Suceava (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Domane Simina, m-ai facut sa plang. Nu mi-a mai zis nimeni asta pana acum. Eu chiar credeam ca-s o ticaloasa.Niciodata nu m-am considerat puternica.Sper si eu ca pana la urma sa duca toate la........


"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

iliuta ,dam bataita , pt cuvantul ticaloasa...
niciodata sa nu te desconsideri!
lasa dusmanii sa faca asta.
tu este un om , cu o viata incarcata de obstacole ,si atata vreme cat le-ai depasit , inseamna ca esti o pers.puternica!
si o sa fii si graviduta!!pana la sf anului o sa fim amandoua!!

eu astept luna octombrie.mie toate lucrurile frumoase mi s-au intamplat in octombrie.
am reusit la fac , l-am cunoscut pe sotul meu , am avut nunta , asa ca sper ca tot in oct , o sa raman si insarcinata!!
vezi cum cautam sa ne punem sperante in orice , numai sa nu pierdem batalia!!

salut si eu pe toate fetele , si va doresc un wk cald si frumos!!
meg ,ai grija de simburel si de tine!
ilincuta , pupam pe zamfi cu tot cu iepuru si siuzi .
simina , wk placut alaturi de copilasii tai!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Floricica, sa te auda D-zeu, sa ne vedem amandoua gravidute, si de Craciun sa stam langa bradut cu burtica.....

O veste buna: M-au acceptat lña cursuri!!!!!!!Incep pe 15 septembrie.

Alta veste. Am sunat la Barcelona si trebuie neaparat sa-mi fac histeroscopia, altfel nu-mi fac Fiv-ul. Aici nu gasesc clinici care ar vrea sa mi-o faca.....Valencia-Barcelona...sunt atat de prosti. Oricum o rezolv eu pana la urma.

V-am pupat si ca de obicei fug la serviciu.


"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaa spune:

Buna!
Iliuta si Floare de colt va astept cu vesti bune cat mai repede!
Meg salutari, astept si eu poze cu burtica. E foarte bina ca rezolvi treaba cu cele 8 mil. Eu la prima sarcina nu am reusit sa obtin indemnizatia din cauza ca imi mai trebuiau 2 saptamani de cotizare sa fac 10 luni. Culmea era ca daca ma angajam mai repede cu 2 saptamani stagiul era inca de 6 luni de cotizare, asa ca am luat concediu fara plata (am avut intelegere la servici) si a luat sotul indemnizatia. Acum e totul ok, voi sta eu acasa in CIC.
Eu ma simt bine si ma pregatesc de analizele de la 22 saptamani +eco.
Imi pare rau ca intru asa de rar, dar nu mai apuc.

Va pup pe toate!

poze 1
poze 2

Ramona si Robert (15 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."


Buna fetelor!
Ramonna, am vazut in albumul "Iarna la Sucevita" o soba cu cuptor si grilaj...pare f practica.
Ce stii de ea...cine a facut-o mai traieste?
Are si cuptor pt copt painea?

Acum am si eu o intrebare...pentru doctori si mamici sau viitoare mamici...

Voi dati fluor pt cresterea si protejarea dintilor la copii?

Stiu ca era Fluorodent parca pt copii...
Eu am citit mult pe aceasta tema si am hotarat sa nu le dau copiilor...dar acum cand vad cate cariute au parca regret...
Nu stim cum sa procedam cu Teo...



Va doresc toate cele bune si multa dragoste ...

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69216&whichpage=10




Simina cu Teo ,Diana si Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

il astept pe sot sa ajunga acasa si sa-mi faca niste poze in haine de gravidutza apoi pun linkul ..
simina, , am foarte multa grija de mine si ma rasfatza si cei din jur!
iliuta, cum adica nu gasesti clinici care sa vrea sa-ti faca histero? cum functioneaza sistemul? nu poti sa-ti faci cu plata, undeva? sau in RO?
hei, ramonaa, chiar nu stiam de mult ce mai faci! bine ca e totul bine..wow, 22 de saptamani! de fapt nici mie nu-mi vine sa cred ca duminica fac 16 fix! ca burtica mea a traversat o vara intreaga si acum a intrat in toamna

vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

.

"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."


Buna fetelor!

Astazi am primit cadou de la sot (15 ani de casnicie...au fost pe 27 august)o pianina mare care face mult zgomot...bucuria copiilor...

Acum ma bate la cap sa-i invat sa cante dar eu nu stiu de unde si cum sa incep...
Cred sincer ca sunt prea mici...iar mai tarziu cred ca se vor plictisi de ea...

Voi ce stiti...la cati ani se invata copii sa cante la pian?

ce profesori de pian sunt in oras?


Va doresc toate cele bune si multa dragoste ...

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69216&whichpage=10




Simina cu Teo ,Diana si Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

Buna fetelor . Haideti inapoi pe prima pagina.


SIMINA...de multe ori ma intreb si eu cum am rezistat aici timp de 10 ani ...e o lume intoarsa pe dos , dar stii tu..."obisnuinta e a doua natura". Si bune si rele, ca peste tot. Cand sunt aici vorbesc singura si nu-mi convin multe, cand merg in Romania pe de alta parte am (mai) multe de comentat...si uite-asa au trecut 10 ani.
Va doresc multa fericire si tot ce e mai frumos . "ANIVERSARE FERICITA!!"

ILIUTA...cand incepi cursurile? Ma bucur pentru tine. Stiu cat de mult ti-ai dorit sa primesti un raspuns pozitiv

MEG...astept pozele .

Va doresc un weekend placut in continuare

*grupul fetelor fantastice *
noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

M-am intors!sunt foarte obosita am lucrat de la 8 dimineata la 4 dimineata, si nu ar fi problema dar nu mi-a platit cat ne-am inteles...asta o voi regla joi cand ma duc iar la Alexandria pentu niste acte pentru Dan caci aseara nu am avut chef sa ma cert, nici putere.Voi ce ati mai facut? am citit postarile dr inca nu m-am odihnit suficient ca sa pot sa raspund la fiecare!sunt la cafea!va invit si pe voi!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."


Buna fetelor!

Buna Meg...am invatat bine aceasta lectie ...Multumesc mult!
Sper sa comunicam in continuare

Dandush, de aici din Romania, Japonia pare fascinanta...sa mergi, sa vizitezi iar cand ti se face dor de ai tai sa te intorci cu drag.
Sincer , nu stiu cum rezisti de atatia ani dar sper sa te intorci... cand poti ...si sa gasesti tot ceea ce ti-ai dorit...

Doina, te admir ...ai atata energie... si ma bucur sincer ca esti o adevarata luptatoare.
Familia ta are o adevarata comoara ... prin tine si doar cu tine reusesc sa treaca mult mai usor prin toate greutatile vietii.
Sper ca te apreciaza si-si dau seama de adevarata ta valoare

Ramonaa, eu visez sa am asa o soba cu plita si cuptor la viitoarea locuinta...

Iliuta, sper sincer sa-ti gasesti energia si puterea necesara sa lupti in continuare pt familia ta

Va doresc toate cele bune si multa dragoste ...


TEO




Simina cu Teo ,Diana si Andrei


Mergi la inceput