Tulcence?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

auroracred ca ti-am mai raspuns la un topic cu pertrecerea timplului liber .sau nu tu ai intrebat?ai 2 fetite una de 9 si una de 3?sau te confund?eu stiu de NEMO KIDS pe Bucovinei colt cu Trandafirilor.n stiu exact ce fac acolo,spre rusinea mea ,ca stau in zona,dar am auzit multa lume ca-i duc acolo.sau la bazin la Bididia au profesor de inot 100000 ora.in weend puteti merge toti la piscina.sau la insulita la ciuperca e frumos da cam piparat.am fost acu o luna 2 beri si 2 cafele mici +2 mari 170.am fost si la o terasa regina noptii in spate la ciuperca,la niste acte.aveau o friptura suuuper dar toaletele dezastru.in rest nu prea iesim de cand cu asta micu.tu prin ce zona locuiesti?

Leistrastiu cofetaria,"Agache"ii spune si chiar face praji bune,pacat ca nu ajung des prin zona.da mai bine ca nu fac sunci.
da e rac si e asa de mica nici 2 luni,of,of da cresteti voi mari.da tu ce cauti prin Elvetia?asta e tara, nu?la studii sau te-a rapit un baiat de-al lor?poze de cand eram gravi nu am sunt mai de acum si am o burta ca la 4 luni.tot zic ca ma apuc de abdomene de luni,ca doar sunt 52 intr-un an ,nu?eu am 34 ani si unbaietel de 1,4 ani tare neastamparat.joi a iesit pe poarta si a plecat singur vreo 500m.noroc ca l-au oprit niste tiganusi vecini prin cartier.era cu tata si poarta era deschisa.va inchipuiti ce spaima am tras.



Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos
LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Laura72! Ma confunzi cu Toni ,eu am doar o fetita ,e prea mare si se plictiseste la clubul respectiv ,pentru ca am fost acolo dar e pentru copii de 3-7 ani.La Bididia, la piscina ,nu mai merg niciodata pentru ca ultima oara cand am mers cand am vrut sa o iau pe fiica mea de la piscina mica erau vreo doua tiganci imbracate in piscina isi plimbau plozii si se jucau cu ei in apa .Nu am nimic cu tiganii,nu sunt rasista dar cred ca nu e normal sa intri imbracat cu bluze si fuste in piscina .Cei care administrau piscina nu au facut nimic, pentru ca tigancile respective erau insotite de parteneri destul de musculosi . Anul trecut unei fete i s-a furat mobilul si cel care era la intrare o cunostea pe hoata .Varianta cu terasele de la Ciuperca nu este rea .Am fost la terase si sunt dragute .Eu locuiesc in cartierul E3.Wekendul trecut am fost la pescuit la zona 7 tevi (dupa Aker)dar era fff aglomerat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Mai fetelor, ma bucur ca ati raspuns...eu nu sunt tulceanca decat pe jumatate, din partea tatalui...dar m-am nascut si am crescut in Constanta...insa am multe rude in Tulcica...eu voiam sa va intreb unde mergeti voi la gineco acolo? ce medici buni recomandati? pt cineva din zona, nu pt mine...

Leistra, eu sunt profesoara si am elevi din Babadag! foarte buni copii...

P.S. In septembrie vin pe la voi, are varu-meu nunta

madalina


_
IUBESC VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

nusy, pai vino mama in Cta...ca loc ii destul!

_
IUBESC VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Salut tulcencele mele! Revin mereu cu placere si cu nostalgie in orasul natal. Va pup pe toate!!! Apropos, cum a fost de ziua Marinei acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

. elle-seb bine ai venit.a fost faina .in ultima seara au fost Accent,Proconsul,Holograf,Voltaj,atmosfera super.concertul a durat pana la 01.30,apoi artificii care au fost cam putine comparativ cu alti ani.sunt cateva poze in albumul meu august 06

,daca vrei sa-ti aduci aminte de Tulcea.
Auroranu te supara am si zis ca nu sunt sigura ca tu esti persoana.sper sa ma mul si eu in e3 in toamna asta,acum aranjam apartamentul.e pacat ca si asa sumt putine locuri unde sa mergi si sa fie intamplari ca cele de care povestesti.eu cand o creste un pic mai maricel o sa-l duc sa invete sa inoate,ca noi nu stim si e mai mare rasul cu Dunarea la poarta.
Fiqelleeu am fost pacienta dr. Argetoianu.am fost multumita.ce nu imi place e ca sfatuieste toate gravidele sa faca cezariana spunandu-le ca bb nu va avea suferinta fetala si alte deastea.e cam ciubucar ,dar care nu e.a mai venit de curand o dr. noua Dumitru loredana are cab. vis-a vis de lic.Moisil e f. draguta si priceputa.

Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos
LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Fiquelle , si eu am fost pacienta d-lui Argintoianu dar spre deosebire de Laura pe mine m-a sfatuit sa nasc normal si doar daca depasesc termenul sa fac cezariana pentru ca eu am cerut (moasa mi-a spus ca am tnsiune oscilanta,copilul mare si la varsta mea de 28 ani ar fi mai bine sa solicit cezariana ).Nota 10 pentru acest medic care mi-a facut o operatie estetica ,s-a preocupat de starea mea dupa operatie ,m-a incurajat sa alaptez copilul ,nu am facut complicatii si m-am ridicat din pat dupa 3 ore de la operatia cezariana .Nu mi-a cerut o suma anume de bani ,i-am dat eu cat am considerat la vremea respectiva (mi-a zis doar sa am grija de anestezist ).Nu sunt vreo cunostinta de-a dansului . Nasterea a avut loc acum 9 ani si in decursul timpului am mai fost la consultatii pentru diverse probleme si intotdeauna tratamentul care mi-a fost prescris a fost eficient.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

Aurora si eu am facut cezariana,dar am avut destule probleme in sarcina si era indicata.ce voiam sa spun e ca multe cunostinte care sunt pacientele dumnealui actuale si care nu au probleme de sanatate sunt sfatuite asa.intre timp a devenit sef de sectie si are pretentii.acum o luna i-a facut cezariana colegei mele pretul 300E.cam mult mi s-a parut totusi.
si eu sunt multumita de operatie nu am avut dureri sau infectii.imi place si ca daca este sunat noaptea vine la spital.

Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos
LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Laura ,am vazut pozele cu bb-ul tau.E un scump!Sa fie sanatos !
Pacat ca nu am poze cu fiica mea pe care sa le pot posta .Am numai 3 poze care apar la profil utilizator pentru ca nu am stiut cum sa la postez astfel incat sa apara la fiecare mesaj .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

Auroraam vz pozele cu domnisoara ta.e inalta si mladioasa si seamana cu tine.sa fie sanatoasa si sa aveti note mari.ca incepe scoala acum.ca sa apara pozele te duci la profil personal si la semnatura treci si adresa albumului_aia lunga_ si semnatura ta.apoi selectezi sa apara la fiecare mesaj.asteptam si alte poze acum .weend placut voua,ca eu fac instalatie de incalzire.balamuc mare.

Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos
LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005

Mergi la inceput