Rahova sau apropiere (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Noi am fost in parc...si dimineata si seara, seara a fost mai cald decat in prima parte.
Azi vad ca e soare, dar rece deocamdata....inca nu stiu ce facem, m-as plimba dar am si de gatit si niste haine de sortat...

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Neata! Inca o zi cu burta Ne simtim bine, prea bine...
Oricum fetelor, daca e sa nasc, nu am pe cine sa anunt dintre voi, dar o sa va dati seama din faptul ca lipsesc de aici. Si probabil o sa gasiti vreun mesaj de la mine pe la burticile de sept-oct 2006.
Pupici si duminica placuta.

39+ cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Neata si de la noi,
Nici noi nu stim inca pe unde vom merge astazi, dar de iesit vom iesi cu siguranta, dimineata cred ca ma voi duce pana la piata iar spre seara prin vreun parc pe undeva, poate Herastrau, inca nu stim, vom mai vedea...,
Nu stiu daca ati vazut, am deschis un subiect la "Parintii intreaba....", in legatura cu torturile personalizate, ma intereseaza un tort cu poza, pt. luna viitoare cand Alexa va implini 1 anisor , iar cineva mi-a spus ca se fac la Piticot, cel de la intersectia Petre Ispirescu cu Margeanului, aveti idee cum sunt produsele de cofetarie de-acolo?, voi ati facut cumva un astfel de tort ?
Pupici la toata lumea, si sa aveti o zi frumoasa.

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Dory am zis si acolo la subiect: la cofetaria aia a facut sora mea un tort in forma de buburuza, a fost foarte bun dar era cu crema de ciocolata, asa ca eu ezit sa fac din ala (acoperit cu martipan). As incerca eu acasa cu o crema de branza si fructe...cam asa ceva ma duce mintea.
Tort cu poze nu am facut, nu am mancat....dar banuiesc ca avantajul alora e ca sunt la compozitie diplomat si poti da copiilor. Insa nici nu ma omor dupa ele.... As vrea ceva tort papusa sau cu ornamente....sau nu stiu...mai am si eu putin si nu m-am hotarat inca ce tort ii fac fetei.
Una din sursele de inspiratie e www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=9502" target="_blank"> aici .

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor,
wow ce figurine si torturi super...eu sunt antitalent la asa ceva
eu daca fac un tort arata asa...clasic, cum sa zic...blat, crema, blat, etc...de bun e bun dar nu f aspectuos
va pup pe toate si va doresc Duminica placuta

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Aissa, merci pt. raspunsuri, tocmai am citit si la subiectul deschis de mine ..., voi testa piata..., si ma voi decide macar stiu pe unde sa ma uit.
Noi astazi am fost in Oraselul Copiilor, tare mult ia placut domnisoarei Alexa, dovada o aveti in albumul din septembrie.
Pupici si sa aveti o noapte linistita.

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

lOmule grabit pe drumul acestei vieti , poposeste o secunda si apleacati privirea asupra
Mirelei (Brabye)…o fata al carei nume canta…si ascultai cantul trist... mult prea trist pentru frumusetea si tineretea unui suflet al carui zbor e frint.POZE
O secunda rupta dintr-o imensitate de clipe a fost neagra pentru Mirela (Barbye), atunci cind soseaua a mai cerut un tribut.Un accident cumplit a imobilizat-o intr-un pat de spital...
E frumoasa si tinara.Si viata a fost cruda pentru ea…avea un vis frumos…sa stringa in brate un pui de om. Acum lupta - cum numai cine iubeste viata poate - lupta sa invinga haosul in care a aruncat-o acel moment rupt din infern. Respira speranta prin toti porii deschisi catre Cer.
Plinge si ride in acelasi timp! Rade pentru ca traieste, e inconjurata de prieteni pe care nici nu stia ca-i are! Si totusi, in spatele ochilor luminosi se vad lacrimi – prea multe lacrimi pentru cei 29 de ani ai ei - e tintuita de pat, are nevoie de ajutor sa se intoarca, sa se spele, pentru ca impactul puternic i-a fracturat coloana vertebrala!....Povestea fara sfarsit

