Povestea Drei Pishcot

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

Bleumarina , sa-ti traiasca finuta ,si nepoata si piscoata , si sareta si toate!!
sunteti doua zurlii!!!
felicitari ,pt ca ,dupa atatia ani petrecuti acolo , nu ati uitat dulcele grai romanesc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bleumarina spune:

Floricico,

Multzam de urari! Sa dea D-zeu, Allah, Mohamed, Buddah,Zalmoxis si cine o mai fi in materie, sa–mi traiasca, sa creasca mare, sanatoasa, desteapta si frumoasa ( EXACT in ordinea aceasta daca posibil!) Astronauta nu tin sa se faca… dar scoala o sa pape cit incape…altfel o jumol ca pe o curca inainte de Craciun ! Din moment ce se trage din 4 generatii de femei independente, emancipate, si cam capoase, (ahh...am uitat si "modeste"!) ma gindesc ca poate e deja putin « ahead of the race » dupa cum zic asti pe aici !
Limba romana nu ne-am permis sa o uitam, ca ne-a terorizat »Admiral Pircea » (papa) cu ea de cind am iesit din Mama !! Cred ca nici ochi nu facusem, cind ne-a pus lista cu literatura obligatorie sub nas. E un perfectionist sadea, si pina si in ziua de azi cind sintem « majore, vaccinate, si pe la casele noastre « ne persecuta amarnic prin a ne corecta pronuntia, gramatica, etc. El e de vina ca am citit Jane Eyre in a 3a si Decameronul (l-am shparlit !)in a 5a! HA! Pina si acu’ il vezi adesea luindu-si fruntea in miini, si mormaind: “nebuni copii mai am Doamne!”
Pai io ce sa-i fac daca n-a folosit birth control ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Frumoasa povestea, iar fata e pur si simplu superba. Sa-ti traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Hai ca incepe sa-mi placa pe-aici
Dar sa o luam in ordine.
1. Plecaciuni pt mesajele frumoase lasate de toate damele fine de pe site
2. Sirod- La anu', cu voia lui Dumnezeu o sa venim si pe la Romanika...Bombo are rude in Craiova, asa ca o sa te caut sa iesim la o bere cu minunile ( bere pt noi suc pt ei)
3.Floricico..bine,bine..pe nanasha o pupi..pe galushca o pupi...si pe je unde ma lasi? sa ma manance lupii???? pfoaaaaaaaa. hehehe..glumesc
4.Arissa, multumesc ...da, este superba,....si nu stiu cum am ajuns sa avem noi asa o minunatzie. E pur si simplu o .
DAR...daca tot sintem la capitolul "amintiri" , iaca un link trimis de alt amic . Mi-am regasit shnurul rosu acolo
http://www.resursadefun.ro/gi36_iti-mai-amintesti.htm

pe toata lumea in ordine alfabetica

olguta12
www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

olguto , crezut ca te-am uitat??pai cand o catalogam pe nasica marina cu epitetu "modest" zurlie..hihih..te-am inclus si pe tine .
glumesc desigur...si repet , am citit cu multa placere povestea ta ,si m-am indragostit iremediabil de piscotzica.
bleumarina, sa va traiasca "papa", mare om!!!(cred ca trebuia sa scriu cu litere mari , pt ca zic pe bune).

felicitari inca odata !!
pupici pt toate trei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

am uitat sa precizez ceva...si io am avut snurulet rosu de care eram mandra nevoie mare...si mai eram si secretarul clasei si purtator de drapel...na..cate functii , nene...
cred ca si acum ,mai am prin pod pe la mama , cureaua aia cu stema,care mai tot timpul cadea de la locul ei , si snurul rosu , si inelul de la cravata...(curios , pe vremea aia ,tot timpul prierdeam inelul ala nenorocit ) si acum exista bine merci ..ca se vezi ironie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Dementiala povestea ta! si modul de a o spune!
sa va traiasca pishcoata si sa fie sanatoasa! si toata familia!

si la mai multi bebei, nu???!

Pupicei, Ingeras 27+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bleumarina spune:

snurul meu fu galben,pentru putin timp, pina m-am revoltat impotriva "conducerii" ce era nedreapta. De indata ce pubertatea prematura a inceput sa ma chinuie...am adoptat o conceptie si atitudine "anarhista"! Dupa aia n-am mai fost printre favoriti, cu toate ca mi-am mentinut notele.... Aveam o satisfactie bolnava ca ii spargeam pe toti la Engleza! Pina si pe profa!

Si eu pierdeam inelul ala afurisit! Si uram bentitza cu PASIUNE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Floare...multzam fain pt mozolul discret
Si daca tot vrei sa afli cu ce ne ocupam eu si Mina "in tinerete" mergi la "BLOGURI" si cauta "amintiri din copilarie ale unu geniu pustiu"...
sau incearca aici

http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=84593



olguta12
www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditzadennis spune:

Foarte frumoasa poveste. M-a impresionat teribil! Sa va traiasca minunea!

Mergi la inceput