IN BANAT LA NOI ACASA (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Fetelor multumesc de urari, n-ati ramas in urma ca doar azi e ziua mea, da am primit si anticipat:)
Voiam sa imi anuntz disparitia pt saptamana asta, plec la niste prieteni in Oltenia la distractie
O sa-mi lipsiti, dar sper sa va gasesc tot aici:)


Fla (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

La multi ani Flavia!Sa fi sanatoasa,fericita si iubita!
Distractie placuta in Oltenia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Flavia, , sa fii in continuare fericita, sa te bucurii de familie, sanatate si un bb. F f surpriza, ai un sot Distractie placuta in Oltenia si apoi te asteptam la povesti. O sa iti duc lipsa...

Deya, Ingerash ma bucur ca ati revenit.

Deya, felicitari ptr Cambridge. Succes la condus, faci tu fata, nu trebuie sa te stresezi. Tinem oricum pumnii.

Ingerash, te asteptam la scris si vrem poze.

Angy, asta chiar coincidenta cu datele de nastere.

Sambata a venit potcovarul, si-a primit Leo potcoava inapoi, apoi imediat a vrut sa galopeze, nu l-am lasat, a fost greu de tinut. Ne bucuram ca e bine acum. Ieri am fost plecati in vizita la prieteni de ai nostrii, iar cand am venit inapoi nu am avut chef mai de nimic.
Azi noapte a plouat intr-una, azi dimineata nici nu vroiam sa plec la lucru, ci sa raman in pat. De temperaturi nu mai vorbesc, ca eu umblu de o saptamana cu pulovar sau geaca pe mine. Nu cred ca se mai indreapta vremea.

si va doresc o saptamana usoara,
Him


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Him,a venit toamna la voi,dar se pare ca si la noi...
Ma bucur ca Leo are o potcoava noua,,cred ca e mandru de ea.
Ingerash si Deya,m-am hotarat,virtual va infiez :)
Dia,esti inca la mare? Sa ne pove cand vi si vrem pozeeeee!

Ieri a trecut prin Timisoara cumnatul nostru,din Italia,cel care a avut nunta,ne-a adus poze,filmari,atat de la ei de la mare(in sud),unde au fost in iunie,cat si din luna de miere de la Monaco....
Ce sa zic,visez inca cu ochii deschisi,ce am vazut acolo.
In rest ne pregatim de zugravit,renovam la Chisoda....facem bai deocamdata,maine mergem sa luma faianta si gresie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Angy, felicitari ptr noii “copiii”. Spor la treaba, mie imi vin oamenii, saptamana viitoare si sper sa termine pina imi vin socrii.

In rest azi a fost o zi incarcata, vremea ciudata, a plouat toata noaptea, dimineata la fel apoi a iesit soarele, apoi iar ploaie.

Azi nu prea am chef de scris asa ca va si va doresc o seara placuta,
Him



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Him nici eu nu am chef de scris...
Ba hai ca scriu.
Azi mi-am desfacut tot livingul,de groaza cate chestii s-au adunat....vineri sau sambata zugravim.
Am luat gresie si faianta pentru o baie la Chisoda si urmeaza sa mai luam pt. una dar nu am gasit inca ce mi-ar place.
caut instalatori,faiantori...
Dia,plizzz pe PM daca se poate nr. arhitectului care v-a proiectat voua casa.
Nu stiu daca-ti amintesti,am deschis eu un subiect mai in primavara si mi-ai raspuns tu,imi ofereai acel nr.dar atunci nu era urgenta.
Azi am implinit 15 ani de cand suntem impreuna eu cu sotu' m-a scos la o pizzerie noua,apoi am venit acasa si ce credeti cand am coborat din masina am gasit o bacnota de 1 milion pe jos....era sa calc pe ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

ceau fetelor, am intrat si eu sa va povestesc una alta, de la munte, din ce am petrecut cu prietena mea, etc :)
A fos to perioada foarte frumoasa, am ajuns la concluzia k ma bucur k is singura la parinti , am vizitata toata Timisoara, la munte am stat in Bran si am vizitat castelul + Brasovul si Pelesul. am vazut niste chestii fantastice, sper sa am ocazia sa le mai vad...drumul in schimb (cel spre casa) groaznic , mirosuri, fum, inghesuiala, caldura, vorbarie aiurea .
O faza care m-a scos din minti acolo, Angy, fi atenta , vine unu' la mine si la prietena mea cea mai buna (ca si ea a fost tot atunci in Bran)si ne intreaba de unde suntem.
Noi, mandre: Timisoara .
El mandru: Ardeal!!!
Noi: ????????? BANAT!!! i-am tinut teoria chibritului la ala pt. ca a facut asa o greseala + ca peste tot unde am fost am facut o reclama orasului nostru daca toti cei la care le-am zis ar avea bani sa vina acum ne-ar lovi un val de turisti .
am facut si shopping pe acolo, amintiri pentru toata gasca, vederi, cateva sute de poze :)
Angy, "mami virtuala" , felicitari de aniversare!!! sa traiti multi ani fericiti impreuna si sa va bucurati de Angy si Dani
Him, ma bucur ca Leo e bine :)


toate fetele ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Angy, felicitari de aniversare, sa ramaneti in continuare fericiti si sa va bucurati de copii.
Apoi spor la treaba, cred ca aveti mult de lucru. Eu am avut cu firma ce vine sa imi faca cele 2 camere, deci peretii si podeaua, citeva neintelegeri, pe care le-am lamurit acum si vin de luni la lucru. Asa ne-o apucat renovatul, in camerele astea nu prea stam.

Ingerash, ma bucur ca ati petrecut un timp frumos, asteptam poze.

Eu astept sa mi se modifice tariful de net, asa ca s-ar putea sa nu pot intra o zi deloc pe net, sa vedem. O sa incerc atunci si messenger, daca imi dati indicatii, ca is ramasa in urma

Dia, te-ai intors? Te asteptam cu povesti si poze.

Deya, Vio, Fla

O seara placuta la toate,
Him

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Him,pai din cate stiu eu ai cont de Yahoo,iti activezi messengerul si gata.
Cand il ai activat noi iti dam userele sa ne treci in lista.
Eu azi am stat prin banci,sa luam un credit sa ne cumparam apartamentul si acum sunt franta de oboseala.
Ne auzim maine!
Pussy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

[b]Fetelor[/b,yasmine are probleme,hai sa o ajutam http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=82976&whichpage=1

Mergi la inceput