Joburi la UE - Bruxelles si Luxembourg

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

fetelor, nu ziceau astia ca ne dau raspunsul la mijlocul lui noiembrie? a primit cineva raspuns daca s-a ''calificat'' mai departe?

cristina d.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Eu n-am primit inca nimic, dar parca tineam minte de sfarsitul lui noiembrie, inceputul lui decembrie... nu mai stiu unde am citit asta. Cum aflu ceva va anunt.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

quote:
Originally posted by ellej

Eu n-am primit inca nimic, dar parca tineam minte de sfarsitul lui noiembrie, inceputul lui decembrie... nu mai stiu unde am citit asta. Cum aflu ceva va anunt.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.



Si eu stiu la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

la sfirsitul testarii, cind trebuia sa tot dam end, a aparut la un moment dat un mesaj cum ca rezultatele vor fi comunicate la ''mid-november''. om fi atit de multi ca nu au apucat sa ''corecteze''?
banuiesc ca toata treaba o face PC-ul, dar mai stii?

cristina d.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Pai daca ai dat examen la AST 15, eram 2 700 inscrisi. Poate ca nu toti au dat examenul, insa sunt destul de multi. Si in dosarul candidatului spuneau ca trebuie sa ramana 600 dupa primul test, deci cam 20%.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

www.adevarulonline.ro/2006-11-21/Adevarul%20scolar%20si%20universitar/scolile-europene-se-pregatesc-pentru-primirea-romanilor_207461.html" target="_blank">Suna bine

Pana atunci insa ,mai avem de primit rezultate de la teste .


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Sper ca au si cresa Asta in ideea in care rezultatele sunt favorabile

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

quote:
Originally posted by copiloi

www.adevarulonline.ro/2006-11-21/Adevarul%20scolar%20si%20universitar/scolile-europene-se-pregatesc-pentru-primirea-romanilor_207461.html" target="_blank">Suna bine

Pana atunci insa ,mai avem de primit rezultate de la teste .


Alina



Articolul din Adevarul suna cam publicitar. Adevarul nu e chiar atat de roz. Scolile europene sunt supraaglomerate. Scoala de tranzitie de la Berkendael va fi situata intr-o fabrica dezafectata in proximitatea unei inchisori si din cauza asta parintii si sindicatele nu vor sa accepte locatia. Iar scoala din Laeken va fi probabil functionala prin 2010 sau 2011 si nu 2009. In plus scoala include aici copiii de la varsta de 3 ani in asa numita "maternelle"!
Nu cunosc nici un parinte care sa fie de acord sa-si dea copilul de 3 sau 4 ani la scoala europeana Berkendael!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Si vorbind de crese, acestea sunt in numar de 4 in prezent, chiar mai aglomerate decat scolile si unde sansa sa prinzi un loc este mare doar daca esti parinte singur si desigur functionar permanent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Cica rezultatele de la teste le vom primi pe la mijlocul lui decembrie.


Alina

Mergi la inceput