Copilasi din 2002 (26)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:


Buna dimineata!

Crig - se vede ca va distrati bine in vacanta..Mariuca a invatat sa inoate?
Hellene - inteleg ca se apropie vacanta si pentru tine, distractie frumoasa impreuna cu George. Am observat ca mai multor pitici le este dor de camin ca si Anei( ea isi facea probleme zilele trecute ca a mai uitat din poeziile invatate )
Gabbriela - bafta la examen
Lucia - multa sanatate! Ce mai face Liviu? Mai deseneaza sau are alte activitati acum in vacanta?
Sinzi - cum se mai simte David? Sanatate!!
Katty - si noua ne place tare mult la iarba verde ...mi s-a parut tare frumos acolo unde ati fost

Casa noastra a inceput sa se transforme in santier( am inceput renovarea cu schimbarea usilor), asteptam sa plecam saptamana viitoare pe litoral iar la intoarcere o sa locuim la mama(la noi va fi dezastru). Asa ca profitam din plin de zilele acestea mai linistite apoi ma astept la tot felul de surprize de la "mesteri".
Sanatate tuturor si vacanta frumoasa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

hello, mamici de pici (desi nu mai sunt chiar pici) de 2002!
Sper ca sunteti bine, Lucia, Sanzi, cum va simtiti, ca ieri nu prea era ok!?
Hellene, crig72, si noi avem aceeasi "problema" cu Andrei, vrea la gradi, ne tot intreaba cat mai e vacanta! Desi noi cand a inceput vacanta, am luat un calendar din ala cu 3 luni si i-am aratat cat tine o zi, si apoi cat tine toata vacanta (el merge la gradi la 1 octombrie, ca pleca cu mama 1 luna la tara la 1 sept).
Criss1902, te plang ca o sa ai balamuc in casa, dar cine o sa aibe frumos dupa? Concediu placut la mare!

Al meu copil e inca la sora mea, are grija mama de el si de Ana, verisoara, ieri au fost la gradina zoologica, prin parc pe la Casa Alba, si au venit franti acasa! Azi mi-au cantat amandoi la multi ani la telefon, am fost asa de emotionata!

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

David e bine...nu mai are scaun moale...de fapt au fost doar 2...e vioi si mananca de toate!!!

Noi suntem pe ultima suta de metri si apoi plecam acasa...uf...ce repede a trecut vacanta asta!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Buna, si noi suntem bine, adica io mi-am revenit, fac tratament, nu mai am senzatii neplacute cu infectiile astea, deja sunt in a 5 a zi de tratament da tot mai fac. SAmbata in sfarsit mergem la mare.Liviu deseneaza, mai rar acum ca mai mult stam afara, se uita la desene seara, iar acum mai nou ne innebuneste cu marea, cate zile mai sunt si asa mai departe. Sper sa nu avem surprize cu el, cu sanatatea, dar nici cu vremea.Sinzi ma bucur ca si-a revenit David, asa e cu caldurile astea. Si Liviu zicea ieri ma doare burtica, ma doare burtica si vorba ta, incepusem sa fac cele mai negre scenarii gen diaree regim, voma, neplecat la mare, tratamente bla bla.Sava Domnului ca e bine.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:

Buna seara!
Sinzi - ce bine ca David si-a revenit.Ai inceput sa faci bagajele?
Lucia - distractie frumoasa la mare, sper ca vremea sa fie frumoasa si sa va bucurati de soare, mare, nisip
Katty - multumesc, sper ca totul sa fie bine. De cand stie ca plecam la mare Ana "numara" si ea zilele, de fapt in fiecare zi ma intreaba in ce zi suntem

Noapte buna si somn usor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:


Multumesc fetelor de primire sunteti niste dragute.

Multa sanatate la mamici si pici, refacere rapida.

Concediu placut celor care pleaca la mare si timp frumos!

Noi suntem fericiti pt. ca am fost la doctor si bebe 2 este bine,chiar mai mare decat varsta sarcinii si colul s-a inchis dar tot trebuie sa stau cuminte.Am surprins la Diana un pic de gelozie chiar daca isi doreste foarte mult o surioara.

Va si va doresc o noapte buna!


Roxana + Diana-Rahela(8.05.2002)+ Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Roxana, felicitari pentru o sarcina fara probleme!!!

Lucia, deci ajungeti in C-ta? Poate ne vedem asa pe ultima suta de metrii

David ieri ne-a lasat cu gura caascata:
-Mami cine m-a facut pe mine??? (nu stiu de unde i-a venit intrebarea ca niciodata nu am discutat cu el de asta...doar stie ca bebe inainte sa se nasca sta in burtica mamei)
-Mami te-a facut...si cu tati
-Si pe tati tot tu l-ai facut?
-Nu, pe tati l-a facut buna//
-Si cum m-ai facut tu cu tati????
Aici i-am bagat o explicatie aburitoare ca ne-am strans in brate pt ca ne iubim si a aparut el...
E asa incantat de explicatie ca povesteste la toata lumea!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La multi ani, Otilia !
Sa cresti sanatoasa si voioasa !
Petrecere frumoasa si daruri pe masura !
Felicitari, Doris !
Sa va traiasca si sa va incante mereu sufletele, voastra, alaturi de zana junioara !


Buna, dragi mamici !
Roxana si Diana, bine ati venit in club !
Sanatate si sarcina usoara, mamico !
Va multumesc pt. urarile facute nepotelei mele, Patricia !
Cristina a suflat si ea in lumanari si inca de 2 ori, caci 2 torturi a avut Patri. Si, normal, a tot vorbit despre cum va fi la ziua ei, care este dupa Boboteaza.
De azi, sunt zilele orasului, la noi, asa ca avem distractie pt. copii. O data pe an, sunt si la noi masinute si alte jucarii pt. copii. Numai buzunarele sa ne tina, cu 3 copii, acum.



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Multumim, sper sa avem vreme buna.Sinzi, tare David, si Liviu cam tot asa m-a descusut si cam tot un soi de raspuns ca al tau i-am dat.Noi ajungem la mare maine pe la pranz.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Nina distractie placuta!Ce ma bucur pentru Cristinuca ta ca are cu cine se juca.Noi la cap.asta nu stam foarte bine.Abia astept sa inceapa gradi.Ii va fi mult mai bine Mariucai.Pana atunci imi asum rolul de bebelus,de print, de cal,de etc etc.Sunt ceea ce-si doreste Mariuca sa fiu atunci cand ne jucam impreuna.Cred ca se joaca foarte frumos toate 3.pentru toate printesele tale si la multi ani Patriciei!
Lucia unde veniti la mare?
Roxana ma bucur ca sunteti bine si pregateste-o bine pe Diana inca de pe acum.Si asa e sa fii cuminte!
Si pe mine ma intreaba Mariuca de ce nu are si ea o surioara...Stiti ce greu imi vine sa gasesc niste raspunsuri..
Criss sa aveti drum bun si va asteptam cu poze!!Mariucai ii place sa inoate dar numai cu"barcuta"(colacul)Nu-i este frica cand nu atinge nisipul.Ii spun sa faca ca broscuta(adica sa ridice picioarele si sa inoate)si ea spune oac oacVreau sa invete sa inoate ca eu n-am reusit nici pana acum.Mi-a fost frica mereu de apa.
Sinzi ce frumos suna "acasa".Asa e.. timpul trece foarte repede.


www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput