Pentru copii (haine, carucior, lapte etc)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Vai ce scump e pustiul, o frumusete de copil! Ce rau imi pare ca n-am avut sa trimit lucrusoare pt. un an jumate, e mai mare ca piciu' meu.

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Cu hainute de fetita, pentru un an si jumatate, nu ma poate ajuta nimeni?
Rog frumos, frumos!
Mai de toamna, mai de iarna, mai de casa, cum or fi, numai sa fie!

Astept mesaje pe PM!

A venit frigul si am doua protejate dezbracate!

Kasi si Victoria ( 23 iulie 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/kasivitan/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielle74 spune:

hristina -ti-am dat pm!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Va multumesc pentru oferta de ajutor in cazul lui Basi.
Am vorbit azi cu mamica lui si mi-a spus ca are nr. 26-27 la picior si inaltime cam 106-110 cm.
Am stabilit cu gabrielle si avem pana in prezent fier+sirop de tuse,
de la mine: 1 pulover, 1 pereche pantaloni, niste ciorapei lungi, 1 bluza. Nu cred ca am incaltaminte de toamna-iarna pentru baietel.
Cred ca am si ibuprofen, dar parca l-am desfacut, sa vad.
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielle74 spune:

nadina-am sa caut ceva haine pt toamna si ceva incaltari .


hristina -pachetul este facut maine il pun la posta ,da-mi de stire cand ajunge .

in rest numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

draga nadina,vreau sa dau si eu din putinul pe care il am,acestui baietel...am mai multe lucrusoare si chiar o pereche de adidasi in stare f. buna ptr. el...si eu ma aflu intr-o situatie materiala si financiara foarte grea dar BUNUL DUMNEZEU ne iubeste si nu ne lasa la greu...astept sa imi spui unde si cum ne putem intalni,ca sa ti le dau..si chiar si ptr. mama lui,dar te rog sa imi mentionezi cam cum arata...Domnul sa te binecuvanteze ca esti alaturi de aceasta fam....

ionescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

am si eu o mare rugaminte la voi mamici...mentionez ca sunt o mamica de 24 ani, am 2 baieti,unul de 6 ani si 6 luni,si 1an si o luna...ne-am intors de curand in "familie"adica sa locuim alaturi de tatal lor dupa o lunga si grea perioada in care am stat despartiti, eu locuind cu copii intr-un centru maternal in lipsa unei locuinte...in fine..eu nu iau decat cele 240 mii alocatiile,iar sotul are un salariu modic..trecem printr-o perioada foarte dificila din punct de vedere financiar..daca as putea sa ma angajez si eu ..poate ca ne-ar fii mai bine..dar nu imi permit momentan sa platesc ptr. cel mare 1mil200 la gradinita si nici cu cine sa il las pe cel mic..cu sparanta ca veti intelege catusi de putin situatia disperata in care ma aflu,indraznesc sa va cer ,celor care puteti,si vreti sa ma ajutati cu ceva haine mai groase..incaltari,ptr. cei mici,..lapte ,cereale,ce va ramas si nu folositi...crede-ti-ma ca cel mic sa saturat de orez fiert,gris si biscuiti inmuiati in ceai in loc de cereale...VA MULTUMESC si ma rog ca BUNUL DUMNEZEU SA UMBLE LA INIMELE SI SUFLETELE DUMNEVOASTRA ...

ionescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

ITI MULTUMESC GABRIELLE74!EXACT CE ZICEAM,MAI SUS,DUMNEZEU NE IUBESTE SI ARE GRIJA DE FIECARE..EL NE STIE CU ADEVARAT PROBLEMELE FIECARUIA DINTRE NOI..MULTUMESC PTR. AJUTORUL CARE VREI SA MI-L OFERI..ASA CUM AM MENTIONAT MAI SUS DACA VEI CITI,SI EU SUNT INTR-O SITUATIE DESTUL DE DIFICILA..DAR AM INCREDERE...BAIETII MEI AU:6ANISI6LUNI,;1ANSI1LUNA..INCA O DATA MULTUMESC..

ionescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

Am promis si eu cateva medicamente deci, un sirop de tuse, 1-2 antibiotice, vigantol, si mai ma uit sa vad ce mai e. zi-mi cum facem sa ne vedem.?



quote:
Originally posted by nadina

Va multumesc pentru oferta de ajutor in cazul lui Basi.
Am vorbit azi cu mamica lui si mi-a spus ca are nr. 26-27 la picior si inaltime cam 106-110 cm.
Am stabilit cu gabrielle si avem pana in prezent fier+sirop de tuse,
de la mine: 1 pulover, 1 pereche pantaloni, niste ciorapei lungi, 1 bluza. Nu cred ca am incaltaminte de toamna-iarna pentru baietel.
Cred ca am si ibuprofen, dar parca l-am desfacut, sa vad.
Nadina

poze



Mihaela - 33 ani- sagetator Ana 7 ani fara 1 luna - Edi 2 ani si o luna

http://community.webshots.com/user/biluta28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

quote:
Originally posted by hristina

Cu hainute de fetita, pentru un an si jumatate, nu ma poate ajuta nimeni?
Rog frumos, frumos!
Mai de toamna, mai de iarna, mai de casa, cum or fi, numai sa fie!

Astept mesaje pe PM!

A venit frigul si am doua protejate dezbracate!

Kasi si Victoria ( 23 iulie 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/kasivitan/my_photos



da-mi te rog adresa ta pe PM, am o geaca noua, de toamna, galbena si o caciulita cu fular (caciulita e purtata, dar se asorteaza cu geaca).



No, vidiazni!

Mergi la inceput