haine gravide

haine gravide | Autor: megbeng

Link direct la acest mesaj

la indexul subiectelor nu am gasit nimic despre astfel de magazine, asa ca m-am gandit sa intreb aici: de unde va cumparati haine de gravida?
in bucuresti stiu doar magazinul de la piata sf.gheorghe si cel de pe dorobanti, dar as vrea ceva mai tineresc, nu rochii sac si camasi largi
ati comandat de la tara fashion? eu as comanda, dar nu prea stiu ce marime sa comand...stiti cumva daca pot schimba un produs comandat cu unul similar, dar marime diferita?

vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

In mgazinul Cocor la parter este un raion de gravidute, in magazinul Victoria parca la etajul 3 era un loc cu lucrusoare tare dragute. Magazinul ML de pe Mosilor linga rest. Burebista. Mai eu un ML si in Plaza. La Mothercare in Dorobanti si Plaza, daca te tin buzunarele. In Sir la Lujerului.

Gabitza si nazdravanul Andrei-Stefan (25.05.05)
Andrei 0-5luni | Andrei 6-10luni | Andrei 11-12luni | Poze noi cu maimutzica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

eu am fost la ala de la cocor. mmm, destul de naspa, mie nu prea mi-au placut. mi-am luat blugi in disperare de cauza,ca nu mai ma incapea nimic. oricum pt burtici mici sa stii ca nu are, eu ce am probat aratam ca o gogoasa ("infuriata"...sau infoiata). la magazinul ala de la Sf Gheorghe am auzit ca sunt nasoale, nici nu m-am mai dus sa le vad. am fost si la mall vitan la mother care, acolo erau ok dar costau ff mult, am zis ca la cat a mai ramas din vara chiar nu merita. de acolo mi-am luat un set de 2 sutiene (alb+negru) de bumbac, f bune, dar la fel de scumpe (cam 170 RON).

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

gabitza, multumesc tare frumos de raspuns!
helenutza, la blugi ma gandeam si eu, am vazut la tara fashion, pe net, dar nu mi-am facut curaj deocamdata sa-i iau asa, fara sa vad cum e materialul si cum imi vin

vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciaro spune:

Asta e o problema intr-adevar, pt ca sunt si f scumpe.

Eu inca nu m-am ingrasat f mult, si am preferat sa-mi iau haine normale, dar numar mai mare, cand au inceput sa nu ma mai incapa hainele mele. La anul le modific, le mai strimtez...

Singurul lucru pe care mi l-am cumparat pt gravide este o pereche de blugi de la Tara Fashion, au pe site si cum sa-ti masori marimea, mie imi vin bine, cu exceptia lungimii, dar asta e o problema general valabila la mine...

sarcina usoara si spor la cumparaturi!

Lucia27+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoraHope spune:

Daca as comanda de pe net la tarafashion, am mare nevoie de o pereche de blugi pentru ca plec intr-o delegatie...in cat timp i-as avea acasa (in provincie)? Stie cineva sa imi raspunda?

Mersi mult!


Cora
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciaro spune:

eu am comandat blugii duminica pe net si vineri i-am avut deja, dar i-am comandat prin posta normala, nu cu curiere. prin curier cred ca iti ajung intr-o zi-doua.

Lucia27+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

luciaro, vad ca esti din C-ta, asadar acolo unde gasesc magazine de gravidute? As putea incerca sa gasesc acolo cate ceva cu conditia sa nu fie piperate.

Liliana - mama lui Matei (05 nov.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Buna,

cautati si pe la MIniprix si pe la TCM-uri, daca aveti in drum. Eu am gasit asa; sunt mult mai ieftine si deosebite fatza de ce e prin magazine in Bucuresti. Mi-am luat niste blugi care se gasesc si la MIniprix (Kiabi Maman scrie pe eticheta) care vin ff bine. Prin magazine nu am vazut asa ceva.


Va pup

17 +
http://community.webshots.com/user/taisiaeliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Salut

eu am fost la magazinele Rococo ( cel din sf Gheorghe si Dorobanti ) si mi-am luat 2 perechi pantaloni de in foarte frumosi. Erau pantaloni simpli, moderni, numai ca aveau burta. Deci pantalonii nu mi s-au parut uriti. Bluzele da...
Iar alea din Titan, nu mi-au placut. Toate aceesi masura, aceesi croiala. Tipare proaste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

ylilimic:In C-ta gasesti 2 standuri ce haine de gravidute in Piata Grivitei si unul in Marvimex, dar sa te astepti la niste preturi dragute foc...Adica, nimic sub 1 mil....Eu am preferat varianta croitoresei .Am fst la proba si imi place cum lucreaza.cand vor fi gata voi face fotografii si vi le arat.

Madalina 24+
cuburtika aferenta,

Mergi la inceput