Mamici casnice (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Mey, m-atzi lasat sa vorbesc singura ?

Cuscra-i am bagat nasul la pozele tale, ai acolo o prajitura tare motzata si frumoasa, daca se face ushor si repede, adica daca se face singura, vreau si eu retzeta

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Tot jeeeeeeeeeee

Lunna am ramas datoare la tine, m-ai invitat la Piatra Neamt si am uitat sa-tzi raspund... te laudashi cu feciorashul, e cam marishor, dar am vazut ca Isabella ca si mami a ei, are atractzie spre berbantzi mai mari ca virsta . Aaa, si mi-a mai spus ceva o prietena de la Iashi, cica la voi prin magazine sint haine frumoase si pretzuri mult mai mici ca la Iasi. Poate totushi te vizitez.

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Hai ma,vad ca nu va place valiza mea.Imi imi era simpatic ghinizdrocul ala.Hai ca-l schimb asa pentru voi...Asta e bun? Sau poate asta ?


Miha


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

iote cuscra asta-i bun , ca tu faci brajiturile buunnneeeee

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Cuscra,ce dor imi e de mare!!! Ce frumos papa Isa inghetata! Si ce stateati voi acolo in apa ca 2 sirene...


Miha


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Cuscra-i iote si reteta! Nu se face chiar singura,dara daca chemi un politai sa te ajute termini repede.

PRAJITURA FANTA

Blatul:
- 7 oua
-100 ml.ulei
-7 linguri de zahar
-6 linguri de faina
-2 linguri de cacao
-1 praf de copt stins

Se freaca galbenusurile cu uleiul care se adauga treptat ca la
maioneza, se adauga cacao, praf de copt. Cele 7 albusuri se bat spuma cu 7
linguri de zahar. Se amesteca toate, iar la sfarsit se adauga 6 linguri de
faina. Se pune in tava unsa si tapetata.

Crema1:
1/2 kg branza dulce de vaca se freaca foarte bine cu 200gr.
margarina(Rama), zahar dupa gust. Cand e gata se pune coaja razuita de la o
lamaie.
Peste blatul racit se pune crema de mai sus.

Crema2:
-1/2 litru suc Fanta de portocale se pune la fiert cu 2 budinci de
vanilie si 3 linguri de zahar(se face exact ca o budinca). Cand e gata se
ia de pe foc si asa fierbinte se pune peste crema1 de branza.



Miha


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


miha chiar asa zici ce esti pe picior de plecare,ia fa si
schimba.

danelutza o frumusete de fata pe isa

da fla soacra-i buna rece ca si berea.

miha buna poanta.

Poze cu Lucas
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

cuscra!n-am gasit alta nora , da baiu-i ca nu prea ajung la butoane , ca-i ginerica al tau stapan pe ele.

Bianca - soacra cu DOUA nurori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Moaaaaaaama ,da ce de-a ati scris..se vede ca vine toamna...iar nu mai apuc sa citesc tot si sa scriu ca voi hop la alt capitol

DANELUTZA am vazut si eu poze...draguta pitica ta si ce-a mai crescut!!!


M-ati inebunit cu soacrele..bei,da si noi o sa fim asa,nu mai vorbiti atata de rau..a mea e ok,nici prea rea dar nici foarte buna...nu m-a deranjat cu nimic niciodata,dar si daca o facea eu ii ziceam ,si nu se supara...asa sunt eu,mai directa si spun ce am pe suflet cui nu-i place sa-i fie de bine...ea oricum stie


,pe maine!




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Poze cu noi avem la casuta de sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Neata, poftiti dragele mele
N-am mai plecat, nu avem apa de nici un fel de ieri dimineata, va dati seama ce e in bucatarie, nici n-au anuntat sa strangem apa-n cada macar ca pe vremuri, asta e. Azi sunt cam trista nu'sh ce am...
Am vazut poze Danelutza ,pup dulce frumusetea de scumpete mica si ratzusca, am vazut-o si cu mami, sic, in valuri, si cu tati, da' cu vara-sa chiar seamana, sau ma insel? Si ma apuca si nostalgiile cand vaz marea....
Mmiha, ce-ti fac peretii? Lasa ca dai o lavabila, canapeaua o acoperi, eu am doar pix mult pe canapeaua mea galbena si pe fete de perne albe, nu iese nici cu vanish nici cu frecat cu solutie de mochete nimic, daca reusesti cu spirt da un semnal. De unde sa stie ei ca nu e voie mai? A avut fata bune intentii....
Fetelor si lasati soacrele in pace, io nu mai zic nik de-a mea daca n-am mai plecat, deci nu mai e ca berea, e ca painea calda.
Hai ca va pupa mama pe toate!


Mergi la inceput