Povestea mea - partea a 3 a

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cloe spune:

Lili,
te rog din suflet sa ma ierti! Am citit pe nerasuflate si grabita si pe urma cineva a scris ceva de happy ending, si am tras concluzia pripita. Imi cer mii de scuze! Te rog sa ma ierti!
Imi pare nespus de rau ca ai trecut prin atatea. Iti doresc liniste sufleteasca si sa dea Dumnezeu sa fie bine!

Cu drag,
cloe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliana spune:

imi pare nespus de rau, am lacrimi in ochi acum si mi-e nespus de greu, mi-e frica, mai ales ca am trecut si eu printr- o experienta nefericita anul trecut (am pierdut sarcina la 2 1/2 luni).
sa ai liniste sufleteasca si incredere.
Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Si eu care ma credeam puternica..........cu toate ca-ti stiam povestea,trecand impreuna cu tine prin doua dintre aceste experiente ale tale,acum recitindu-le imi dau seama ca eu as fi innebunit,cred,de durere...tot respectul pentru tine !
Cuvintele sunt prea goale ca sa mai exprime ceva dupa asa necazuri mari...
Un singur gand am pentru tine,draga Liliana:eu cred ca Dumnezeu ne "alege"...nimic nu e intamplator pe lumea asta...Tu acum esti mult mai aproape de EL !
Credinta precede miracolul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Draga Lili,
povestea ta este cutremuratoare, dar dupa toate astea vad ca esti inca foarte puternica, si eu care credeam ca noi te vom consola dar se pare ca tu esti cea care ne da noua speranta si o mare dovada de putere.
Sfaturile tale sunt bine venite si fiecare dintre noi trebuie sa le urmeze si sa nu fie de neglijat.
Dumnezeu sa ne ajute si sa ne dea putere sa trecem peste toate.
Multa bafta si putere tuturor aspirantelor. Nu va pierdeti speranta si fiti optimiste.

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

lili imi pare asa rau ca treci prin toate astea! Sper sa ai taria sa le depasesti si sa faci bebele mult dorit. Eu am avut problema colului scurtat si deschis dar nu stiu daca e similara ci incompetenta colului. Cerclaj am avut din sapt 14 dar toata sarcina m-a urmarit saptamana 23 a ta de la prima sarcina. Mereu am avut in minte ca daca trec de sapt 23 totul va fi OK. Eram insarcinata la a doua ta sarcina si ti-am tinut pumnii si am sperat ca totul va fi bine si am plans cand am aflat vestea trista. La fel si la a treia dar vorba ta poate Dumnezeu l-a vrut pe bebe la el.
Eu iti tin pumnii din tot sufletul si iti doresc un bebe frumos si sanatos cat mai curand

marina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona_ spune:

Draga Lili, inainte de toate vreau sa-ti multumesc pentru optimismul si incurajarile tale. Este un lucru mare avand in vedere groajnicele clipe prin care ai trecut. Ma rog lui Dumnezeu pentru tine, pentru noi toate sa ne ajute sa ne vedem implinit visul..
Stau si ma gandesc acum daca eu as avea puterea sa trec - doamne fereste - prin asemenea clipe si sa am in continuare optimismul tau.
De un lucru sunt insa convinsa. Dumnezeu este acolo sus si ne vede si cred ca tot ceea ce ni se intampla nu este intamplator desi suferim ingrozitor. Poate este un mod mai straniu de a ne face sa intelegem ca nimic nu se obtine usor si ca trebuie sa luptam pentru ceea ce ne dorim.
Am sa-ti spun o mica povestioara - a mea - de la varsta cand aveam doi ani. Eram la bunici la C. de Arges si neastamparata cum eram am inceput sa cotrobaiesc prin geanta lui mami. Am gasit niste medicamente foarte puternice, erau pentru bunicul meu care era hipertensiv. Mama mi-a spus mai tarziu ca erau mici si rosii, iar eu probabil am crezut ca sunt bomboane si am luat 6 pastile in timp ce bunicul meu trebuia sa ia 1/2 pe zi. M-au gasit cazuta jos , eram deja in coma la nici zece minute dupa ce la inghitisem. M-au dus la spital, mi-au facut spalaturi iar medicul i-a spus mamei mele ca daca rezist 3 ore am sanse sa scap. Si am luptat, sunt in viata sanatoasa fara nici un fel de sechele, pentru ca ar fi putut exista.
Ma gandesc acum ca Dumnezeu nu m-a lasat degeaba pe acest pamant, pentru ca as putea spune ca m-am nascut a doua oara.
Imi imaginez prin ce clipe a trecut mama mea in acele momente dar a sperat si s-a rugat ca totul sa fie bine si a fost.

Cam asta a fost poveste mea, sper ca nu v-am plictisit prea tare.
Pupici Simona_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Draga Lili, ai trecut prin clipe cumplite! Iti doresc, din tot sufletul sa ai si tu parte de puisorul tau. Toata admiratia pentru faptul ca speri. Sa te ajute Domnul!
Tuturor aspirantelor le doresc sa nu-si piarda speranta si sa aiba cat mai curand bebei!
Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helen spune:


Lili, nu am cuvinte sa ma adresez tie , dupa toate cele ce ti s-au intamplat! Categoric, cuvintele te pot ajuta intr-o prea mica masura...vad insa ca esti f. puternica...altfel nu ai fi reusit sa treci prin astea! Eu am pierdut o sarcina la 2 luni jum., anul trecut ..si nici acum nu pot uita si inca imi mai vine sa plang, mai ales ca nu am reusit inca sa raman din nou insarcinata...

Dumnezeu sa te ajute si sa ne ajute pe toate!

Helen

Mergi la inceput