Copii nascuti in 1999 (6)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Da, April, la 5 ani si 10 luni! Toti copiii nascuti in 99 au inceput scoala. Sunt altii mai mici decat ea, nascuti in decembrie si acum sunt in clasa a-II-a la fel ca ea. Asa este aici. Doar daca nu esti considerat apt, mai stai un an la gradi.


Te pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Felicitari Cristina!!

Intr-adevar o veste tare buna pentru tine!

La noi, norocul este ca scoala este structurata cam asa:

se incep orele la 8.30 si tin pana la 11.30. Intre 11.30 - 14.00 o pauza mare in care ori te duci si iti iei copilul de la scoala si ii dai sa manace acasa, ori il lasi la scoala unde au cantina si mai fac alte activitati (lectura, pictura, cant, informatica, expresie corporala, teatru, etc.) La ora 14.00 reincep orele pana la ora 17.00 cand parintii se duc sa-si ia copiii de la scoala!

Asa ca din punctul asta de vedere este mai bine aici (zic eu)!

Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eLaura spune:

Cristina, grozav! Ar trebui sa te linistesti total in povestea cu bonele
Mie mi-e tare greu pt ca fiu-meu ramane totusi de capul lui aproape 3 ore, home alone!! Adica mama il ia de la scoala, pune pranzul si-l lasa de pe la 14 pana ajung eu de la serviciu, 17 de obicei.
Altfel... asteptam si noi marea zi !

Laura, mama lui Catamic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Super, mi-e si frica sa ma bucur. Sper sa fie adevarat. Din 2002 sunt singura cu fata si am avut nenumarate tentative sa ma las de scoala. Tare greu a mai fost! Acum aveam de ales intre internat sau o varianta mai complicata cu 2 bone. Sper sa fie bine. La toata lumea.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Da Cristina, este tare greu cand nu ai cu cine sa ii lasi!
Te pup!si ......bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Ralu , pe mine tare rau m-a deranjat sistemul asta francez cu dusul copilului la scoala la 08h30 si adusul acasa la 11h30 si iar dus la scoala ptr 13h30.... ; acuma ne-am mai acomodat catusi de putin , chiar daca ma mai deranjeaza , ptr ca n-avem de ales ! Si bineinteles ca si programul meu e acelasi si nu sunt departe de scoala unde se duce Alexandre !

"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene + Alexandre...in curand 7 anisori...(22-sept'99)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/aileene68/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Aileene-pe mine nu ma deranjeaza sistemul asta, pentru ca eu o las pe Ioana la cantina. Face si activitati in fiecare zi, iar ea este tare multumita. Deci eu o las la 8.30 si o iau de abia la ora 17.00.Daca ar fi sistemul din Ro cred ca ar trebui sa angajez pe cineva sa o ia la ora 11.30 ca altfel nu vad cum.
De fapt ce ma enerveaza la sisitemul francez este miercurea libera si sambata in care se invata. Asta ma enerveaza. Dar stiu ca miercurea, daca lucrezi poti sa-ti dai copilul la centre aéré sau la un nounou (varianta mai scumpa evident). Eu am sansa sa lucrez doar 4 zile pe saptamanasi asa ma scot cat de cat. Miercurea o duc la dans si la pictura!
Te pup

te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Fetele, vad ca azi nu ati mai intrat pe aici. Presupun ca sunteti ocupate cu serviciul, dar si cu pregatirile pentru scoala. Va urez succes!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Doar eu mai bantui prin zona...

Multe succese si surprize placute la bobocei!

Chiar incepe scoala? April cate ore mai sunt?

Sper sa mai avem timp de optionale, la dans n-am fost din iunie, la pictura la fel.

pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna fetele!

Va asteptam sa povestiti prima zi de scoala!

Pupici!

Mergi la inceput