Parinti cu copii de SD 7

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Paula , multumesc de incurajari.Sper sa va reveniti si sa fiti sanatosi din nou.
Ardeleanu ,daca ii dau dintii...asta e.N-ai ce face.Dar mai bine asta decat altceva.La mine cand nu mai mananca,are deja rosu in gat.
pt voi si multa sanatate ca e mai buna decat toate.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

FELIS,ce mai face mihaitza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Se intampla ceva ciudat si nu stiu ce. Acum suntem in trataemet.....
Ce sa fac?




Paula & Alexa(13.12.1003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

sa incerci sa fii la fel de tare ca pana acum,sa nu iti pierzi cumpatul,sa ai speranta,si sunt sigura ca veti trece peste asta.in speranta ca,cuvintele noastre iti vor mai alina durerea,va doresc multa multa sanatate si viata copiilor tai sa fie plina de soare mereu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Putere,Paula,Putere si rabdare!!!
Sanatate puiutilor tai!!
pt voi.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

am primit azi pe mail:
Bucuresti, 05 Septembrie 2006 - Posta Romana a adunat 11.250 RON in cadrul licitatiei caritabile “Sperante si Culoare” organizate luni, 4 septembrie, la Marriott, pentru sprijinirea copiilor diagnosticati cu sindromul Down.

In cadrul evenimentului au fost scoase la licitatie 20 de tablouri realizate de copiii de la cercurile de pictura “Culoare si Vis” din Curtea de Arges si Corbeni, judetul Arges, coordonate de profesoara Elena Stoica.

Licitatia caritabila reprezinta o alta etapa a campaniei de colectare de fonduri initiate de Posta Romana pentru intrajutorarea copiilor cu sindrom Down. La inceputul acestei veri, compania a pus in vanzare, prin oficiile postale din intreaga tara, bratari de silicon. Banii stransi din comercializarea acestora, cat cei adunati in cadrul licitatiei caritabile vor fi donati Asociatiei Caritas Bucuresti si vor fi folositi pentru construirea, in Bucuresti, a unui complex de servicii in cadrul caruia se va acorda o atentie deosebita copiilor diagnosticati cu sindrom Down, dar si altor categorii de persoane cu handicap.

“Posta Romana a ales sa sustina copiii care sufera de sindromul Down tocmai pentru ca mesajul acestora sa devina cunoscut cat mai multor persoane care le pot oferi o mana de ajutor. Situatia lor in Romania este putin cunoscuta, iar demersurile societatii civile in acest sector sunt punctuale si eterogene. De aceea, Posta Romana a raspuns prompt apelului Asociatiei Caritas Bucuresti de a sprijini proiectul de construire a unui complex modern de servicii specifice in beneficiul copiilor cu sindrom Down”, a declarat Dan Mihai Toader, directorul general al Postei Romane.


Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Doua veri frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Multumim Andreea de ce ai postat. Eu nu mai cred in basme pentru copiii mici. Cine vrea si poate sa ajute pe cinva sa o faca personal! Parerea mea.




Paula & Alexa(13.12.1003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelis4u spune:

http://www.onetruemedia.com/shared?p=9c7152888cafc1187f281&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mircea si Anne

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/anemarie4u/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

doamne,anelis,chiar esti un inger!inca plang.multumim din suflet.este superb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by ardeleanu

FELIS,ce mai face mihaitza?




Multumesc de intrebare... noi continuam sirul de ... realizari...

Adica... mai nou zice "MAMA" dar nu mie... Alaltaieri, fata care sta cu el imi zice la telefon cd am sunat sa vad ce face, ca toata ziua m-a strigat prin parc... la care eu "Cum adica m-a strigat?" "DA, tot timpul striga <<MAMA-MAMA>>" la care eu incep sa rad si zic, nu cred, poate te striga pe tine, ca eu nu sunt mama, sunt BABA"... Asa imi zice Mihai mie, BABA

Alta: a inceput sa cante. Cand il intrebi "cum canta Mihai?" zice "LA-LA-LA-LA" cu limba scoasa...

Si ultima, din seara asta: se plimba de-a busilea, a ajuns la scaunul meu s-a ridicat tinandu-se de el si se uita la mine cum mananc o porcarie de budinca de caramel, cumparata din comertz, da mie imi place... A inceput sa zica "mama" uitandu-se la pahar i-am dat si lui pe varful linguritei... dupa care iar "mama-mama" i-am mai dat putin (de precizat ca pana acum nu i-am dat "porcarii" sa pape, dulcuri sau alte minuni) A vazut el ca functioneaza, a dat-o inainte "MAMA-MAMA" si uite asa a papat jumatate de pahar"

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput