Pentru copii (haine, carucior, lapte etc)

Pentru copii (haine, carucior, lapte etc) | Autor: Freia

Link direct la acest mesaj

Subiectul de fatza se vrea sa fie un ajutor pentru copii cu posibilitati materiale mici, sau deloc.

Incercam sa strangem cele strict necesare pentru un bebelus, copil la nevoie: scutece, haine, buberoane, lapte praf, carucior, incaltaminte.

Cei care au cate ceva de dat sunt rugati sa isi manisfete dorinta de ajutorare aici cu o lista sumara de produse si varsta pentru care sunt bune daca se poate va rog, ca sa stim la cine apelam in caz de nevoie.

Procedura de lucru v-a fi simpla: in momentul in care gasim un copil, care are nevoie, si aflam detalii despre cazul respectiv, pe care le vom face publice vom strange necesarul de lucruri si le facem colet via Posta Romana catre ei.

Atentie, imi doresc ca cei care scriu la acest subiect sa fie si disponibil in cazul in care gasim copii.

Sarumana si multumesc



Freia si " target="_blank">Alexa

Terapia pentru Ema pe DC

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

aici sunt actiunile vechi, similare:

Partile 1, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33721" target="_blank">2, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=44798" target="_blank">3

Freia si " target="_blank">Alexa

Terapia pentru Ema pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cadina spune:

Uf, ma bucur din tot sufletul ca s-a deschis un astfel de subiect. De ceva timp mi-au tot dat prietene de-ale mele, mamicute, hainute de la bebeii lor de care nu mai au nevoie. Cu siguranta sunt copii care au nevoi de ajutor. Va pot ajuta cu hainute de bebe baietzel de 2 ani si nou nascut bebe fetitza (hainute bune cam pana la varsta de 3-4 luni). Sunt disponibila cu mare placere in cursul saptamanii in zona Pantelimon dupa ora 17 sau Militari dupa 19 sau in weekend.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgetaR spune:

Am cateva cutii/ pungi de cereale pt. bebei peste 8 luni si ceva hainute de baietel peste 1 an. La hainute trebuie sa mai verific fiindca am mai tot dat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

sunt si eu aici..si te asteptam Freia
poti conta si pe mine asa cum ti'am spus..banii in limita posibilitatilor pentru ca mai ajut si pe la alte usi..dar se gasesc..se gasesc acolo pe fundul sacului..
hainute nu promit pana nu le vad..mi'a promis o prietena ca imi strange cate ceva de bebei..te anunt cum le am..
cu orice altceva daca ai nevoie nu te sfii sa ma intrebi..poate ca se gaseste si pe la mine...
multa bafta!!!
Doamne ajuta!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Nasica
"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

si eu:hainute de fetita pana la 3-4 luni, insa daca o sa fie nevoie de ele mai incolo, mai adaugam tot cate o luna, ca nu vreau sa fac colectie cand unii nu au nici macar strictul necesar

Freia, felicitari pentru initiativa!


P.S. am si biberoane nivelul 1 (Nuk) pe care Bia nu le-a folosit pentru ca s-a obisnuit cu BFree...

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Eu am aici in USA hainute pentru baietel, varsta 3 ani. Si de iarna si de vara. Daca e necesar, pot sa fac pachet.

Deasemenea, pot sa contribui cu bani in limita sumei de $50 pe luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Eu am haine pentru bb fetita pana la 9 luni si pentru baietei pana la 5 ani.
Daca aveti nevoie astept un mesaj.

Angela

ANGELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

si eu am haine de baiat pana la 2 ani...astept mesaj unde si cum pot sa le livrez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Am mai scris la celalalt subiect-sondaj. Ofer si eu hainute si jucarii (destul de bune), ptr. copii - baieti (pana la 4 ani)!

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Eu am ceva borcanele valabile cu macarica de bebe cum mi-au ramas din concediul de luna trecuta.Unde pot sa le trimit?



Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput