Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Liana, situatia la noi e neschimbata!Momentan nu mai stiu unde sa scriu...unde sa telefonez, timpul se scurge!E bine ...dar cum...nu stiu in acest moment!Dumnezeu e mare pentru toti!
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Redati-mi viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

A mai trecut o zi...am fost ca in fiecare vineri la biserica la slujba de seara, m-am rugat si acum ma simt mai bine, sufleteste!Trebuie sa reusim!
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Redati-mi viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

DOAMNE AJUTA!

AJUTATI-L PE DAN SA MEARGA DIN NOU!

Redati-mi viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stresslogic spune:

Problemele administrative pe care trebuie sa le rezolvi la plecarea spre China :

1. Sa ceri de la Spital o scrisoare pentru Ambasada Chinei- ca sa iti elibereze viza. Viza se elibereaza foarte repede si nu costa mult.
2. Sa iti cumperi biletele de avion. care costa in jur de 50 mil lei vechi, in functie de ruta
3. Sa ceri atunci cand cumperi biletele , de la tipa de la tarom FORMULARELE pe care ti le cere compania cu care zbori spre China , pentru ca tarom nu are zbor direct. Sunt niste forumlare pe care ei le trimit pe fax sau e-mail si pe care va trebui sa le completeze MEDICUL DE FAMILIE. Fara ele nu poti zbura acolo
4. In China mai este un spital unde se face transplant cu celule stem, daca mergi acolo , nu am nici un fel de informatie care te poate ajuta in afara de cele care deja exista pe situl lor (stemcellchina parca) In clinica unde eset Claudiu se face transplant cu celule de bulb olfactiv.
5. In cei 20 000 de dolari necesari pentru un transplant , sunt incluse toate cheltuielile inclusiv masa insotitorului si cazarea lui, terapia postoperatorie si spitalizarea timp de o luna. Dar NU este inclus biletul de avion
6. Banii trebuie sa ii ai integral stransi cadn pleci -te intreaba mereu de ei in conversatiile pe e-mail.

Pentru orice detalii , daca nu reuseste sa iti raspunda mama lui Claudiu pe e-mail ( ca inca nu stie sa foloseasca e-mailul corect) pot sa iti mai dau detalii.

Este important ajutorul financiar, intr-o egala masura este important ajutorul moral, oamenii care sa nu te lase sa treci singur prin aceste momente groaznice. Chiar si cu banii stransi, mama lui Claudiu a trecut prin DEPRESII , descurajari, in afara de familie si prietenii apropiati, nu a mai cautat-o si nu a mai sunat-o nimeni , ea nici nu stie sa foloseasca bine internetul si sa isi faca prieteni pe internet, lipsa unei vorbe bune, a unei alinari, este cea mai mare pedeapsa parca .

A ..vezi ca se fac inscrieri pentru pacienti care doresc sa participe la o cercetare in clinica din Beijing ( a lui Huang) am impresia ca acestea nu implica obligatii financiare ar fi bine sa te interesezi pe situl lor . O sa ma uit si eu zilele astea si daca nu ai cine sa iti traduca , o sa incerc eu sa o fac saptamana asta - vezi si pe coloana.tk , pe forum

Succes, iti tinem pumnii!

http://www.jurnalul.ro/foto/fotoreportaj.php?nr=2&article_id=110 copiii abandonati ajuta-i!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Iti multumesc pentru aceste informatii care ne sunt de mare folos!Lui Dan ii vor mai face o operatie pentru hernia de disc care i-au depistat-o la RMN.Daca se vor mai ivi si alte nelamuriri te voi contacta.Iti multumesc mult!
AJUTATI-L PE DAN SA MEARGA DIN NOU!

Redati-mi viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balauru spune:

Ma uit pe acest forum si nu credeam ca exista atatea persoane cu suflet dornice sa ii ajute pe cei aflati in suferinta . Va multumesc din suflet ca existati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Astazi am vorbit cu Dragos Stanescu.Lam intrebat daca are vesti pentru Dan, mi-a spus ca ma va anunta el cand o sa vina la Dan!Atat!
AJUTATI-L PE DAN SA MEARGA DIN NOU!

Redati-mi viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:

doina cu ajutorul lui Dumnezeu si a oamenilor cu suflet mare,ve-ti reusi sunt sigura,nu va pierde-ti speranta.

Poze cu Lucas
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Dana, vom reusi , cu ajutorul lui Dumnezeu, al oamenilor.Nu imi pierd speranta!numai ca acum am facut o pneumonie care m-a pus la pat, abia am venit la calculator si mi-e frica sa nu ia si Dan raceala caci la el se manifesta urat o banala raceala!Doamne ajuta!Imi va trece si asta!
AJUTATI-L PE DAN SA MEARGA DIN NOU!

Redati-mi viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminitao spune:

ajutati-l pe dan sa mearga!

doamne ajuta!


Mergi la inceput