Mamici de sept-oct 2006 (71)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Putzuruca: raspunsul este DA. Ai grija, stai in pat, baga si un supozitor cu scobutil, si monitorizeaza-ti contractiile. Daca devin regulate, fugi la doctor imediat. I mean it! Iti spun asta, fiindca mie mi se intampla de cateva ori pe luna sa ajung la urgenta. Acolo or sa iti faca o injectie care sa calmeze contractiile, fiindca asta sunt, si sa speram ca nu nasti inca. Eu iti tin pumnisorii!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Iar daca contractiile nu sunt regulate,adica nu se repeta la un interval fix, poti incerca sa faci un dush caldut. Pe mine reuseste uneori sa ma calmeze apa calduta, asta doar cand nu sunt contractii regulate, ti-am zis.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Notquiteso, mercic de raspuns. Nu m-am gandit ca astea sunt contractii pentru ca durerea este continua daca nu iau no-spa. Eu mi-am imaginat ca durerea de la contractii te lasa si te ia. Luni fac 36 de saptamani. Sper sa mai stea bebe inca 2 saptamani macar.

putzuruca 35+ cu Andreea-Iuliana

poze cu dragoste






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

PUTZURUCA- si eu zic ca sunt contractii! Daca mai ai,fuga la spital!

LULLABAY- wawww ce multe dulciuri...Eu nu stiu ce am dar nu am mancat dulciuri cam deloc si nici nu mi-e pofta

NOT-nu mi-e frica dar acum m-am suparat si nu-ti mai trimit nimic...na! Despre ce injectii de oprire a contractiilor zici? Ca mie mi-au facut doar perfuzii!

ALESSIA80 36+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Mie imi fac no-spa injectabil, cu scobutil si diazepam si plec de acolo pe 3 carari

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Fetelor ce rele sunteti cu atatea dulciuri...bine ca eu nu prea le am cu asa ceva . Eu vreau saratele, saleuri, crochete...tot ce contine sare..... si de 2 luni doctorul nu imi da voie sa mananc nimic cu sare .
Not intra pe site-ul www . barza-ro . com fara spatii si gasesti acolo toate detaliile, adresa , telefon, chiar si harta. Eu am luat patutul si caruciorul de la barza si sunt super.Sa ma laud si eu cu PATUTUL nostru !
Pupici !

Cami 36fix cu Luca-Ionut
Pozici cu burticutza
Inca putin pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheryll spune:

Si mie mi-a dat diazepam si no-spa pentru calmarea contractiilor. dar dupa diazepam ma simt ca drogata vreo 2 zile .

Am ascultat cu putin timp in urma la tv la Saptamana financiara ca Romania se afla aproape pe ultimul loc la consumul de ciocolata pe cap de locuitor / an (1.3kk/loc/an )fata de 10 kg la americani. De ce nu ne intreaba si pe noi cand fac sondajele astea ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheryll spune:

CamiSol : Ti-am admirat mai demult ratoiul ala cu jucarii care se pune in patut , e foarte frumos . L-ai cumparat din galati?

sheryll 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

quote:
Originally posted by sheryll

CamiSol : Ti-am admirat mai demult ratoiul ala cu jucarii care se pune in patut , e foarte frumos . L-ai cumparat din galati?

sheryll 32+




Nu Sheryll, nu l-am luat din galati.De la Buc de la magazinul Barza, am dat 120 de lei pe el si am vazut si in Gl ceva asemanator dar era 180 lei parca...mult mai scump...

Cami 36fix cu Luca-Ionut
Pozici cu burticutza
Inca putin pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Camisol nu ne arati si poze cu carutul??
Si mie imi place rata ta...ce ma enerveaza astia de la barza ca nu au si in provincie magazine!!!!!

38+

Mergi la inceput