Despre copii a deschis un cont special pentru Mirela (Barbye)… daca vrei sa ajuti…

Pernes Marius
CNP 1671203054691
Banca Transilvania - Oradea
cont RON: RO87BTRL 0050 1201 783864XX
cont EURO: RO36BTRL 0050 4201 783864XX
cont USD: RO70BTRL 0050 2201 783864XX
cod swift BTRLRO22BHA pentru cei din diaspora...
Conturi paypal: ovidiu_m_b@yahoo.com si hippodancer@gmail.com

3 euro (sau 100.000 lei vechi) mi se pare o suma minima care e la indemana oricui, din Romania sau diaspora.
Ce conteaza mai mult este, asa cum stiti - actiunea si implicarea.
Toate picaturile formeaza un ocean.
Va multumim anticipat si nu uitati ca ea, Barbye, este una dintre noi...si daca nu facem NOI ceva pentru ea, atunci, cine?????...

Haideti sa-I redam speranta, haideti sa-I spunem ca visul se poate implini. Haideti sa-I aducem din nou veselia in cintecul numelui!

Va rog frumos confirmati primirea acestui mesaj si da-ti un raspuns, indiferent de decizia pe care o veti lua.

Va multumesc din suflet anticipat.

Dumnezeu sa va binecuvanteze !

Cu stima,
ana_maria222

Conturi paypal: ovidiu_m_b@yahoo.com si hippodancer@gmail.com

Pliculet Romania:

Ana-Maria Misu : Str. Mohorului, nr.1, bl.139, sc.B, et.1, ap.50, sector 6, Bucuresti (ana_maria222) si

Dimieru Gabriela
str.Nicolae Balcescu,nr.31
loc.Craiova,jud.Dolj,cod 1100
cod postal 200676 (Liana30)

VA MULTUMIM!!!


"Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472


Pozeeee

Mancarica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Neata tuturor!
Nimic nou la noi. Mi-ati facut pofta cu torturile voastre...Las' ca-mi cumpar eu o prajitura ceva...
O saptamana placuta va doresc.

39+ cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Dory, eu acolo am facut si tortul de la botez si cel de la 1 an. Cel de la botez era cu poza necomestibila si poti sa il vezi la poze. Avea ciocolata, dar de, mancau numai adultii. Cel de la 1 an era cu bucatele de fructe si ornamente de plastic (pe care le-am vazut si la Tip Top). Mie mi-a placut.



Andreea, mami de Shurubar - 10.08.2005
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
da...si la noi poza era frumoasa dar necomestibila...asa ca a doua oara am ales cu ornamente din plastic dar totusi si asta are ceva jeleu necomestibil...noi am luat de la mc monis(nu stiu daca asa se scrie ca sunt) si apoi de la tip top
aseara ruxi mi-a vomat chiar cand ne-am pus in pat...a avut pofta de niste carnitza de vita la gratar...manca alex si a furat si ea cateva bucatele, bineinteles ca nu le-a mestecat bine si i-au cazut greu la stomacel asa ca dupa ce si-a baut laptele mi-a tras o repriza de voma de umpluse tot patul...si se vedeau bucatelele aproape intregi...asa cum le inghitisenoroc ca ea nu avea nimik...era vioaie, nu o durea nimik...apoi bineinteles ca a dormit imediat fara probleme...numai eu mama nebuna ce sunt am stat sa o pazesc toata noaptea sa nu cumva sa mai vomite iar si sa se innece in somn
deh...ne-am distrat si noi ca doar era duminica seara nu?
azi am stat toata ziua prin bucatarie si am gatit, nororc ca ea a fost cumintica si s-a uitat la desenele ei...alex a fost la gradinita si cand a venit parca nu se vazusera de 2 saptamani s-au jucat atat de frumos impreuna si se iubeau...ce-as vrea sa-i vad tot timpul asa...dar sunt cam rarute deocamdata momentele astea...mai mult...dar lasa ca or sa creasca ei mai amricei si or sa se inteleaga mai bine...sper
va pup pe toate si pe copilashi
noapte buna

monica

Mergi la inceput