Pentru copii (haine, carucior, lapte etc)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buburuzica_2005 spune:

Emee daca caruciorul este bun pentru nou-nascut l-as vrea eu pentru vecina mea Denisa.Astept raspunsul tau.Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

quote:
Originally posted by Jasmine

Fetelor,am un prieten care vrea sa doneze un birou de 120x55 cm si un monitor,ambele in stare buna.

Vad ca voi discutati aici mai mult de hainute,dar m-am gandit ca poate stiti vreun copil care ar avea nevoie si de aceste lucruri.

Jasmine si Radu (26.10.2004)




Daca ai sti cat de mult mi-ar fi necesar chiar mie pentru ca incerc de cateva luni sa-i cumpar Alexei unul , dar din pacate tu esti in Bucuresti , eu in Ploiesti .Ma oftic rau de tot .Fi-mea isi face lectiile pe un fel de dulapior .

............................................
Mai bine te uiti la ciobul din ochii tai pana sa vezi paiul din ochiul meu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Fetelor imi pare tare rau ca nu v-am mai scris de vecina mea cu gemenele nimic. Pana in seara asta eu nici nu am mai vazut-o ca noi din cauza lui bebe care vine in martie ne mutam din garsoniera la 2 camere si suntem fff ocupati. Asa cum imi scria cineva aici ar trebui intr-adevar sa o intreb pe dna respectiva daca vrea sa o ajutam. Eu am auzit-o cerand niste hainute de la o alta vecina care are un baietel si am presupus ca sigur ar accepta si alte ajutoare. Problema e ca ma gandesc din ce in ce mai mult la fetite. vecina mea pare chiar dezorientata uneori. Am vazut ca mai vine mama ei sa o ajute cu copiii dar nu stiu unde stau toti in garsoniera aia de 18 mp.
Eu ma mut saptamana viitoare de aici din bloc dar voi sta oarecum in zona. Daca va vine vreo idee cum sa o ajutam pe dna respectiva va rog sa-mi scrieti.
Si as mai avea o rugaminte la voi. Se face din ce in ce mai frig, burta mea creste pe zi ce trece si nu-mi gasesc o geaca de iarna care sa ma cuprinda acum si in lunile urmatoare. Daca este printre voi o mamica care mi-ar putea da contra cost ceea ce a purtat ea cand avea burtica .... Eu am tot cautat zilele astea prin oras dar n-am gasit nimic. Ideea ar fi sa iau ceva mai ieftin (si apoi sa o dau de pomana)ca voi purta haina doar 3 luni. Problema mea e si ca sunt destul de mica de statura (1.57m) si nu f lata in umeri. Daca ma puteti ajuta va raman recunoscatoare. Si abia astept sa nasc, sa creasca putin bebe si sa apar si eu pe forum cu lucrusoarele care-i vor ramane mici.

24 s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

Draga Tzuna, am citit mesajul tau si din intamplare mama are o geaca primita noua,mov.si cred ca este exact marimea pe care o cauti,,,din motive materiale ,mama cere pe ea macar 200 mii..{nu e o suma mare}zic eu..dar ea are nevoie de eidaca te intereseaza astept sa imi spui ..poate ne vedem..sanatate si sarcina usoara in continuare!

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

Ai dreptete..intr-un fel..daca era a mea personala cu toata inima Dar este a mamei mele..si vezi tu..cum ea munceste "face menaj" si pentru 200 mii .operata,se chinuie nu cred ca o pot " convinge " sa o dea tot cadou..Noi doua ,da ne permitem,ca ne mai ajuta americanii din biserica dar ea munceste ptr fiecare paine din pacate..eu nu ti-am luat ,bani pe toate hainutele care ti le-am dat pentru David nu?pentru ca e pacat ,sa iau bani atata timp cat si eu primesc la randul meu..Pace sora mea!

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

neata. hainutele sunt pentru copii de pana la un an si 6 luni. Majoritatea sunt marimea 74-80. Iar incaltamintea 20-21. Sa-mi spuneti cine poate sa le ia si sa se ocupe de donarea lor. Multumesc




" ASA CUM APA NU POATE RAMANE IN VARFUL MUNTELUI , NICI SUPARAREA NU POATE RAMANE INTR-UN SUFLET MARE"
LAO TZE







fotografii cu fetitzele mele ADRIANA STEFANIA [05.NOIEMBRIE.1998] SI ALEXIA MARIA [ 24 OCTOMBRIE 2004]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielle74 spune:

Tomecica--daca vrei le iau eu si le dau unei forumiste care sta la cateva statii de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by LauraNicole

quote:
Originally posted by Jasmine

Fetelor,am un prieten care vrea sa doneze un birou de 120x55 cm si un monitor,ambele in stare buna.

Vad ca voi discutati aici mai mult de hainute,dar m-am gandit ca poate stiti vreun copil care ar avea nevoie si de aceste lucruri.

Jasmine si Radu (26.10.2004)




Daca ai sti cat de mult mi-ar fi necesar chiar mie pentru ca incerc de cateva luni sa-i cumpar Alexei unul , dar din pacate tu esti in Bucuresti , eu in Ploiesti .Ma oftic rau de tot .Fi-mea isi face lectiile pe un fel de dulapior .

............................................
Mai bine te uiti la ciobul din ochii tai pana sa vezi paiul din ochiul meu !





Imi pare rau ca esti departe si eu chiar n-am drum prin Ploiesti.

Tocmai am vorbit pe PM cu mamy-taty si o sa-i dau ei biroul,pt baietelul ei.

Imi pare bine ca un copil va avea pe ce sa-si faca lectiile.

Monitorul nu-l vrea nimeni?

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Caruciorul pentru prietena Gabriellei74 a ajuns la destinatie.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> un baietel diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emee spune:

Buna fetelor....


Cu cea mai mare placere buburuzica....Astept sa ma contactezi...Adresa mea de email este ionescu_mariusemee@yahoo.com!
Numai bine la toata lumea.....Week-end placut(ce-a ramas de el)



Emee si BB Ilinca

Mergi la inceput