doctori polizu

doctori polizu | Autor: DianaM

Link direct la acest mesaj

Ce parere aveti despre doctorii de la Polizu ? Puteti sa imi recomandati un doctor bun in Bucuresti(nu neaparat la Polizu,am intrebat de Polizu pt ca stau foarte aproape) si la care sa nu astept foarte mult timp pana sa ma primeasca ?
Luna asta am intrerupt pilulele ( speram pana la anu) dar a aparut o secretie ciudata (nu cred ca are vreo leg cu pilulele) si as fi vrut sa discut cu un medic.Mai ales ca si anticonceptionalele le-am luat fara nici o analiza sau control, mi le-a recomandat doctorita de la facultate (eram studenta cand am inceput sa le iau).Nu am mai fost la ginecolog pana acum (desi am 24 de ani).
Sper ca nu v-am zapacit cu toate amanuntele astea, dar chiar nu am pe cine sa intreb.
Va pup.
O aspiranta.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Diana, un medic extraordinar la Polizu este Herghelegiu. E si tare priceput, si un OM de milioane. Daca iti e mai usor, poti sa te programezi mai intai la el la Medsana, iar odata luata in evidenta lui, mergi la Polizu. Urmareste sarcina foarte atent si implicat, iar nasterea cu el am inteles ca e sigura si "profesionala".
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Dr. Herghelegiu e intr-adevar f bun, dar daca preferi o femeie, ti-o recomand pe dr Dinca, o gasesti miercurea la Medsana, si luni, marti si joi la Sanador. Si ea lucreaza tot la Polizu si e super de treaba, tanara, fara figuri. Nu ti-o recomand pe dr Tarlea si nici pe dr Poiana (e un mare ciubucar) nici pe dr Ionescu, toti de la Polizu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_flo spune:

La Polizu ti-l recomand pe Dr. Suciu. Este Doctor in medicina si sef de sectie acolo, iar la Cantacuzino ti-o recomand pe doctorita Dima Ane Mari. E un medic ded nota zece plus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jade spune:

Dr. Nicolescu Serban sau dr. Magda Petrache de la Polizu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banti spune:

Eu am nascut de doua ori la Polizu cu dr Poiana si cu dr Lemnete, amindoi sint buni, dar Poiana, desi foarte bun, e foarte ciubucar cum a mai spus cineva. Dr Gabriel Lemnete e un sufletist si nu e ciubucar si e si foarte priceput, am avut probleme la nastere si s-a descurcat foarte bine. Are program si La Top Medical Center pe Stirbei Voda (deci tot pe linga Polizu) tel. 314 27 74, poti sa faci programare dupa-amiaza. Succes!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Si eu merg acum la Dr. Petrache, si mi se pare foarte buna si sincer interesata sa reusesc .

Va tin pumnii la toate,
V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaM spune:

Va multumesc mult pentru raspunsuri . Mai am niste intrebari : pot sa ma duc direct la Polizu fara trimitere de la un medic de familie sau e mai bine sa ma duc la un cabinet particular (care au) mai intai ? N-ar fi o problema decat ca toate par putin cam departe si nu prea stau bine cu timpul(pana la urma gasesc eu timp, numai sa fie bine).
La Polizu trebuie sa ma duc cu ceva "atentii" de la inceput sau se plateste consultatia (sau e pe baza asigurarii)? Imi pare rau ca va stresez cu intrebarile astea , dar sint pe langa rau de tot. Singurele "spagi" pe care le-am dat au fost la administratorii de camine(si atunci pica cerul pe mine).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Eu ma duc la dr. Petrache la cabinetul de la Medicover Grozovici (pe o straduta langa Spitalul Colentina), tel. 2122155, platesti consultatia si atat. E f.f.f curat si elegant, si nu mai trebuie nici o atentie...Eventual mergi prima oara la ea la cabinet, stabilesti legatura si apoi poate te cheama la spital, daca iti e mai aproape.
Succes,
V.

Mergi la inceput