All about Constanta (80)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!
Fetelor, am cel mai urlator copil din toata gradinita..............
Of, nu pot sa fac nimic, numai la el mi-este gandul.....

Tania, mult succes!
Mamacita, mama a fost operata vineri, laparoscopic. Cu tranzitul este ok. M-am linistit in privinta ei, a venit o sora de-a mamei si va sta la ea cateva zile, deci nu mai este nevoie sa gatesc eu mancare, se descurca ele.

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

quote:
Originally posted by sinzi_ana
Ce ma deranjeaza e ca David e asa slab...si astia fac haine pt burtosi si ii cad toti pantalonii in vine...si cureaua il strange...haha...
Oricum aici gasesti mult mai multe chestii pt copii decat in Ro...am cu ce sa imi hranesc pasiunea!!!





sanzi,la noi e invers,am probleme cu Alexut de cand era bebelus sa-i gasesc pantaloni care sa nu-l stranga la burtica.Si asa este,in Ro nu se gasesc atatea chestii,dar oricum de la an la an suntem mai avansati la capitolul asta si cel mai bine pot s-o spuna mamicile de doi copii,ce gaseau la primul si cum e acum,la al doileaSi mai am o marturie:pozele lui Alexut[apropos,ca vad ca setarile mele au luat-o razna si nu prea poate nimeni sa vada albumele,cine doreste sa-mi dea mail-ul sa le"share-uiesc"
dady,tinem pumnii pentru orice o fi,important este sa-ti fie bine si sa iasa cum iti doresti!
mav.nu pot sa-ti spun decat ca sunt alaturi de tine;sfaturi despre cum ai putea sa nu te gandesti la Sebi in situatia asta nu am,caci si eu as simti la fel.Bine macar ca nu mai trebuie sa te agiti si cu mama ta.Deja poate sa reia alimentatia normala,fara grasimi,oua,ciocolata,maioneze,smantana,pielea de la pui,supe grase,bauturi acidulate sau cofeina etc.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

neata.
mav, imi pare rau ca nu a fost bebe si imi pare rau si de sebi.azi l-am dus si eu pe razvan.nu prea stie el unde va merge.dupa ce l-am schimbat si l-am dus in sala era fericit si se juca cu usa de la grupa.apoi cand sa plec a inceput plansul dar nu stiu daca dupa mine sau dupa faptul ca s-a inchis usa si nu se mai poate juca cu ea.dupa 10 minute a iesit o doamna din sala si a zis ca nu mai plange, acum ca a zis doar ca sa ma linisteasca nu stiu.pe la 10 am sunat si mi-a spus asistenta sefa ca e ok, nu plange, dar la micul dejun arunca cu paine si crenwursti prin sala.nu cred ca a mancat cine stie ce, sa vedem insa la 12.pe la 12.30 il iau , insa numai saptamana asta.de luni il las program normal, pana dupa ora 16.
fug sa mai strang pe aici ca acum il aduc pe vierme acasa.revin cu detalii mai dupa masa.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

multumesc pentru sustinerea morala...a avut efect.
Azi am trecut cu brio interviul la noul job...In cateva zile imi vine decizia de director. Voi lucra tot in sistem( unde am experienta), dar de cealalta baricada....Pecuniar, saltul nu stiu exact la cat se ridica, dar personal-profesional e o mare realizare....Si vorba mamei mele: ,,in sfarsit mama, se justifica investitia facuta in tine pana acum,, -a glumit, dar are dreptate- cea mai importanta investitie in viata, este cea in propriul copil (in educatia lui).
va pup dragelor, pentru ca azi ma grabesc sa sarbatoresc!

bafta piticilor la gradinita!

Poze !
Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04)


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

Bravo, Tania, si la mai mare! Se pare ca a fost una din cele mai bune zile ale tale! Si eu am primit ieri inca o treapta la salariu, asa ca tre' sa dam de baut.
Vic, stiu prin ce treci, si eu plecam la munca cu un suflet greu de o tona. Ma dadeam tare cind lasam copilul, iar apoi, in strada, ma umflam de plins. E important sa te duci sa-l iei printre primele mamici, fiindca il apuca disperarea cind incep parintii sa soseasca si ai lui intirzie...
Adriana, si la voi urmeaza zile negre. Capul sus si sufletul tare!
Marlene, bona despre care iti spuneam sta in Inel II, ar putea ajunge la voi cu tramvaiul 102. Si iti garantez ca ar ajunge la timp si chiar mai devreme decit trebuie, e o femeie de mare isprava!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

adriana, cum e fara razvan?:P
tania - felicitari!
gabi - la mai multi bani tot inainte!
cred ca si eu ar cam trebui sa incep sa imi caut ceva mai bun de munca, mai este pana in februarie dar macar sa incep sa ma obisnuiesc cu gandul.
aici la eforie am o mare problema...ce voi face cu alex?stiu ca e un camin de copii pe aici dar inca nu am fost sa vad ce conditii au.

nu prea am mai dat semne de viata pe aici, internetul merge in hopuri de abea sta messengerul conectat.
si cand merg toate hopa alexandra e la tastatura.
se da jos singura din patut.nu mai e
de ieri papa cereale cerculete, le pescuieste din lapte si cand le termina se spala pe maini si pe ochi cu laptele ramas.

va pup

jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara si pe strada mea???inca il mai astept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

buna seara!
Tania si Gabi felicitari pt promovari.

Interesante povestirile despre micii gradinari, tare nu stiu cum v-a reactiona si mandra mea la anu'. Anu' asta cand a auzit ca copiii incep gradi ea mi-a zis ca ea nu vrea la gradi. Stie in schimb ca la anu' ii vine si ei randul. Ieri era la mama si "colora" de zor cand a intrebat-o o vecina de-a mamei ce face,a raspuns "ca se pregateste pt gadinita."

Multa sanatate la mamici si pitici.

poze cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Tania si Gabi,felicitari din toata inima!Ca ati justificat investitia in voi

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

mamacita,din pacate eu nu ma impac cu mag din Ro.nu prea i-am luat din Cta.cand am venit am adus stoc mare de tot,i-a mai luat si sotul in vreo cateva randuri.si pana plecam mai e putin si nu prea am ce lua de pe aici.doar dk ii trebuie ceva fetei si nu are.eu sunt fan sales de 75% si pe aci nu am vazut asa cevahainutele nu mi se par de calitate,iar preturile sunt nejustificat de mari.sper k nu ma crezi snoaba,dar kiar sunt la niste preturi piperate cam toate hainutele de mici.
sinzi,asa zic si eu k gasesti atatea hainute frumo pe la noi.si la sales de nu iti vine sa crezi.pana la sales oricum avem macar jumate de garderoba
mai vb,va pup.


de piticotu' urias umblaretz

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza dragelor
Tania multe felicitari! da si tu ceva detalii....macar pe YM! te astept ca nu am mai vb de un secol! tie si printeselor.
Gabi si tie felicitari pentru cresterea de salariu, sa o tii tot asa!
Camelia simpatica rau Alex....are timp sa se pregateasca pentru gradinita
noi suntem bine, nimic nou....eu cu treburile la munca, abia astept sa ajung acasa la piticot. si cand ma gandesc ca plec o saptamana intreaga....nu mai pot deja de dorul lui!
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput