comunitati virtuale

comunitati virtuale | Autor: taticool

Link direct la acest mesaj

Buna,

as avea si eu o rugaminte. Realizez un studiu pentru un doctorat pe tema comunitatilor virtuale si doresc in acest sens sa invit membrii forumului sa completeze un interviu online. Mi-ar prinde foarte bine ajutorul dvs. in acesta actiune si va rog sa ma ajutai in completarea si eventual popularizarea lui. Banuiesc ca sunt multe de spus din partea membrilor forumului, asa ca astept si din partea voastra opiniile. Va multumesc!

http://www.netprotect.ro/interviu/

Mentionez ca aceasta activitate nu este de natura comerciala si ca rezultatele vor fi folosite strict pentru analiza calitativa.

locul acestui topic nu-i aici ci unde l-am mutat eu...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

ok, eu am completat chestionarul, sper sa fii serios cand ai zis ca nu are scop decat pt a realiza analiza calitativa.

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )

grecia 2006

DACA DRAGOSTE NU E, NIMIC NU E!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

si eu am completat. sper si eu ca nu e doar pt a aduna adrese de mail, sau mai stiu eu ce minunatii.
bafta pt lucrare

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taticool spune:

In primul rand va multumesc! Studiul e foarte serios si va garantez ca intentia mea nu e aceea de a va folosi adresele de e-mail in cine stie ce scopuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geut spune:

Pot sa va asigur ca taticool se "screme" de ceva timp la o lucrare de doctorat si nu foloseste in nici un alt fel rezultatele chestionarului.
De altfel se si observa din intrebari ca nu intereseaza adresa de mail (completarea e optionala), ci numai raspunsurile, care sunt destinate clar unei statistici.

Spor la completat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

geut mai da-ne referinte:)

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Doua veri frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

hehhee, geut:), stiu si eu cum e cu doctoratele...si o sa postez si eu un sondaj pe forum, cat de curand(am pile:D)



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Sondaju` o mai fo` pe forumu` ista, n`am dreptate????

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taticool spune:

Nu a mai fost acest sondaj. E vorba de aceeasi lucrare de doctorat. Prima parte a reprezentat-o o analiza cantitativa (un chestionar) si acesta este analiza calitativa(un ghid de interviu). Geut, multam pt referintele bune! ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Astept rezultatele "sondajului". Bafta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geut spune:

Atat i-ar trebui, sa nu dea rezultatele!

Mergi la inceput