Bratara aur BB?

Bratara aur BB? | Autor: cristina_tudor

Link direct la acest mesaj

Buna,
Vin cu o intrebare: botez un baietel si vreau sa-i iau la botez o bratara de aur cu placuta inscriptionata. Stie cineva de undepot procura asa ceva?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

Bratara o poti procura de la orice bijuterie.
Pt. gravura incearca pe Lipscani, sunt multe centre unde fac bijuterii la comanda si au si aur la vanzare, acolo sigur poti sa gasesti ceva pe placul tau!

Anka si Ubitu (26.06.2004)
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Esti sigura ca vrei sa-i iei bratara la un baietel??? Hmmmm
Batara la baieti/barbati se considera a nu fi tocmai de bun gust. In general bijuteriile la copii sunt considerate nepotrivite.

Poate un lantisor cu cruciulita ar fi mai potrivit.

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_tudor spune:

Eu am doi baieti si nu am luat la nici unul, dar mi-a sugerat mama ca i-ar placea. Chestie de gusturi!
Va multumesc,
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AILUI spune:

Salve,
Bratara gasesti la orice bijuterie, daca nu au marime mica, de copii, dai comanda si iti face/aduce dar eu zic sa cauti , ca gasesti, sunt fff multe modele de bratari pt copii acum ! In ceea ce priveste inscriptionarea, aceasta se face f repede, in aceeasi zi chiar! Poti da si aur la schimb, caz in care vei plati doar manopera.
Acum, vizavi de bratara drept cadou, cam asta "se poarta" ca sa zic asa acum, noi am luat insa la fini cand am taiat motul bratarica, la botez am luat lantisor cu cruciulita (la baiat), respectiv cercelusi (la fetita)!
Mult succes, si sa-ti traiasca finul!
mami Ailui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Sunt un pic off-topic, dar vroiam sa iti zic ca aici la botez se da din partea nasilor o astfel de bratarica. Si are doua ineluse, sa o maresti pentru mai tarziu. Adica la al meu, care are 20 luni acum ii este buna pe al doilea inelus. E o amintire frumoasa, zic eu.

Oana si Seb
(10.01.2005)


IULIE IULIE2 AUGUST

Mergi la inceput