BlueAir

BlueAir | Autor: oanab

Link direct la acest mesaj

Buna seara!

As dori daca se poate sa aflu de la voi pareri despre BlueAir. Ati zburat cu aceasta companie? Cum a fost? Au fost intarzieri, probleme?
Duminica urmeaza sa plec la Valencia si am citit pe net in ultimele zile pareri contratictorii.

Multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns frunzaverde2 spune:

...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Buna!
Noi am zburat cu ei in mai, Bucuresti-Paris si a fost ok.
La plecarea din Paris au intarziat aproape doua ore. Am asteptat o ora in aeroport si inca una in avion, pe pista. A fost cam neplacut, dar...


Sa ai drum bun!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab spune:

Multumesc mihiasiro pentru raspuns.

In alta ordine de idei, nu cred ca are vreo importanta daca intrebam inainte sau acum. Poate renunt sau cinestie ce altceva mai vreau sa fac. Nu vad de ce tb sa primesc astfel de replici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

CIt costa la ei un zbor Bucuresti-Paris?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Am mers 8 zboruri cu ei, pe rutele Bergamo, Roma, Madrid, iar la sfarsitul lunii voi merge la Barcelona. De fiecare data a fost fara repros, intarziere maxima la plecare 1/2 ora.

Laura si bebitele: Bianca (7 ani) si Ramona (4 ani)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frunzaverde2 spune:

Oanab

te rog sa ma scuzi daca te-a deranjat raspunsul meu. Pentru mine un bilet de avion cumparat si nerambursabil e un bilet care se onoreaza asa ca nu mi-am pus problema ca ai putea renunta la el in ultima clipa in caz ca ai primi pareri nefavorabile despre companie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

am fost si eu belgia-bucuresti si retur, au intarziat la plecare cu juma de ora.. la dus a fost un avion ff vechi.. nu's cati ani avea.. dar destui cat sa-mi produca ingrijorare! tot ce ne-au servit a fost un pahar cu apa rece" inclus in pretul biletului... shi cam atat. la intoarcere avionul a fost mai noutz... restul: ok,, pretul biletului a fost cam piperat. insa l-am cumparat in regim de urgenta..
o calatorie placuta iti doresc!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Natasa,
Pe noi ne-a costat biletul 174 euro, Bucuresti Baneasa-Paris Bauvais, dus-intors. Aeroportul de la Bauvais se afla la 90 km de Paris, asa ca a mai trebuit sa luam bilet de autobuz care ne-a costat 13 euro pana in Paris, la Porte Maillot.

Inainte cu o zi de a cumpara noi biletele aveau bilete cu 149 euro, dar la Blue Air nu se fac rezervari, iar a doua zi cand ne-am dus sa cumparam nu le mai aveau pe acelea si trecusera la pretul urmator. Cu cat le iei mai devreme cu atat sunt mai ieftine.

In ce priveste servirea la bord e clar de la inceput ca nu intra nimic in pretul biletului. Daca ai chef de mancat sau baut ori cumperi pe loc de la ei, la niste preturi f. mari, ori iti iei in bagajul de mana ce poftesti. Tocamai asta e politica companiilor low cost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Eu am fost f. multumita de raportul calitate/pret, deoarece am o tactica: iau biletele chiar in momentul in care se pun in vanzare, adica la pret promo 80-90 euro/pers cu tot cu taxe.
Cat despre lipsa mancarii in avion (inclusa in pret), nici la Iberia sau Alpi Eagles nu am avut. Si Iberia nici macar nu e low cost...

Laura si bebitele: Bianca (7 ani) si Ramona (4 ani)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

Am fost in iarna cu ei Buc-Paris. A fost f. bine, fara intarzieri, nici macar un minut. eu am murit de frica pt ca era primul meu zbor, avionul cam mic si inghesuit. Dar cred ca as mai pleca cu ei avand in vedere pretul.

Andreea, mami lui Alexandru (26 apr 2004)
noi

Mergi la inceput