40 cu + sau - (cap.18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Buna dimineata,
Am vorbit cu nomi la telefon, a ramas ca ne vedem maine seara, poate se mai racoreste, este insuportabil afara si oricum am venit acasa doar ca sa fac cateva sandvisuri pentru baietii de la atelier, ca muncim pana pe la 9-10. Da' si cand 'oi preda proiectul, 10 zile dispar
nema, m-am tot gandit la tine azi, ce bine ca ai plecat impacata ca baiatul nu e depresat, astept vesti.
Porumbel, cum adica azi e prima zi de munca? Si eu vreau gradina, pune macar niste poze ca mie tare imi place pamantul.
adrienne, da' la picnicul ala nu se face prezenta? La noi asa procedeaza.
KUKI, auzi, tu ma urmaresti? Pai cum vine asta, zici ca te tunzi scurt si esti tunsa fix ca mine. Daca am zis ca am baiat inalt si slab, si tu ai, daca sunt blonda, si tu esti, e ziua mamei, e si ziua mamei tale, vin copiii mei noaptea, si al tau a venit noaptea, mai, mai, ce-o fi asta?
ana-maria, La multi ani pentru tatal tau!

Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbel30 spune:

Ne-am intors de la piscina , obositi ...sper sa adoarma repede in seara asta ca nu cred ca rezist mai tarziu de ora 22 !
I-am promis lui Paul ca la anu` il dau si pe el la cursul de innot , dar daca continua sa-l imite pe Andrei , nu va mai fi nevoie !
Cand sunt copiii in apa cu profesorul , Paul nu-i slabeste din ochi ! E atent la fiecare miscare ! Azi , dupa curs am ramas la piscina (ca de obicei ) si am intrat in apa sa-l ajut pe Paul sa se tina de marginea bazinului si sa ridice picioarele . A reusit ! Apoi l-am vazut ca sta cu mainile pe fundul piscinei (apa are vreo 20-30 cm ) si merge in maini !
Pe urma l-a vazut pe Andrei cum se arunca cu mainile inainte si a incercat si el ! Ma bucur ca nu-i este frica sa bage capul in apa !

Si cum va spuneam , intr-adevar in tara asta saptamana incepe duminica si se termina sambata (shabat ) .Nu exista propriu-zis weekend , multi lucreaza si vineri pana pe la 4 dupa amiaza , altii si sambata...

Adienne , in ce stadiu esti cu lucrul pe domeniile tale ?









" Curajul nu inseamna absenta fricii , ci victoria impotriva ei "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

prezenta? la picnic? da ce frate sintem la armata? nu nu se face si oricum sintem multi in companie si oricind pot sa spun ca am fost dar m-am dat in dracovenii. Ideea e ca firma a inchiriat un pavilion cu mese de picnic unde se aduce de mincare intre 11:30 si 2:30 si oricine (imbracat cu tricoul firmei) poate sa se opreasca la pavilion si sa manince. eu am luat biletele si i le-am pasat lu fiu-meu iar tricourile is bune la spalat masina!Porumbel abia am strins frunzele dar la mine treaba asta e de durata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Craciunitzo, as vrea eu sa te copiez in toate cele...
Ai uitat sa specifici ca amandoua avem ascendent in fecioara. Oare nu cumva de aici pleaca totul ? O fi scris in stele sa avem aceeasi tunsoare:))

Deci cu pozele mai rabdam pana maine seara, bine si asa.

Acum o sa le copiez nitel pe Adrienne si pe Porumbel si sa marturisesc ca si pe mine ma apucase azi asa o harnicie, am sters dulapurile din bucatarie si le-am asezat altfel (in interior). Si vroiam sa pun si aspiratorul, dar am dat cu ochii de candela aprinsa si m-am gandit ca nu se prea impaca una cu alta, asa ca m-am potolit. Nu din convingere, ci asa, dintr-un fel de respect pentru un obicei pe care l-am mostenit de la bunica, sa aprind candela duminica si de sarbatori.


Liliana, butonam televizorul si nu stiu pe ce program am nimerit, dar am vazut ca la Chicago sunt 28 de grade. Ce bine de voi! Deturnati si la noi o parte din racoare.

O fi ajuns Nema?

De maine sunt teoretic in concediu.
Am planuit cu Cristi ca eu sa-l astept pe la 9-9.30 cand termina antrenamentele si sa mergem langa Braila la Lacu Sarat sa facem plaja si sa ne balacim si sa ne intoarcem seara.
Si intr-o zi o sa trecem Dunarea cu bacul si mergem la o manastire in Dobrogea. Cam atat ne permite timpul si bugetul.

Iar am vorbit mult, ma duc sa fac spaghetti. Soni, esti pe receptie? Zi repede o reteta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Kuki ai facut deja spaghetele!!???
Din pacate am avut o zide "merde"
daca nu ti le spun imediat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Le-am facut, Soni. Lasa ca-mi spui pentru data viitoare.
De ce ai avut o zi "merde", ce s-a intamplat? Ma gandeam ca ceva nu e in regula cu tine, ca prea ai fost inactiva azi.

Craciunitza, mereu uit sa te intreb, ce mai face motanelul mic? E bine acum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Mda. Ai dreptate dar pe aici nu se poate plinge si eu pling de trei zile chiar daca raspunzind incerc sa ascund si se pare ca reusesc.
Miine va dau retete! pup.Oricum sint aici.Singura ca un ciine!! da ma uit pe discovery si din cind in cind pe la voi sa vad daca mai sinteti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

V-am citit si am vazut-o si pe Kuki, care e frumoasa tare, ca si baietelul. Femei frumoase pe aici pe la voi, sigur va incadrati pe subeictul asta? Si copii frumosi ca mamele.

Soni, descarca-te, ca iti face bine. Uite, eu nu am ajuns de mult acasa, am intrat acum sa va citesc, de voi tare, sunteti primele pe care le citesc. Merci pentru felicitare.

Lulu mi-a zis sa va transmit ca au petrecut o zi superba ea si Anca, s-au catarat 4 ore, obosite frante, nu a mai putut nici sa intre sa va citeasca. A zis ca situatia cu Anca si dorul de Romania e ok, aseara a tras o portie de plans Anca, dar se pare ca isi revine.

Ana, scumpa, nu mai plange, esti o dulceata de fata si ai sa gasesti pe cineva care sa te merite. Ai avut o zi superba, am vazut pozele.:) La multi ani tatalui tau.

Ehee, eu stiam de ce incepe saptamana duminica in Israel, si de ce nu au weekend. Cunosc multi evrei aici, de aia.

Va pup dulce pe toate, dulce tare!

Oana si Seb
(10.01.2005)


IULIE IULIE2 AUGUST

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Oana multumesc . Esti o dulce. Dar vezi tu nu e ceva de genul fiumiu a spart un geam sau fiica mea mi-a sutit mobilul si a vb de 50 €!
Sint amnanunte de viata care au umpulut un sac si ca sa nu dea afara l-am legat. Dar boloroseste acolo si fac tot posibilul sa nu-l fac sa explodeze ca de data asta in Patagonia ajung si nu ma mai intorc.
Oricum cu voi il descarc incet ,incet pentru ca sint experiente de viata care pot folosi . Dar nu acum . te pup dulce . Si la toate care merg la nani somn usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Ceva din suflet pentru voi: www.paul.com.cbi.ro/fun/FEMEIA.htm" target="_blank">Femeia

Oana si Seb
(10.01.2005)


IULIE IULIE2 AUGUST

Mergi la inceput