40 cu + sau - (cap.19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Kim, sa-ti traiasca!!! De doua ori sarbatoritii!
Nu-s singura pe-aici ca-s cu voi!

Porumbelu, daca nu murea sotul meu anul trecut, in vara planuisem sa stau cel putin o saptamina in Israel; acum facem planuri cu colegii de liceu din RO poate ne ducem sa-i vedem pe cei patru colegi de liceu si famiile lor care sunt stabiliti acum in Israel, poate la anul - intre timp a intervenit treaba cu razboiul, colegii din RO se mai gindesc fiindca daca ai viza de israel nu te mai lasa in rabia Saudita si viceversa si unii nu s-au hotarit daca vor sa mearga in Dubai sau Ierusalim si asa mai departe; venitul meu in Israel e un vis la care visez din copilarie de cind mi-a plecat acolo cea mai buna prietena (de care nu mai stiu nimic din pacate, asta era inainte de revolutie cu mult), vis care parca se indeparteaza de cite ori incerc sa ma apropii de el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Soni...imi pare rau...chiar foarte rau..
Iuliana..eu nu stiam de ..sot...atunci nici nu ma mir de butoiul ala cu pricina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Da,da,da...accept provocarea Iulia. Ca doar nu om face doar mate. Si Mr. Polux abia asteapta sa mearga cu cineva la shopping.
Olivia La multi ani ptr iubitul tau cel mic si cel mare. Sa-ti traiasca puiul si sotul si sa va vedeti toate visele frumoase realizate.
Eu plang caci am citi postarea lui Soni despre Denis...si nu credeam ca timpul e asa de scurt....si nemilos.

Liliana

Poze cu maimutica mea

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Hai pup la toate! azi n-am facut nik decit pc si citit carti. miine i-mi scot fierea! Asa ca va salut la cafea si dupa sera! daca mai sinteti! Incep sa cred ca in sfirsit ,surorile mele apar incet ,incet la orizont. Abia astept sa va cunosc si sa va puppt ceea ce sinteti pt mine! Noapte buna si visuri de aur!| Notte, e sogni d'oro!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cius22 spune:

LA MULTI ANI LUCA!!!,sa cresti mare,sanatos si mult iubit!
LA MULTI ANI si taticului!

Craciunitzo-ne-ai pastrat si noua o bucatica de placinta,au barbatii au dat gata tat?

Soni-am citit despre Denis...Ma rog pentru sufletelul lui...Doar Doamne-Doamne stie ce planuri are...

Mik si toate cele care mai iubiti Sibiul...iaca o noua destinatie de vacanta! HAI-ce mai stati?
Olivia-da,de obicei festivalurile se desfasoara vara...vor fi cam asa: festivalul de teatru neconventional,Festival de film,festival de jazz,festival medieval...

Liliana-poate si Adelutei sa-i placa asa mult de Victor si...ne incuscrim...eee? ce zici?

Kuki-nu ma refeream la chestii de genul"ce bine arati azi"...ci la lucruri mai serioase...uite,de exemplu,daca te invita cineva la o nunta si nu ai bani...spui cinstit ca nu ai bani sau "o minciuna conventionala"?...daca esti obosit si suna telefonul,si nu ai chef de nimeni,e acceptabil sa pui sotu' sa zica ca nu esti acasa ori ca dormi?...
Filmul pe care l-am vazut se numea "Adevarul si alte minciuni" si era spaniol...acolo,erau 4 prieteni,2 cupluri.Din greseala,unuia din ei i se spune ca nu mai are de trait decat 3 luni...de aici incep incurcaturile...El-"bolnavul" isi exprima ultima dorinta ca fiind sa se culce cu...cealalta(iubita prietenului)...durere mare intre ei...in fine,hotarasc ei sa fie sinceri unul cu altul,dar e taaaare greu...pan' la urma,se schimba perechile si "bolnavul" afla ca s-a vindecat miraculos(medicul nu a avut curaj sa-i spuna de greseala)...filmul asta m-a pus pe ganduri in ceea ce priveste sinceritatea...oare as vrea ca sotu' meu sa fie sincer daca ar fi atras irezistibil de...prietena mea?...parca NU...si totusi sunt un om care apreciaza sinceritatea mai mult decat orice...

La americance le fac io capucino de dupa-masa iar la restul lumii le zic Buona Notte la cabana plapumica(cum zice Lili)

Nomi-tzuc fata intelegatoare...dar promisiunea e promisiune si se va tine(ieri am aflat ca prietena a venit din...excursie-ca n-a mai ajuns in Grecia-aventuri si la ea)

Gabitza-multam fain de promptitudinea cu care ai schimbat pagina.
Chiar daca nu am scris tuturor,ma gandesc la voi cu maaaaare drag si va tzuc dulce


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Simo multumesc pentru detalii si urari! Bine ca mi-ai adus aminte! Vreau si eu sa vad filmul...este european? Poti sa-mi dai detalii? Multumesc!

Liliana ...hai ca mai este putin si vine un we prelungit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cius22 spune:

Olivia-filmul se numeste "Adevarul si alte minciuni",titlul original este:" El juego de la verdad"-comedie Spania 2004,Regia: Alvaro Fernandez Amero.Vizionare placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Numai european putea fi din descriere! Notat!Merci! Si acum plec si io acasa...s-a mai dus ..o zi...
...si sa gasesc capucino cald miine dimineata ( seara la voi), bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor. Kim sa-ti traiasca flacaul si sa ajunga mare si destept si sanatos sa fie mamica lui mindra de el. Craciunita sa-ti traisca sotul.Am facut aseara mamaliga cu ou si cirnati a la soni si a fost super.... mincare de suflet, ce mai.Azi la interviu a fost bine lor le-a placut de mine dar mie nu prea de ei. Firma mica, destul de nesigura... mai vedem. miine am interviu cu firma de avocatura... sa vad daca stiu sa ma vind... daca nu mai sint si altii. In seara asta imi scot prietenul la o bere asa ca va pupit pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Mai iubitele mele surioare, vorba kui Soni, pe mine m-a doborat oboseala. De fapt nu scoala m-a obosit,ci o afurisita de masea care ma doare de 3 zile non stop.Si pentru ca programul nu-mi permite pana vineri liber, azi nu am mai rabdat si am inceput de la mine putere o cura de antibiotice...si yuppi, a disparut durerea. A, nu a disparut si problema, asa ca foarte curand o sa vad pe nenea-tanti (adica nu m-am decis inca) doctorul.
Craciunitza inca petreci?Hei vezi ca placinta ingrase...dar face bine la moral, asa ca...ia arunca una si la mine, sau le-au mancat fetele pe toate. Ufff nemancate mai sunteti, ati mancat placinta fete...vorba aceea toate suntem la placinta inainte.
Simo...ar fi o idee sa ne incuscrim..hehehe dar Adeluta era parca arvunita din burtica.Dar cum baiatul nu mai da nici un semn de viata...mai discutam. Sa aiba fata de unde alege...nu ca maica-sa care a ales, ales, pana a cules. Hei nu ma bagati in seama...maseaua e de vina, si e si una de minte.
Adrienne BAFTA maine, tinem pumnii, si distractie placuta in seara asta. Uite un avantaj al faptului ca ai baiat mare, poti iesi singura cand vrei.


Liliana

Poze cu maimutica mea

Poze noi

Mergi la inceput