Mamici casnice (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

buna sunt noua pe aiciasi vrea sa ma primiti si pe mine in grupul vostru
dana_ch pot sa beau eu cafeaua cu tine??
va pupsi va doresc o zi buna

POZE malaysia
malaysia2006


irinaEMILY2005.01.06
POZICI NOIEMILY sufletelul nostru poze
cine se trezeste de dimineata departe ajunge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Neata fetelor si multam de cafea si de budinca a propos intrerup ca mi s -a evaporat apa in ibric citindu-va

Hanako bun venit printre noi si sper sa-ti placa pe aici si in vremuri bune si invers mai mi-ai adus un zambet pe buze, am vazut cu voio poza SUPERBA, ASTA. Pup minunea mica!!!

Ca sa nu redeschid subiectul, eu zic doar ca astept fetele absente inapoi din tot sufletul si-mi pare rau ca au plecat

Svetlana unde esti? ce mai faci?
Miha scoate capul de la cutie si mai zi ce mai e pe la voi
Mireluto , bine ca intrebasi ca eu acum ma gandesc de ce intru la casnicute.... stii de ce? Sunt curioasa ce mai fac fetele mele, copilasii lor minunati, burticile, vecinii , pestisorii, papagalii, mai stau la o tacla, ma mai plang la voi.... cam tot ce faci cu prietenii. Si incerc ca intentia sa fie aceeasi cu rezultatul atat ct pot. Cat nu, sa fiu iertata.
Flavia, cupilu' meu nu e disciplinat ca ma-sa e incapabila. Depinde f mult de varsta si de stadiul de dezvoltare. Maimutica mea a oscilat intre un copil model super cuminte si civilizat si ultima baietoaica batausa si aruncatoare cu diverse in capul copiilor. Acum suntm iar in ascensiune adik am terminat momentan cu crizele de nervi. Metode?
1.Oferirea de alternative,
2.amenintarea anterioara savarsirii faptei cu privarea de libertate in parc,
3.punerea in aplicare a pedepsei gen luare de-o aripa si direct acasa in cazul abaterilor in public,
4.in cazul crizelor de posesivitate - adoptarea metodei "la schimb" deseori descurajata de proprietarul jucariei amenintate sau apartinatorii acestuia
Astept sfaturi pentru zile negre.


Mi-a ramas gandul la costumele de epoca, la rochiile acelea superbe din pozele lui hanako, are cineva ide daca in Bucuresti exista vreun centru de inchiriere? Stiu ca eci de la TNB mai aveau insa nu cred ca imi inchiriaza mie sa ma simt printesa o ora



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

buna dimineatza!

cuscra multzam de cafea. o tzigara merge?

hanako bine ai venit.

va tzuc si mai vin........


Bianca - soacra cu DOUA nurori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Hanako,dar ti-a trebuit ceva curaj sa intri aici exact in mijlocul uraganului.
bine ai venit!
Bianca ,pai pune si tu afis pe usa: barbatu' nu-i acasa .plang eu asa singurica. nu ma altoieste nimeni.

Dana ,da' tu cafea fara cofeina ai sau vrei sa ma ucizi?
Doinabita,te trece Flavia pe lista.
Miha,indrazneste si intra nu sta pe la usa.
Alinuto ti-ai revenit sau tot socata esti?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Bananuta scumputa, chiar asa, ce gust are cea fara cofeina?

Oameni buni, intreb si eu ca omu amarat si bugetar, ce telefon v-ati alege din astea 3? Hai ca daca nu aveti timp nu-i bai.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

Dana uite aici pt tine o fara cofeina .ce-ti face printzesa?


Bianca - soacra cu DOUA nurori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:

mai fetele eu am plecat la plimbare si intram si pe la biserica,azi e sarbatoare mare

hanako bine ai venit

banano normal o cafea ptr tine fara cofeina

cuscra uite si o tigare

andora nu le am cu telefoanele,eu as vrea unul cu radio,nu stiu de ce mi sa pus mie pata.

va pe toate si fug ca treage pustiu de mine ca e gata imbracat.

Poze cu Lucas
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

andora filu meu are soni ericson si e tare incantat de el .eu am nokia si-s multzumita.eu nu ma am cu telefoanele , noroc ca-si face colegu mila de mine si-mi cumpara .mie mi se pare aiurea sa bag 300-400e inr-un tel , cu care eu personal doar vb.


Bianca - soacra cu DOUA nurori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

cuscra sa te rogi si pt noi.pupici la noruca.


Bianca - soacra cu DOUA nurori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Andora ,merge mai,si cafeau a fara cofeina.
dintre alea trei telefoane eu asa alege Alcatelul pt ca e cu clapeta si e mai micut.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput