a dat cineva risatarun copilasului sau?

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns janad7 spune:

Draga PM,
eu nu stiu daca am postat ultimele "aventuri"dar am cam dat-o in bara cu un tratament de imunizare de la Forever.Ne-am umplut de bube (o alergie foarte urata)si de acum nu am voie sa-i mai dau decat medicamente pe care le-a mai luat ca altfel ajungem iar la Prednison.El pana acum nu a luat Spirulina, asa ca nici nu va lua.
Oricum multumesc de intrebare si sfaturi.
Ramanem pe Oscilo si vit. C.
Voi sunteti bine?
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiulmeu spune:

da, janad7,suntem bine,multumesc de intrebare.Avem progrese,sper ca de saptamana viitoare sa incepem si Risatarun-ul,de aceea te-am intrebat cam ce efecte a avut la voi.

I-am dat si eu la un moment dat lui David gel de Aloe; la administrarea interna nu au fost probleme, in schimb cand i-am aplicat extern, a facut alergie.
Pe curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

[quote]citat din mesajul lui puiulmeu

buna dimineata tuturor!
asteryaro,felicitari pentru rezultatele obtinute si eu sunt partasa la bucuria ta.Sa te rogi si pentru noi.
Dar asa repede face Dr.Naghiu reprogramarea? la o luna?
Ati asteptat mult la cabinet? Razvan are rabdare sa astepte?

Buna ziua tuturor, si sper ca sunteti bine.
La noi asa a fost, la o luna de fapt in saptamana 4 de tratament. Rezultate la noi s-au vazut din primele zile.
Vreau insa sa va spun ca NU NUMAI homeopatele lucreaza la razvan. Muncim pe toate fronturile, mai putin pe ABA in aceste saptamani, pt. ca avem un program diferit de al terapeutei cu care lucreaza Ravzan.
De data asta, am intarziat 15 minute la programare (trafic blocat in Bucuresti), dar am intarziat din timpul meu , data viitoare ma asigur ca nu se va mai repeta.
Culmea, DA, Razvan a avut rabdare, a rezistat eroic in cabinet in jur de 25 de minute, apoi l-a luat la plimbare pe tati. Dar cu totul diferit de data trecuta, cand parca avea mancarici pe vene... acum a fost calm, zambitor, atent......
Ma rog pt. toate mamicile sa aiba putere si pt. toti copilasii sa primeasca o sansa la o copilarie adevarata!

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Buna, pentru un bb cu sindrom D. Parintii disperati cauta risatarun. Unde il pot gasi in Ro? stiti cumva firma importatoare - daca exista. Poate fi adus doar din Germania?
multumim pentru orice info adusa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

dragele mele,va invit la capitol 2 aici

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiulmeu spune:

umflatel,la multi ani lui Mihaita,sa-l ajute D-zeu sa fie sanatos.si tot ce va doriti voi pentru el sa se implineasca.

monu,nici eu nu stiu vreo firma care sa aduca Risatarun in Ro.,si noi tot din Germania l-am procurat.

asteryaro,voi cat timp lucrati ABA? si TOATE fronturile ce inseamna mai exact?
Ce terapii mai faceti?

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

multumim puiul meu,ai fost singura de pe forum,care ai sesizat ca astazi este ziua lui mihaita
dar nu ai sesizat ca am deschis capitol nou,adica cap 2...deci urmatoarea postare,va fi la cap 2,bine?
toate cele bune iti doresc tie si puiului tau!


rog moderatorii sa inchida acest subiect,deoarece s-a deschis capitolul 2,va multumesc!

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiulmeu spune:

umflatel, observasem ca ai deschis capitolul 2 si ca i-ai raspuns si tu lui monu,dar am vrut sa mai postez aici pt.continuitate.

Poate ca si puiul meu trebuie sa semene cu cineva,deci am spirit de observatie, si chiar am citit si blogul lui Mihaita.

Numai bine va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaib spune:

Buna

Sunt o mamica a carei fetita are 4 ani si are dificultati de vorbire sau mai bine spus de a interactiona cu cei din jur. Am fost la un psiholog pentru copii care mi-a spus ca nu are nici un fel de retard dar totusi ea are probleme de comunicare. Are o memori f buna, stie foarte multe lucruri pentru varsta ei (de ex. recunoaste toate literele si poate sa se gandeasca la cuvinte care incep cu litera respectiva dar nu reuseste sa raspunda la intrebari de genul "ce faci?")Saptamina viitoare am programare la un alt medic psihiatru si astept sa vad ce imi spune si el. Ma gandeam ca daca medicul imi va recomanda ceva de genul cerebrolysin sau encephabol sa il intreb si de risatarun
A trecut mult timp de cand s-a deschis acest subiect si as dori daca va mai uitati pe acest subiect sa imi spuneti si mie dupa atita timp daca acest medicament a avut efect la copii vostrii
Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viomaca spune:

Buna. Baietelul meu in varsta de 2 ani este diagnosticat cu boala von Recklinghausen si nu vorbeste. i sa prescris Risatarun. As dori sa stiu daca cineva a mai dat medicamentul asta pt. aceasta boala?? si daca da, care au fost efectele?

Mergi la inceput