a dat cineva risatarun copilasului sau?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Cristina, nici eu nu cred ca Risatarunul are 40 de ani (dar ca sa fiu sigura ma apuc de gugalit pe net)... Iar se da rotunda dr. Magureanu... Cum ar putea sa fie atat de vechi si totusi foarte multi neuropsihiatri infantili din Romania sa nu fi auzit de el... Chiar la nici un Congres de-al lor... Acu' imi cer scuze ca ma bag ca musca-n lapte si mai sunt si virulenta pe deasupra, dar nu pot uita cum dr. Magureanu m-a trimis cu fii-mea la ortoped, in loc de kineto... Morala? Degeaba se crede geniala si insuficienta, ca e tot om si face si greseli...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

of,doctorii de la noi...si mie mi-a spus renumita dna doctor magureanu...iati-l acasa,obisnuieste-te cu ideea,asa va fii toata viata.....recomandare data de un medic renumit...cat despre risataryn,si noi am asteptat minuni de la el,dar...in ceea ce ne priveste pe noi,nu prea am avut rezultate bune,am inteles ca este destul de eficient,dar nu pe probleme de vorbire...acum probabil ca depinde si de fiecare pacient in parte!cristina,multa bafta si la cat mai multe progrese!

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Mihaela la Bogdan Risatarunul a facut minuni pe partea de vorbire.
Cristina acela este nr de tel de la cabinetul particular?!Caci si eu trebuie sa ma programez la Magureanu dar vreau la Sp =9.
Doamne ajuta!

In oraselul copiilor




Si ingerii au nevoie de ajutor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Dodo, acela este nr. de la Sanador Victoriei. Mie mi-a placut acel cabinet, inclusiv receptia, unde copilasul meu s-a simtit confortabil, au si un TV acolo. Dar de ce vrei la Sp. 9?? Oricum, multa bafta!
Recunosc, si eu astept minuni de la Risatarun... cine nu asteapta minuni pt. copilasul ei???
Akella, iti inteleg supararea... eu personal, pana in acest moment, sunt multumita de aceasta d-na doctor. Si crede-ma, sunt fff pretentioasa, imediat cum am un mic semnal de alarma, actionez in consecinta, prin schimbarea medicului. Mie si pt. sarcina mi-a luat mult sa-mi gasesc un medic bun, pe care sa-l "simt".
In momentul de fata, Razvan merge la cresa, facem terapie ocupationala (momentan, pt. ca este prea mic pt. logopedie) acasa, de doua ori pe saptamana + cura de 3 luni de medicamente stimulative.
Este tot ce se poate face pana acum, la nivelul lui.
Chiar, poate aveti idei? Primesc cu placere.
Numai bine tuturor.

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

quote:
Originally posted by asteryaro

Dodo, acela este nr. de la Sanador Victoriei. Mie mi-a placut acel cabinet, inclusiv receptia, unde copilasul meu s-a simtit confortabil, au si un TV acolo. Dar de ce vrei la Sp. 9?? Oricum, multa bafta!
Recunosc, si eu astept minuni de la Risatarun... cine nu asteapta minuni pt. copilasul ei???
Akella, iti inteleg supararea... eu personal, pana in acest moment, sunt multumita de aceasta d-na doctor. Si crede-ma, sunt fff pretentioasa, imediat cum am un mic semnal de alarma, actionez in consecinta, prin schimbarea medicului. Mie si pt. sarcina mi-a luat mult sa-mi gasesc un medic bun, pe care sa-l "simt".
In momentul de fata, Razvan merge la cresa, facem terapie ocupationala (momentan, pt. ca este prea mic pt. logopedie) acasa, de doua ori pe saptamana + cura de 3 luni de medicamente stimulative.
Este tot ce se poate face pana acum, la nivelul lui.
Chiar, poate aveti idei? Primesc cu placere.
Numai bine tuturor.

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1


Pt ca nu stiu cat costa la cabinetul particular.Nu stiu daca-mi permit.Cat despre confortul de la SP 9 poate la anul si la multi ani.
Si cum nici nu sunt din B nu prea ma descurc in capitala.La spital stiu sa ajung
Doamne ajuta!

In oraselul copiilor




Si ingerii au nevoie de ajutor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Dodo, la cab. particular a costat 99 ron. Plus 50 ron banii de "flori", dar asta nu-i obligatoriu (sotul meu m-a pisat la cap ca "dom'le , trebuie", eu ca "nu trebuie, ca doar platesc destul consultatia"... ma rog, am cedat).
Mi-au dat si un card, dar... habar n-am la ce foloseste .

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

asteryaropoti sa-mi spui mai exact unde este acest cabinet si ce program are? Poti pe PM.
Doamne ajuta!

In oraselul copiilor




Si ingerii au nevoie de ajutor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Dodo, eu sunt buzoianca, deci nu cunosc Bucurestiul, pe noi de duce sotul, ca el este expertul, eu vizionez din masina . Da un google Sanador Victoriei. Te poti programa prin telefon, si tot atunci poti cere detalii despre cum sa ajungi. Asa este cel mai corect, cred. Succes.

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

So, intrebarea era DACA A DAT CINEVA RISATARUN COPILULUI.
Razvanu inca nu vorbeste, nici macar o silaba, dar clar are modificare in comportament, in sensul bun al cuvantului.
De pilda, duminica l-am scos in parc, pe jos, de manuta. Cu un mic truc, n-a plecat din mana mea. Si chiar i-a pla
cut... deci ceva-ceva se intampla cu el...
Dar chiar, nimeni nu mai administreaza acest medicament copilului? Sa mai avem si alte pareri, impresii...
Numai bine tuturor.



Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Cred ca ma repet, dar eu am avut o experienta pozitiva cu acest medicament. Am urmat schema recomandata de neuroloaga Dariei si, dupa o luna, de la prima serie, fii-mea a inceput sa vorbeasca (nu ca nu vorbea inainte - zicea "mama", "tata", "papa"...) - adica ne-am trezit ca pitica lega mai multe cuvinte in fraze coerente... Nu stiu daca toti cei care au administrat Risatarun copiilor au inregistrat progrese, insa la noi a fost un succes. Pacat ca se procura greu de catre romani (nu se gaseste decat pe piata germana)...

Mergi la inceput