geam termopan

geam termopan | Autor: danna2002

Link direct la acest mesaj

planuim sa ne schimbam un geam din casa, mai precis cel de la bucatarie cu unul termopan, ce sfaturi ne dati?


p.s daca subiectul nu are ce cauta aici, imi cer scuze si rog sa fie mutat unde ii este locul. Merci!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns veve08 spune:

Pai eu zic ca ar merita investitia.Eu te-as sfatui sa-ti alegi ca geamul sa fie fumuriu si vezi ca poti sa-ti pui si plasa de tantari in exteriorul geamului.Acuma depinde de tine ce vei face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

eu am pus geam termopan la bucatarie. nu e fumuriu.
am cumparat si jaluzele. sunt unele speciale pentru termopane.

pentru bucatarie iti recomand geam cu dubla deschidere.


23 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreena spune:

eu iti recomand plasa de tantari; eu am pe rulou si e super ok; geamul sa fie oscilobatant; sa ai grija la manere..stiu ca sunt diferente la mecanisme; si sa fie LowE - e ok pentru izolare; eu am profil tip salamander

aici gasesti cateva info:

http://www.geamtermopan.com/

Poze cu toata Familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

noi am dat comanda de geamuri termopane cu tamplarie pvc la firma aplalst. lowE si cu gaz de argon intre geamuri(cu 3 camere). se pare ca este o firma mare, are puncte de lucru si in alte orase, nu doar in Bucuresti. Vineri sau luni(04.09.06) or sa vina sa le monteze si iti pot spune atunci cat de seriosi sunt, ca reclama isi tot fac. poti afla multe detalii despre geamurile termopane si de pe site-ul lor.
pt.bucatarie neaparat trebuie facut cu dubla deschidere.

o zi minunata,Mari

Mergi la inceput