maoi tirziu..scrisesem mult dar nu stiu pe ce am apasat si mi-i s-a pierdut tot mesajul ..offf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simali spune:

axia. Multa bafta cu noul tutore. Sper sa gasiti unul stabil si sufletist.
claudia. Copacii cu radacinile in sus au ceva aparte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Buna dimineata !
N-am mai scris de ceva timp pe aici, desi va citesc in fiecare zi. La serviciu (si nu numai) a fost nebunie (eu m-am pus pe cautat job nou), Adi e bolnavior si la asta s-au adaugat grijile de zi cu zi... Ma rog, am avut "activitate" ca sa nu ma plictisesc.
Incep prin a le ura bun venit mamicilor cu pui speciali care ni s-au alaturat.
Axia, va tin pumnii sa fie ok cu noul tutore, Tiberiu este un copil minunat si sunt convinsa ca va fi bine, mai ales cu o mamica asa iubitoare si "bataioasa" cum esti tu.
Paula, am citit ca aveti probleme, vad ca nu ai mai zis nimic, va tin pumnii sa treceti cu bine peste moment si va doresc multa sanatate din tot sufletul. Astept sa vii sa ne spui ca totul e OK.
Claudia, iti doresc sa ii oferi lui Stefan acel fratior/surioara mult dorit/a si sunt convinsa ca acum va fi totul OK. Cel mai important este sa existe optimism si puteree necesara depasirii obstacolelor. Dar, asa cum s-a vazut deja, totate mamicile cu piuti speciali au aceasta forta, cei mici au acest dar aparte de a te face sa mergi pana la capatul Pamantului si inapoi pentru a le oferi ceea ce au nevoie.
Chestia e valabila de fapt toti puii nostri, pentru ca toti sunt speciali si diferentele dintre ei (de orice fel ar fi) ne ajuta sa intelegem ca fiecare are individualitatea lui care duce la relatii speciale intre adevaratii OAMENI...
Inchei prin a va aminti ca in we se pare ca va fi soare si va invit sa bem acea cafea (pt mine va fi ceai) si sa ne cunoastem mai bine, noi si puii nostri.
Va pup si va doresc tuturor o zi buna.

Ana


_
Annablue si Adita(1.11.2002)
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

fotografii cu noi

coafura preferata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Ana, subscriu! Si eu vreau sa ne vedem in week-end, desi trebuie sa vad cum aranjez cu serviciul sambata (ca lucrez... si nu stiu cand termin...). Duminica oricum sunt libera. Dar astept sa vad ce zic si alte mamici si hotaram impreuna cand ne vedem sa punem tara la cale...

"Pentru Barbye, una dintre noi - trebuie sa ajuti!"
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Buna ziua la toate mamicile,
Intru un picut doar ca sa va spun ca subscriu la vederea de w/e. Ramane sa stabilim unde sa fie locul cu pricina
Pupici la micuti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Scuse, am venit si eu. Am auzit de o intalnire???
Unde, la ce ora si daca pot veni su cu Paul si sotul?


Va pupic si sanatate.



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Paula, ce fac piticii ?
Crisa, de unde a tras concluzia dr ca s-a intoxicat ? Ce simptome a avut ? N-am vazut sa fi scris ceva pe aici (sau poate ma uit eu din joi in paispe')... Hai incearca sa te linistesti si sa vezi poate dai de dr. voastra.
Cat despre intalneala, tare ma bucur ca sunt doritoare, eu sper doar ca Adi sa se simta mai bine (ca de ieri "latram" groaznic si nu ii trece cu nimic, doar se irita si mai tare laringele). Azi mergem la dr. sa vedem ce ne zice.
Ma anuntati si pe mine pe PM ce si cum (eu zic ca ne putem intalni in formatie "completa", cine vrea). Eu de abia astept, c atare simt nevoia de socializare (si imi place ce moaca va face al meu sot, obisnuit sa stau mereu "pe capul lui").
Hai ca va pup si vorbim maine, ca eu in curand plec sa-l iau pe pitic de la gradi.

Ana

_
Annablue si Adita(1.11.2002)
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

fotografii cu noi

coafura preferata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Ni s-a dat internare(de catre d-na dr.Tiriac de la spitalul de copii) Shocked Shocked Shocked .Ne-am intoxicat.Cu ce? Rolling Eyes Rolling Eyes Incerc sa mai prind vreun medic si apoi ma internez. Embarassed Twisted Evil Cica-i trebuie injectabil.Eu i-am spus ca abia i-am facut vaccinul antipolio si mi-a spus ca nu conteaza ii vor face in vena. Shocked Shocked Shocked Stiti ca s-ar putea asa ceva???Eu stiu ca dupa vaccinul antipolio,nu se fac intepaturi. Rolling Eyes La Tg.Mures nici nu te primesc daca ai facut vreun vaccin.
Sunt disperata:dr mea e in concediu si nu pot s-o prind la tel.Raspunde numai sotul Dansei si spune ca e in afara orasului.
Voi incerca sa merg la alt medic pana diseara.
Va pup. Embarassed Embarassed Embarassed
Ce bine ca va puteti intalni!!!!
pt voi.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Am fost la o dr-ita(alta decat la cea care ma duceam ca a mea e in concediu) si mi-a spus ca e intoxicat si ca vrea sa-i faca injectabil.Eu i-am spus ca Andrei tocmai a facut vaccinul antipolio......iar ea mi-a spus ca nu conteaza!!!Astia sunt medicii de la mine din orasAsta e ! Ce sa fac?
pt voi.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Paula, stai linistita ca nici eu nu vin fara "jumatatea mea". Nu de alta dar nu mi-e tocmai usor sa alerg dupa Duracell

Daca nu plec din Bucuresti, mi-ar face foarte multa placere sa ne vedem, probabil intr-un parc ar fi cel mai potrivit, ca sa se joace piticii.

Annablue adu-l pe domnul Sotz, ca ti-l dam pe brazda

Va pup

Mergi la inceput