Parinti cu copii de SD 7

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Stinu

Felis ,ce mare si scump s-a facut Mihaita .De frumos nu mai spun !Ma bucur pentru progresele lui si ca e sanatos si vesel .
Te pup ,Iustina



Iustina... chiar ma intrebam ce mai faci ca nu te-am mai "vazut" pe aici... Multumim foarte mult de aprecieri...

PAULA... sanatate multa lui Paul si Alexei... vad ca nu ai mai scris nimic, sper sa fiti bine totusi...

VERGI, ce e cu tine?... Pe unde mai esti?... Tu care erai zilnic prezenta...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

CRISTAS,ce mai face papusa mariuca?mai spune-ne despre ea.mi-e tare draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

Mariuca e bine. A lua 600g intr-o luna de la operatie. Mananca intre 50-70ml la o masa. Uneori mai mult, dar nu o fortam, pentru ca cere la 2 ore in general.
Gangureste mult si s-a invatat de la buni sa vrea in brate. In timpul zilei nu vrea sa doarma decat in brate. Eu am un efect linistitor asupra ei, de cate ori o iau in brate adoarme.
Mergem in parc 3 ore pe zi. Ii place. Avem si prieteni care vin cu noi. Au o fetita cu 2 saptamani mai mare, o dulceata.
Suntem multumiti de evolutia ei si-i multumim lui Dumnezeu ca am putut s-o operam in Italia. A ramas cu o trauma cand vede ca o punem pe ceva alb si-i dam bluza jos. Plange pana o iei in brate.
In rest, bataie pe ea intre rude, care s-o ia in brate, sa se joace cu ea. Suntem la categoria papusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Nu am mai scris pentru ca nu am avut timp. Veneam la 23 spalam, mancam si ma culcam..si la 4 ma trezeam si plecam la pitici. Cand sa mai intru pe net??? Acum va scriu putin si fug la spital. Azi ma duc mai tarziu, m-am saturat sa fiu la 5 dimineata acolo... Speram ca azi sa mergem cu totii acasa si sa fie bine pitici. Nu are nimic la coloana, nu are nici la inima....e super sanatoasa fetita. Am trecut prin niste socuri cu ea...acum de 2 zile a inceput sa-i scada febra si sub 38. Alexa va fi operata de polipi dupa ce-i trece complet raceala, inca are gatul rosu. Cel mic a fost si el supus unor teste....si acum trebuie sa-i facem ceva mai complicat sa vedem exact ce are. L-am internat cu pneumonie si am gasit multe altele.....

Revin cand pot cu detalii.



Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Paula , imi pare rau sa aud ca v-au gasit si altele.Si-mi pare rau ca ti s-a propus si tie ce mi s-a propus si mie(am citit pe forumul sd)Sunt si oameni din astia.Ma mir ca nu l-ai luat de gat.
Te asteptam acasa.Sa veniti cu totii sanatosi.
de la Andrei pt puiutii tai.
Azi suntem in pregatiri.Trebuie sa facem bagajele.La noapte plecam.
Mi-e groaza sa ma intorc acolo.Cred ca Andrei.....iar n-o sa-l poata consulta decat sedat weinen
bussi umarmen pup pt voi toti.
Chiar,am facut un calcul estimativ.Cam cat am cheltuit cu operatia:90 mil.In conditiile in care sotul meu a dormit in masina de fiecare data cand a venit la mine.Asa va dormi si acum.Pe aceasta cale va multumesc din nou pt ajutorul acordat.Sunteti minunati.
bussi umarmen pt voi toti.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

CRISTAS,imi pare bine sa aud ca mariuca este bine.sper ca si de acum inainte sa fie la fel de puternica si sanatoasa.PAULA,imi pare rau sa aud ca au mai aparut complicatii.cred ca vi s-a urat de-a binelea de spital.stati de ceva timp.sper ca frumuseii tai sa se faca bine mai repede si sa veniti acasa.CRISA,va doresc mult succes si multa multa sanatate lui andrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

PAULA... imi pare tare rau sa aud ca aveti probleme in continuare... Ma bucur totusi pt Alexandra ca nu are nimic la inimioara si nici la coloana... Sanatate multa pt amandoi ingerasii si putere tie sa iti dea Dumnezeu...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by cristas
A ramas cu o trauma cand vede ca o punem pe ceva alb si-i dam bluza jos. Plange pana o iei in brate.
cristas



CRISTAS... in primul rand ma bucur tare mult ca sunteti multumiti de evolutia Mariucai, ca a luat in greutate... si cel mai mult pt ca este iubita de cei din jur- asta e f important...

Cat despre trauma, Mihai a avut cateva zile dupa ce i-a scos firele de la operatie fara nici o anestezie (inclusiv acele fire care aveau la capat niste metale) cand urla daca voiai sa il pui pe spate pe un pat... Dar a trecut...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Crisa-77

Chiar,am facut un calcul estimativ.Cam cat am cheltuit cu operatia:90 mil.In conditiile in care sotul meu a dormit in masina de fiecare data cand a venit la mine.Asa va dormi si acum.Pe aceasta cale va multumesc din nou pt ajutorul acordat.Sunteti minunati.
bussi umarmen pt voi toti.



Offffffff.... am vrut si eu sa va trimit ceva dar nu am reusit... Am intrat in niste datorii de nu mai stiu de capul meu... asta in conditiile in care innotul imi este sponsorizat Sanatate multa si sa va ajute Dumnezeu..
Daca reusesc, am sa incerc sa va trimit ceva, dar nu promit

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Multumim,FELIS.In septembrie incepe si sotul meu scoala(munca),asa ca sper sa ne descurcam mai bine,ca banii pe concediu....s-au dus de mult timp.
Datorita lui ANELIS care a destul de mult si de tare,ne-am mai rezolvat din problemele cu plecarea de acum.
Multumim,ANELIS.
pt voi toti.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput