am doua intrebari

am doua intrebari | Autor: clepsidra

Link direct la acest mesaj

baiatul meu e de acum mare si vrem sa trecem de la eterna olita la ig-ul wc.
caut de ceva vreme un capac de toaleta din acela care nu are partea din fata, este doar cu laterale si cu capac, nici nu stiu cum se cheama, din acela in U,pt ca mi se pare mai igienic. am cam cautat eu prin hipermarket-uri dar nu am vazut decat din acela oval.
una din intrebari este daca stiti voi cumva , undeva un astfel de capac de vanzare, pt ca eu m-am saturat sa tot caut.

acum, a doua intebare e daca ati vazut pe undeva un patut de copil, etajat, pt un singur copil cu dulap sub patut, sau cu un dulap mic si birou, pt ca eu tot caut si am vazut doar cu doua patuturi.

va multumesc


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariana31 spune:

capac de WC de care zici tu nu am mai vazut demult,asa ca nu te pot ajuta!

referitor la a 2-a intrebare pot sa iti spun ca am vazut asa ceva si chiar am unul acasa!
mergi la mobexpert (eu am luat de la cel din militari)si ai sa vezi mai multe modele acolo.

cel pe care il am este cu patutul sus ,sub el sunt niste dulapioare,si tot jos mai in dreapta este inclus un birou care se poate trage in afara(e pe rotile)

este foarte comod si mai ales este pt spatii mici,el practic fiind ca un singur corp de mobila.

ca pret, pot sa-ti zic ca a fost in jurul a 16 milioane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clepsidra spune:

quote:
Originally posted by ariana31

capac de WC de care zici tu nu am mai vazut demult,asa ca nu te pot ajuta!

referitor la a 2-a intrebare pot sa iti spun ca am vazut asa ceva si chiar am unul acasa!
mergi la mobexpert (eu am luat de la cel din militari)si ai sa vezi mai multe modele acolo.

cel pe care il am este cu patutul sus ,sub el sunt niste dulapioare,si tot jos mai in dreapta este inclus un birou care se poate trage in afara(e pe rotile)

este foarte comod si mai ales este pt spatii mici,el practic fiind ca un singur corp de mobila.

ca pret, pot sa-ti zic ca a fost in jurul a 16 milioane.




iti multumesc pentru raspuns. la mobexpert inca nu am ajuns dar am sa merg sa vad si eu ce modele sunt. asa ca si tine, am considerat ca atat ideea de spatiu cat si de practic trebuie luate in calcul.

imi pare rau ca nu dau si de capacul de toaleta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess4u2000 spune:

nu am vazut in magazine un astfel de colacel, dar am cumparat unul care pe noi ne satisface. Este un colacel cu margini din cauciuc pt. ca sa nu alunece pe colacul Wc-ului.Din experienta itim spun ca e foarte bun. Dupa fiecare pipi il ridic si-l spal la chiuveta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Referitor la capac: am vazut la citeva gradinite. Poate intrebi la ele, numa' ca numai stiu la care am vazut, ca am vizionat muuuuulte .

Referitor la patut: incearca sa gasesti un timplar bun si sa ti-l faca asa cum vrei tu. Cred ca iese mai ieftin.


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Idei/modele de pat etajat pt un singur copil sunt foarte frumoase (si parca mai ieftine decat Mobexpert) la Elvila. Noi am fost in we trecut si am vazut ceva foarte frumos, model pe care il vom folosi ca sa ne faca cei care ne-au facut si mobila din casa pe comanda.
Asa am facut si la biblioteca, am vazut una f frumoasa la Mobexpert si era 32 milioane, iar ei ne-au facut-o foarte ok cu 16 milioane.
Deci, solutia e foarte buna si pt patut.

Ana

_
Annablue si Adita(1.11.2002)
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

fotografii cu noi

coafura preferata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clepsidra spune:

va multumesc, fetelor pentru raspunsuri, am sa tin cont de ele.

Karina, unde sa ma apuc acum sa iau si eu gradinitele la rand?
oricum, iti multumesc

Mess, ne-am gandit si noi la un astfel de capacel, dar e cam micut, si cum suntem baietel daca un kk se asociaza cu un pipi, atunci jetul trece peste capac asa ca, am pus-o de mamaliga



Mergi la inceput