Tineri, frumosi si cu sex-appeal (chapter 6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

neatza ce-mi place numele la capitol super Ana

eu veni acasa aseara da mi-a fost lene sa ma deschid pc
a fost fain, un pic innorat, dar a fost cald + voie buna si tec.
restul au mai ramas pana miercuri, noi ne-am intors ca sotul meu trebuia sa mearga la birou

mei da vad ca voi aveti mai mult spor la scris cand nu sunt eu cred ca ar trebuii sa fac o pauza la topicul asta, poate scrieti mai mult


ingeras.. iti trimit frumusico

nuschu.. ce putin mai ai.. vezi sa intri si pe la noi de acasa

si noi plecam in vacanta tot in week-end cateva zile pe o insulita de data asta numai noi 2

cred ca noi 2 ne asemanam la unele chestii ca de ex. cumparaturile
si mie-mi place rosul la nebunie
ma gandeam ca nu prea am ceva albastru.. doar un top bleu si o fustita cu alb si bleu.. se poarta oare?

p.s. parca mentionasei ca ai o sora..


william.. distractie placuta
vezi ca eu tot astept niste poze


pisi.. pe aici se bicicleste lumea mult.. cred ca sunt mai multe biciclete aici in comparatie cu masini fata de Romania unde e invers, unde sa mergi pe bicicleta nu e chiar asa cool
poate pe la tara se mai practica..
aici cam toti au biciclete dar sunt spatii speciale pt circulat cu bicicleta (sosele pt biciclete?? ), unde sa o lasi etc. etc..
in schimb cam sunt problema la accidentele cu biciclisti pt ca atunci cand virezi la dreapta trebuie sa dai prioritate biciclistilor (care´s peste tot ) si mai ales tirurile au probl. sa-i vada in oglinda se tot discuta si se incearca diverse aparate care ar trebuii sa-i ajute..
si pt mine a fost un pic naspa pana sa ma obisnuiesc cu datul priopritatii la viraj mai mai sa dau peste unu altu

ciresele si capsunile si la noi is cam terminate.. eu am cules azi ultimele cirese.. am in gradina 2 ciresi care niciodata n-am avut atatea cirese ca anul asta..au fost plini
dosr ca ne mutam peste 3 saptamani si la anu cumpar


ana1.. macar te-a sunat..
cam neserios tipul



ana2.. mei ce coloare ti-ai tras tipic tie..



uoauuu ce de am scris.. va rog opriti-ma

------------------------
Bandit si laleaua ;-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nuschu spune:

Lou, eu am o gardeoba f. colorata, nu-mi prea place sa port negru, mi se pare trist si am o prejudecata fata de hainele negre, desi vad ca sunt multe persoane carora le vine atat de bine... Oricum, mi se pare ca se poarta orice culoare varatica, iar albasrul cu atat mai mult vara, ca e culoare marina, de vacanta (mie, cu albastru-alabastru nu-mi sta bine, m-am vazut in poze ).

F. frumos ca v-ati distrat, noi am facut gratarul ala sambata si ieri ne-am resimtit cu totii de la soare , desi pe loc nu parea asa agresiv.

Apropo de soare, mi-am luat spray cu SPF 30 de la Bioderma, Photoderm AKN, l-am folosit si anul trecut si e f. bun (si antiacneic). Asta asa, ca recomandare pt. plaja .
Yeap, am o sora si tare ma bucur, e consultantul meu vestimentar (ce ma fac, ieri hotarase sa-mi pun o curea la rochia asta si eu am uitat ), in materie de cosmetice...

Si eu m-as teme sa umblu cu bicicleta in Buc, traficul e prea haotic pt. asta. Ce e bizar, e ca si in parcuri apare interzis semnul de bicicleta.

La noi nu prea exista acele benzi speciale pt. biciclisti ("autostrazile" de biciclisti de opresc in Ungaria); sunt niste benzi speciale numai pe Bd. Elisabeta (ma insel ?), dar care parca sunt, de fapt, pt. persoanele cu dizabilitati. Cine mai stie ? Oricum, bicicilistii-s on their own !

************
Pisica, zambind

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

nuschu.. negru nici eu nu prea am vre-o 2-3 maieute si vre-o 2 tricouri.. in schimb parca am innebunit cu roz si rosu
cred ca tre sa o las mai moale si sa-mi mai cumpar si alte culori
ma gandesc la niste verde mai deschis.. eu am ochii verzi si verdele parca mi scoate in evidenta.. tre sa ma uit dupa..


eu nu ma omor dupa astea in dungi.. pe aici nici n-am vazut prea mult..


ah si cand vroiam sa te intreb daca ai fost la nunta lui Virinel cu Monica gravida, zisei ca fusei la gratar


la noi in capitala se biciceste de zor.. mai ceva ca in provincie..
dar cand toate lumea o face si exista piste speciale (ca nu-mi gaseam cuv.) atunci ai face-o si tu

------------------------
Bandit si laleaua ;-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

Tipic mie????? Ce vrusesi sa zici cu asta???

Pozeeee

Mancarica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

quote:
Originally posted by ana_maria222

Tipic mie????? Ce vrusesi sa zici cu asta???


nebunica si diferita

------------------------
Bandit si laleaua ;-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:
























Sa inceapa petrecerea!!!!!!!!

Pozeeee

Mancarica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nuschu spune:

Wow, scriem in timp real aici, ca la chat !

Am si eu multe roz, chiar ma stresam la un moment dat ca nu gaseam ce sa asortez la rosu; acum mi-am luat si chestii albe de care ma cam temeam in mizeria din Buc si am si un t-shirt in dungi, gri cu rosu si am inceput sa "introduc" "verzituri" in dulap.

Se pare ca si eu am ochii verzi si ca si albastrul (turcoaz, bleu mai ales) scoate verdele ochilor in evidenta. La machiaj, mov inchis arata frumos cu ochi verzi.


Tu, draga, pai am fost la gratar dupa cununia religioasa , sa mancam neaos romaneste inainte de petrecerea de seara cu caviar, sampanie, numai bucatarie fusion si new cuisine .

************
Pisica, zambind

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

da alb merg oricand si mai am di maro deschis .. desigur cam toate cu diverse imprimeuri

si eu folosesc mov pt machiaj

------------------------
Bandit si laleaua ;-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

bv fetelor.frumos va sta sa vorbiti de shopping si vacante cand altii se spetesc invatand?!
va trimit cate un

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

da ce inveti in toiul verii mei Pisi?
sa ai spor

------------------------
Bandit si laleaua ;-)

Mergi la inceput