Joburi la UE - Bruxelles si Luxembourg

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Wonder spune:

Tocmao am primit stirea ca am reusit la concursul pentru administratori in domeniul administratie publica europeana. Sunt pe lista!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Ce fain Alice! bravo!

Eu am abandonat planul asta de ceva vreme. Intr-un fel imi pare rau... dar nu se stie niciodata... Este limita de varsta la joburile astea?

Felicitari tuturor fetelor care au reusit. Si dupa asta care este pasul urmator sa si ajungeti pe posturile respective?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Wonder spune:

Gabi, multumesc
Nu, limita de vārsta nu mai exista de vreo cātiva ani.
Acum exista doua posibilitati: ori astepti sa te contacteze ei ori esti tu activa si-ti trimiti CV-ul la directoratele unde ti-ar place sa lucrezi.
Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Alice, felicitari! Tu ai trimis deja cv-ul la directorate? Si daca da, la care? Eu am fost selectata de pe lista de rezerva si invitata la un interviu pentru niste posturi in cadrul Parlamentului European din Luxemburg. Pe 8 octombrie am avut interviul care mi s-a parut ca a fost mai mult de forma, asa, ca sa te vada la fata, ca intrebarile au fost comune. In plus m-au supus unui test complet de analize medicale in vederea unei eventuale angajari. Acum astept rezultatul, care eu intelesesem ca ar trebui sa vina in 2 saptamani. Dar iata ca au trecut mai bine de 3 saptamani si n-am primit nimic.
Elle_j, tu ai fost contactata?

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Wonder spune:

Multumesc, anangel_lexi
Nu, inca nu am trimis cv-ul, dar saptamāna viitoare sunt oricum in Bruxelles asa ca voi ciuli urechile
Luxemburg este un oras foarte frumos, fara a mai vorbi de TVA-ul de 15% Iti tin pumnii ca sa primesti oferta cāt mai curānd
Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

AM REUSIT!!! De la 1 ianuarie incep in Luxemburg! Nu-mi vine sa cred!!!
Sa curga sampania!!!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Wonder spune:

Felicitari, anangel_lexi
Ai inceput deja sa cauti locuinta?

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Pai caut...dar cica daca vreau mai multe detalii despre locuinte sa scriu la o adresa de mail data de ei. Incerc si acolo sa vad ce variante ofera ei.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodolici112 spune:

Buna tuturor!

Felicitari tuturor fetelor care au reusit la concursurile EPSO, mult noroc in continuare si succes aspirantelor!
Eu sunt nou inscrisa pe acest forum si as dori sa le intreb pe cele care s-au prezentat deja la astfel de concursuri din ce carti/reviste/documente s-au pregatit pentru faza de "raisonnement verbal et numerique". In martie sunt programata la prima etapa a unui concurs EPSO - sper sa nu fie si ultima! :) si nu stiu de unde sa fac rost de niste materiale ajutatoare.

Multumesc anticipat pentru raspuns, toate cele bune!

dodolici112

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

anangel_lexi,

Felicitari!!!!!

Alice_Wonder,

Ce anume presupune postul de administrator in domeniul administratiei publice europene?

Mergi la inceput