Mamici casnice (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

.........va pup mult, Miha sanatate multa curajosului
Sunt la serv, dar nu am mult timp....am vb la gradi, pe 18 incepem , Maria e bine...eu sunt putin dezamagita...poate asa e in primele zile la un nou loc de munca....basca ca magazinul e pe Mosilor

Va pup si intru mai tarziu


Edit: cu concediul medical pana la 3 ani am incercat si eu dar m-am lasat pagubasa....trebuiau multe acte, multa spaga, trebuia sa intru la o gramada de comisii...etc




Maria Esti o mami dlaguta fooooc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

bravo mmiha! sa'nteleg ca e de bine pe mosilor
olga, apetisant tortul frumos aranjament cu piscoturile pe margine
ma puc de treaba

alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

flavia multzumes de cafea.am o nelamurire: te mutzi in casa noua?

fetelor si eu am o cunostzintza care dupa CIC a stat in medical , dar numai 87 de zile , ca zicea ca dupa 90 musai trebuie comisie si facuta ceva fisa speciala pt copil.io zic asa , ca daca avetzi un sef /a intzelegatoare sa mergetzi la lucru 2 sapt apoi 2 concediu medical si tot asa.zic si io nu aruncatzi cu rosii.


Bianca - soacra cu DOUA nurori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Aaaaaaa nu Alinuta, nu e de bine pe Mosilor.....din experienta mea de apr 6 ani in vanzari de genul asta cel mai bine merg magazinele de cartier..,...aici e nespa rau....offf mai vedem
Pe mosilor e trafic mare intre orele 10 si max 17...atat!




Maria Esti o mami dlaguta fooooc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:


neata!

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Bianca, vreau sa ma mut, inca suntem in faza de studiu:) Sa vedem ce rezolvam cu creditul si apoi sa cautam un apartament. De la casa ne-am luat gandul ca sunt prea scumpe terenurile.
Tu cand mai vi in Cj?
Am fost ieri la Nanu:) Nebunie mare, cred ca erau vre-o 30 de femei

Miha ti-ai schimbat locul de munca?

Fla (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

ohoooo, lume noua! d-na dana banana a facut ochisori. mai aveai putin si te trezeai odata cu cami:-)))
bafta fla, la cautari de case! cu sara ce faceti dupa ce va mutati?

alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

mai Alinuto ,am vazut ca ti-era dor de mine si
am raspuns la apel.
mi-a facut Cami pofta si m-am apucat de facut ordine in baie.
Miha, ma bucur ca ai re4zolvat cu serviciul ,dar imi pare rau ca nu-ti place locatia.
pup toate fetele!

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

pup fetele

ajutati-ma si pe mine cu o lista, cu un necesar pt gradinita....ca ma gandesc io' la strictul necesar da sigur imi mai scapa cate ceva







Maria Esti o mami dlaguta fooooc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Luna,asa cum am mai spus,nu este vb de CIC pana la 3 ani,pentru asta e nevoie de multe acte si certificat de handicapat de la nush ce comisie.E complicat,plus ca mi se pare aiurea sa-mi fac copilu' handicapat atunci cand nu este.Chiar daca si intoleranta alimentara intra la handicap. Deci,cum spuneam este vb de concediu medical pe care il iei pentru copil,platit cu 85% din salariu.Poti lua de la medicul copilului,de la ortoped...de unde te poti descurca si tu... Daca aflu mai multe te anunt! Eventual vb pe mess!

Miha,bafta multa la noul loc de munca!

Azi de dimineata am iesit la plimbare si la platit de facturi. Si Robert a mai papat o inghetata! Dar stiti care e faza cea mai cea? Ca s-a luat o baba de mine si m-a facut inconstienta ca dau copilului inghetata pe vremea asta!


Miha


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!


Mergi la inceput